phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość   
Gość

A dlaczego sezon że dopłat nie ma ? Ludzie jak można opierać swój  budżet na dopłatach co roku a jak nie będzie dopłat w ogóle to co przestaniecie siać? Myślę że na dłuższą metę to opóznienie może być korzystne bo nie podrożeją środki produkcji jak co roku gdy większość wypłacali na przełomie roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    119

Własnie ten temat pokazuje jak ,,dochodowe,, jest rolnictwo. Spora grupa czeka na te dopłaty jak na zbawienie.Ciekawe ile gospodarstw by dostało czkawki gdyby teoretycznie dopłat w tym roku nie było wogóle. Susza,póżniejsze dopłaty i okazuje sie że większosc rolników tak naprawde żyje od ,,pierwszego do pierwszego,, Nie sztuką jest nabrac maszyn na kredyt,nakupowac ziemi po 70tys za hektar tylko gdzie w tym ekonomia?oczywiscie nie można generalizowac bo nie wszyscy mają pod górke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trebor33    0

Gdyby nie miało być dopłat to nie składalibyśmy wniosków wiosną i każdy rolnik wiedziałby o tym od ponad pół roku, i nie uwzględniałby tego przychodu w planie gospodarstwa. Większośc z nas była przyzwyczajona że kasa wpływała w pewnym okresie roku (w moim przypadku na przełomia grudnia i stycznia) i jeśli ktoś "odważniej" dysponował pieniędzmi to moze mieć zadyszkę. Najlepiej tak zarządzać gospodarstwem jakby tej kasy miało nie być - czyli dopłata nie na bieżące wydatki tylko powinna iśc na inwestycje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3492

A u mnie najwiecej kasy potrzeba od czerwca gdy kupuje wieloskładnik ,w sierpniu azotowe. paliwo, nasiona ,teraz na wiosne to tylko chemiai paliwo ,zresztą część chemi już kupiłem bo mają dobre ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

a ja jak dostane doplaty to pewnie sobie auto kupie.nawozy kupuje jak sprzedam zboze opryski za bydlo a doplaty to taki bonus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

U mnie w agencji dziś był jakiś dziadek, w dość sędziwym wieku, i przyszedł się pytac, czemu tak mało dostal doplaty. Pani sprawdzila, ze to tylko zaliczka, a pozostala czesc jest już naliczona i wyslana do centrali,wiec aby patrzeć jak dostanie reszte pieniędzy.  ( wiec chyba jednak działa system )  , mój wniosek nie ruszany,i się dowiedziałam aby tyle, ze jak ja po kontroli, to jeszcze nie prędko dostane. Posiadam niecale 8 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Głowa do góry będzie kasa na paliwo na żniwa 

 

spoko przy 100 haksach po co Ci dopłaty  hehe


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Nie jest to tak całkiem proste. Przez 11 lat dopłat (czytaj sterowania produkcją), uzależnienie od dopłat w niektórych regionach jest paradoksalne. I nie ma się czemu dziwić.

Uzależnienie od dopłat dla kogoś, kto dostaje tylko JPO jest oczywiście mniejsze niż tego, kto otrzymuje JPO, PD, ONW i RS. Dla pierwszego to "bonus", bo ma stosunkowo niewielki wpływ na całość dochodów z gospodarstwa, dla drugiego to często podstawa egzystencji, ponieważ dodatkowe płatności są wymuszane przez rozmaite ograniczenia i przepisy. I nie może ich ignorować bez konsekwencji (kar). 

To, co wcześniej funkcjonowało przez dziesięciolecia, najpierw jest niepożądane, a później zabronione. Ale nie ma problemu - rekompensujemy te ograniczenia i zakazy pewnymi dopłatami. A potem nie płacimy...

A gdy się okazuje, że to doprowadza do ruiny - cóż, trzeba się było przestawić na inną produkcję (ignorując zakaz takiego przestawienia)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

tez troche cwaniaczki przesadzacie. dobrze jak ktos ma ziemie po rodzicach , lub kupil dawno temu za grosze.   jezeli ktos teraz zaczyna dzialalonsc rolnicza praktycznie od  zera i musial poniesc wydatki zwiazane z zakupem ziemi, naklad na zasianie , to doplaty obszarowe musza byc brane w pierwszych latach dzialalnosci.  ja sie na tym oparlem , mimo ze ziemia bylo kupiona okazyjnie z wykorzystaniem wszelkich mozliwych srodkow unijnych( mlody rolnik, kredyt csk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mnie to ciekawi ile procent z tych co tak pieprzy ,że doplata mu pilnie nie potrzebna ma za granica ojca matkę męża czy żonkę,bo w mojej okolicy to mogę śmiało stwierdzić ze 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

spokojnie, powolutku nas przyzwyczajaja do tego ze dopłat nie bedzie wcale ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

mnie to ciekawi ile procent z tych co tak pieprzy ,że doplata mu pilnie nie potrzebna ma za granica ojca matkę męża czy żonkę,bo w mojej okolicy to mogę śmiało stwierdzić ze 99%

 

mam z bratem firme budowlana,miesiecznie mozna zarobic naprawde dobre pieniadze wiec doplaty to naprawde bonus.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

tez troche cwaniaczki przesadzacie. dobrze jak ktos ma ziemie po rodzicach , lub kupil dawno temu za grosze.   jezeli ktos teraz zaczyna dzialalonsc rolnicza praktycznie od  zera i musial poniesc wydatki zwiazane z zakupem ziemi, naklad na zasianie , to doplaty obszarowe musza byc brane w pierwszych latach dzialalnosci.  ja sie na tym oparlem , mimo ze ziemia bylo kupiona okazyjnie z wykorzystaniem wszelkich mozliwych srodkow unijnych( mlody rolnik, kredyt csk:)

 

dopłaty w 90% mam już wydane, a pewnie dostanę je w kwietniu. muszę oddawać pożyczki po rodzinie przez parę lat, bo też brałem MR i csk (w sumie prawie 250 000 dotacji) na zakup ponad 21 ha z budynkami. będę starał się, aby do 2020 roku wszystko i wszystkich pospłacać (łącznie z csk), a też przydałoby się coś jeszcze kupić, jakby trafiło się w dobrej cenie.

maszyny też trzeba kupić i obszar D w MGR trzeba atakować... także ciągłe spłacanie i inwestowanie mnie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

to jak u mnie

wiec nie mozna chwalic sie jaka to niepotrzebna zapomoga.  bo np dla mnie i dla kolegi wyzej doplata to pieniadz na ktorym opieramy w jakiejs czesci swoe inwestycje. nie kazdy startuj z kupa ziemii i parkiem maszynowym w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

W Polskich urzędach nikt z kasą się nie liczy. W 2011 ARiMR odzyskiwała czasami 1,79 zł a sam list z wezwaniem kosztował 5,60 zł nie mówiąc o papierze i czasie pracy, który można było przeznaczyć na dokładniejsze sprawdzanie wniosków itp.
W Niemczech Mandatu poniżej 10 euro nikt nie wysyła bo jest to nieopłacalne. W naszej cudownej Polsce będą Cię ścigac o 1 grosz. Miałem taką sytuację. Ktoś się pomylił i dostałem przelew 0,21 zł za duży. Wezwanie za 5,60 zł a gdybym nie odpowiedział gotowi by byli wszcząć postępowanie windykacyjne i komornika wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

no to nie tylko arimr , urzad skarbowy to samo.  wiekszy koszt wezwania niz  jakas niezgodnosc. paranoja i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.agrofoto.pl/finanse/doplaty-kapia,61480.html

Tempo wypłat wprost porażające. Tak działa system za miliony? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

A może to nie wina systemu a po prostu brak kasy na cokolwiek i sianie taniej  propagandy ?   <_<

Wypłaty dopiero zacząć się mają od kwietnia, maja bo teraz to śmieszne kwoty płyną ale kit że dopłaty wypłacają jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Flagowe projekty i obietnice naszych władz będą kosztować miliardy więc nie miejmy złudzeń do czyjej kieszeni będzie im sięgnąć najłatwiej. Co rok to gorzej się dzieje w tym naszym kraju afera goni aferę i ludziom tylko mydlą oczy że coś robią. A w naszej agencji byłem w piątek, pusto, ludzi nie ma, siedzą pracownicy i między sobą typują kto wyleci oczywiście w żartach i szampańskim nastroju panie wytypowały pana który ma na nazwisko tak jak znany poseł z PSL :D  15 minut potem czekałem na żonę bo zakupy robiła to przez ten czas chyba wszystkich palących urzędników widziałem, jednym słowem się nudzą straszliwie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Pytanie do tych co dostali pomoc suszową, czy Wam też przyszły anulowania decyzji o płatności wraz z nowym przeliczeniem? Nie wiem jak to się stało, czy szacunki im nie siadły czy coś, ale dopłacili mi do suszy jeszcze pare złotych.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak kolego.  Były rozbieżności i jeszcze raz przeliczają. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Dzisiaj dzwonilem do Agencji i pracownik powiedział mi ze Moja płatnosc jest naliczana. Czyzby naliczali recznie??, dodam ze dopłaty składam na 75 ha,  płatnosc rolnosrodowiskowa tez pobieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

Według mnie to jakaś popelina z tym systemem że nie działa. Bo po mojemu to on działa i naliczają bez problemu gorzej z kasą bo obietnice 500 plus trzeba spełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj