phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zaq1987    24

@lukejro brak kasy a brak systemu to dwa różne problemy, oba niestety istnieją  <_<

Wypłaty ONW zostały zapewne zamrożone, aby wystarczyło środków na zaliczki ponieważ obie są wypłacane z budżetu państwa a każdy chyba wie jaki jest stan polskich finansów publicznych...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ONW to jest chyba elementem PROW a wiec kasa z UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja tam na decyzji z tamtego roku mam że, ONW jest wypłacane ze środków z budżetu UE oraz krajowych. Na stronie ARiMR jest informacja, że w dniu 1 grudnia rozpoczęła się wypłata płatności bezpośrednich, Jurgiel wczoraj mówił w, że od dzisiaj zaczną wypłacać...  kabaret...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Na stronie agencji jest też info, że onw i zaliczki odnośnie dopłat są przelane na konta niektórych rolników. Ambaras. Ja narazie nie dostałem nic.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Zaliczki to w d.... niech se wsadzą.To jest tylko mydlenie oczu żeby to agencja coś tam działa,reszta to pewnie późną wiosną dadzą tym co zaliczki podostawali zawsze gencja wyjdzie na swoim.A powinno być 2 miechy na rozliczenie i tyle,każdy by wiedział jak rozdysponować te pieniądze a tak są tylko kiedy.Ot tak ja to rozumiem i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Ależ wy się 'spinacie' o te dopłaty. Są one raz w roku,wypłacane do końca czerwca,proste i logiczne. Dysponować budżetem swoim tak ,jak można,uwzględniać zawsze że dostanę 30czerwcz i nie ma problemów.  żeby nie było-dostałem zaliczkę,lecz wcale mi na niej nie zależy,nie jest mi potrzebna,nawet nie sądziłem,że wypłacają bez jakiegoś wniosku o nie,nie interesowałem się tym i tyle. Co do samych pracowników agencji..co oni są temu winni,to tylko pracownicy,robią to co im narzuca "szefostwo". Gdyby mieli naliczać i robić przelewy,to by to robili,a że ciągle do nich wydzwaniają z pretensjami rolnicy,to pewnie czasami też 'nerwowo' odpowiadają. A to jak działają  ci przy stołkach to wiemy wszyscy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Jak byś miał w ubiegłym roku straty z powodu deszczy nawalnych, w obecnym straty z powodu suszy i jeszcze na koniec roku oddałbyś tucznika po 2,8, to byś inaczej ćwierkał.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Straty z powodu suszy mam bardzo duże,np sianko/sianokiszonka mam 40% średniej,zboża 50%,kukurydza podobnie. Sprzedałem z tego powodu kilka sztuk po około 500kg wagi żywej. Powtarzam kolejny raz,dopłaty są 1 raz w roku..termin wypłat od początku bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1004

miszka dobrze mówisz w tym roku to jest walka o przetrwanie dla niektórych a nie dysponowanie budżetem.Susza dała się ostro we znaki a jeszcze do tego mleko spadło i to sporo więc mam prawo oczekiwac pomocy w postaci dopłat. Niech chociaż raz szybciej wypłacą jak potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszan    0

W latach 2010-2014 byłem w RŚ. W 2015 zacząłem nowy program RŚ. W razie kontroli będą sprawdzali ten stary program czy tylko aktualny z 2015r.?? Chodzi o rolnictwo zrównowaźone.

Edytowano przez leszan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Ojciec miał kontrolę pow. jednej z działek po przywróceniu do użytkownika a i tak w piątek wpłynęła mu zaliczka. To tak aprpos do tych co pisali że kontrola wyklucza zaliczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/pomoc-po-suszy-arimr-nalicza-od-poczatku,61352.html Suszowego nie potrafia przeliczyc a wy byscie chcieli zeby juz doplaty dawali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

wiedziałem, że z tą suszą coś jeszcze ma być, ale nie wiedziałem co dokładnie. teraz już wiadomo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1826

Jak na razie na stronie Agencji pojawiła się informacja, że od 04.12 zaczynają wypłacać dopłaty. 

Już 1 grudnia była ta informacja, potem tylko zmieniają daty a tekst ten sam  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobo    3

Jak to jest koledzy mieliśmy susze mleko tanie o trzodzie nie wspomnę mowicie ze ledwo wiazecie koniec z koncem nic sie nie oplaca i to wszystko przez UE a jak jest nabor do prowu albo MR to sie okazuje ze pieniedzy brakuje w budżecie tylu chetnych i nagle sie wszystkim oplaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

to jest jakaś żenada nie umia liczyć w arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie jestem średniakiem w naszej wsi ok 20 ha WLKP , jadę jako tako ale ostatnimy laty bez większych inwestycji ,wszyscy wiemy jakie są ceny zboża trzody mleka itd narzekają  i mali i posiadacze 100 ha jest we wsi kilku ,jednak jak gdzieś ktoś likwiduję małe gospodarstwo czy część sprzedaje  ludzie co narzekają na opłacalność płacą 40-50 tyś za ha od ręki taki głód ziemi ,w innych rejonach kraju też tak jest bo ja tego nie rozumię kiedy im się kasa zwróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Bajki na dobranoc.W mojej miejscowości jedyny który kupił ziemię przez ostatnie pięć lat to byłem ja kupiłem 4,5 ha na kredyt i teraz  żałuję.I na pewno nie płaciłem 40-50 tyś tylko wiele wiele mniej.

Edytowano przez miszka16

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

@miszka,zależy gdzie w mojej okolicy gościu nie dawno kupił ziemię klasy 3 i zapłacił za hektar 70 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Bajki na dobranoc.W mojej miejscowości jedyny który kupił ziemię przez ostatnie pięć lat to byłem ja kupiłem 4,5 ha na kredyt i teraz  żałuję.I na pewno nie płaciłem 40-50 tyś tylko wiele wiele mniej.

bajki to bys sie zdziwił kolego i to bardzo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3512

Jak dobra ziemia to 70 tyś ,to nic dziwnego sam bym kupił

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1004

Jak to jest koledzy mieliśmy susze mleko tanie o trzodzie nie wspomnę mowicie ze ledwo wiazecie koniec z koncem nic sie nie oplaca i to wszystko przez UE a jak jest nabor do prowu albo MR to sie okazuje ze pieniedzy brakuje w budżecie tylu chetnych i nagle sie wszystkim oplaca?

 

Kolego z tego co mi wiadomo to bardzo mało chętnych jest obecnie na MR bo warunki nasi ukochani urzędnicy sobie ustalili takie że hej.A sprawiedliwości nie ma bo inny dostanie MR i na Modernizacje w starym i nowym PROW a drugi nie dostanie wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj