phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość   
Gość

Ciekaw jestem kiedy będzie jakiś komunikat w sprawie ONW. To pieniądze krajowe to i program chyba nie jest konieczny, żeby to policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

tay 29 takie kontrole to ja miałem w tamtym roku(kontrola później kontrola kontroli) zarówno za mało jak i za dużo to niedobrze wg.nich musi być idealnie- wniosek kara pienięzna zależna od % odchyłu.Ciekawe jak będzie w tym roku ponieważ w tamtym trzy protokoły i trzy różne wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

no duzej roznicy byc nie moze :) mysle ze na calosci to te 2-3 % jest mozliwe bo napewno nie podalem 10%mniej we wniosku niz jest rzeczywiscie. jutro do kolezanki z agencji zadzwonie i sie wypytam czy cos sprawdzic moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Ciekaw jestem kiedy będzie jakiś komunikat w sprawie ONW. To pieniądze krajowe to i program chyba nie jest konieczny, żeby to policzyć.

 

 

Jak pytałam sie w agencij to oni twierdzą że system nie działa i nic nie mogą robić. Nie naliczają nic!

Moj sąsiad twierdzi że nie może być tak żle że napewno wyrobią się wcześniej . A mnie pracownicy powiedzieli że jest to technicznie nie możliwe aby robotę z 6 miesięcy zrobić np od lutego do czerwca. A wiadomo już że system nie będzie działał aż do połowy marca prawidłowo. Więc ja nie wiem jak to będzie. Na dziś jest pewne że nie mają co robić w powiatowych biurach :)

 

W sumie jak by prezez agencij kazał im to liczyć w zwykły exel i wprowadzać dane ręcznie to szybciej by to zrobili niż czekać na ten system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Parodia się odgrywa w tych wszystkich agencjach i urzędach. Dzwoniłem w tygodniu do biura do Siedlec zapytać co i jak, miła pani mi powiedziała że onw mam już naliczone tylko czekać na decyzję i pieniążki, spytałem o zaliczkę czemu nie dostałem pani odpowiada że nie wie, ja na to czy miałem jakieś kontrole o której nie wiem albo czy jestem do jakiejś wytypowany ona na to że nie no to pytam czemu nie dostałem a pani już z wyczuwalną ironią w głosie odparła "widocznie nie miał pan szczęścia" więc bądźmy szczerzy te ich systemy, wytyczne i obietnice to jedna wielka ściema. Chodzą tylko z pokoju do pokoju i przekładają papiery aby tylko upozorować ze mają co robić. Na dopłaty w tym roku poczekamy napewno dłużej, PIS chce spełnić swoje obietnice i najłatwiej będzie im sięgnąć po pieniądze do kieszeni rolnika i nimi obracać jak najdłużej pod przykrywka niedziałającego systemu który przecież miała ogarnąć pewnie poprzednia władza... Żyjemy w popapranych czasach niestety :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Jestem z województwa Lubelskiego , w połowie września miałem kontrolę na działkach i do dzisiaj nie dostałem raportu pokontrolnego , czy jest ktoś kto dostał taki raport lub może słyszeliście że komuś już przysłali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dostał  już  ktoś  dopłatę  z tych  co mają  poniżej  2 tyś    Ciekawe  czy  zdążą  ten system  zrobić  do lutego   w ubiegłym  roku miałem w styczniu  kase  a teraz  pewnie w marcu  o ile system ruszy  w lutym  chyba  że zrobią  że od 2-4 tyś  w lutym  marcu  a potem reszta  to kolejne miesiące  oczekiwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    892

Ale z tego co ja wiem to od lutego do 4kwietnia mają wypłacać od 7do 15ha a potem reszta 

Ten co ma najmniej pola i ma to gdzieś to zawsze pierwszy kase ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

No to źle wiesz bo od 1 lutego do końca marca dostaną wszyscy Ci, którzy nie mieli kontroli na miejscu ani nie muszą utrzymywać obszarów proekologicznych EFA. Ta grupa otrzyma kasę od początku kwietnia do końca czerwca.

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

www.strefaagro.nto.pl   - artykul  na str. 1 z dnia 1.12.2015 - Zamieszanie w ARiMR.System działa prawidłowo czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Jeszcze raz przeczytałam teraz komunikat z 1 grudnia i nie wiem czy ja go dobrze rozumiem to według tego komunikatu dotyczy się sprawa tylko dopłat bezpośrednich a nie onw i rolnosrodowiskowych. Bo niby wypłacaja. Czy też wstrzymali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Takiego  bałaganu  z dopłatami  to chyba jeszcze nie było  ciekawe czy ktoś  odpowie  za to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Oglądałem dzisiaj program telewizji Rydzyka był tam nowy minister rolnictwa odpowiadał na pytania ,raczej niczego dobrego i nowego nie mamy co się spodziewać ,minister Jurgiel cos tam ględził o tym o tamtym lecz wsi potrzeba konkretów i ostrych mocnych decyzji ,cena trzody ok 3 zł są miejsca co poniżej 3 zł to nie już decyzje polityczne a mafijne układy ustalają ceny , co pamiętam dostawałem kilkanaście lat temu cenę ponad 5 zł za kg teraz ok 3 zł  jesteśmy w UNI nic nie da się zrobić takie tłumaczenia nowego ministra to śmiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

To się nazywa wolny rynek. Jeden chce tanio kupic, drugi chce drogo sprzedać. Jednak zawsze przewagę ma ten co ma kasę.

Edytowano przez emilko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co to do cholery za system,że oni go tyle czasu będą uruchamiać,jeszcze na windowsowa 95 maja czy co?a ten minister nowy gowno zrobi,w nim tyle werwy co w cielaku po ostrej biegunce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

dajcie sobie na wstrzymanie, szczególnie  z wydzwanianiem do pracowników arimr i zadawaniem pytań typu : "dlaczego nie mam dopłaty, przecie mi sie należy"

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase, możecie obserwować jak poprzednia ekipa zostawiła pustą kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bardzo dobrze ze dzwonią,niech czuja oddech rolnika na plecach,jak nikt nie będzie się interesował to urzędasy w sen zimowy zapadną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

oni ten system na dyskietkach jescze trzymają.
Wracając do sedna ktoś tu pisał o kontroli kontroli. U nas taka była i na koniec kontroli dopiero dowiedzieliśmy się że tak naprawdę ich nie trzeba było wpuścić bo nie ma obowiązku tylko wolna wola gospodarza ale oni o tym nie informują że nie trzeba bo by nikt ich nie chciał wpuścić bo tylko strata czasu, tak nam na koniec kobietka powiedziała i bardzo ładnie podziękowała. A co do samej kontroli tej pierszej to u nas dzwonili przed aby się zapowiedzieć a to były żniwa i że nie pasuje teraz to kobietka przez telefon powiedziała że jak będzie czas to abyśmy zadzwonili do niej jak będziemy gotowi. Po żniwach teść zadzwonił to się zdziwiła bo powiedziała że nikt kontroli nie zaprasza do domu he. A u nas norma bo co roku komputer na nas trafia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli chodzi o dopłaty to kontrola nie musi być zapowiedziana. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

oni ten system na dyskietkach jescze trzymają.

Wracając do sedna ktoś tu pisał o kontroli kontroli. U nas taka była i na koniec kontroli dopiero dowiedzieliśmy się że tak naprawdę ich nie trzeba było wpuścić bo nie ma obowiązku tylko wolna wola gospodarza ale oni o tym nie informują że nie trzeba bo by nikt ich nie chciał wpuścić bo tylko strata czasu, tak nam na koniec kobietka powiedziała i bardzo ładnie podziękowała. A co do samej kontroli tej pierszej to u nas dzwonili przed aby się zapowiedzieć a to były żniwa i że nie pasuje teraz to kobietka przez telefon powiedziała że jak będzie czas to abyśmy zadzwonili do niej jak będziemy gotowi. Po żniwach teść zadzwonił to się zdziwiła bo powiedziała że nikt kontroli nie zaprasza do domu he. A u nas norma bo co roku komputer na nas trafia

 

Przy kontroli zawsze możesz nie wpuścić, ale nie wiem czy na tym dobrze wyjdziesz ;)

Jeden rolnik nie chciał mnie wpuścić, poszedłem dalej z myślą, że przyjdę jak go nie będzie. Potem policja mnie zatrzymała jak wracałem do samochodu, zapytali co ja tu robię.Powiedzieli, że mieli zgłoszenie. Pokazałem upoważnienie i powiedzieli że w razie problemów dzwonić po nich.

Dla jasności, kontrola metodą foto. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Przy kontroli zawsze możesz nie wpuścić, ale nie wiem czy na tym dobrze wyjdziesz ;)

Jeden rolnik nie chciał mnie wpuścić, poszedłem dalej z myślą, że przyjdę jak go nie będzie. Potem policja mnie zatrzymała jak wracałem do samochodu, zapytali co ja tu robię.Powiedzieli, że mieli zgłoszenie. Pokazałem upoważnienie i powiedzieli że w razie problemów dzwonić po nich.

Dla jasności, kontrola metodą foto. 

 

Możesz napisać kiedy będą raporty pokontrolne wysyłane do rolników ?, ja miałem kontrolę foto w połowie września i jeszcze nic nie dostałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

spoko my akurat już jesteśmy przyzywczajeni do kontroli. Ostatnio odnośnie mr2015 miałem kontrole pól to również bezproblemowo i nawet zawsze czegoś się nowego można dowiedzieć. Po za tym jestem pod wrażeniem mierzenia pól gdzie w jednym kawałku jest kilka działek do tego nierównych i z jaką dokładnością potrafią zmierzyć jedynie wybraną działkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Oglądałem dzisiaj program telewizji Rydzyka był tam nowy minister rolnictwa odpowiadał na pytania ,raczej niczego dobrego i nowego nie mamy co się spodziewać ,minister Jurgiel cos tam ględził o tym o tamtym lecz wsi potrzeba konkretów i ostrych mocnych decyzji ,cena trzody ok 3 zł są miejsca co poniżej 3 zł to nie już decyzje polityczne a mafijne układy ustalają ceny , co pamiętam dostawałem kilkanaście lat temu cenę ponad 5 zł za kg teraz ok 3 zł  jesteśmy w UNI nic nie da się zrobić takie tłumaczenia nowego ministra to śmiech na sali

 

No nie słyszałeś co pan minister powiedział. Musicie założyć spółdzielnie i wybudować przetwórnie to wtedy nie będzie dla Was istotna cena skupu bo zarobicie na gotowych przetworach mięsnych... heheheehe A tak na poważnie to pan prowadzący i pan minister taką pogawędkę to mogą sobie pod budką z piwem uciąć a nie w TV. W przypadku dopłat to problem raczej leży w braku kasy a nie w systemie. Ja w tym roku nie dostałem nawet ONW chociaż zawsze był wypłacany na przełomie października i listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj