phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zaq1987    24

Odnośnie tego systemu to kontrakt na modernizację starego (10 mln) został podpisany jeszcze w grudniu 2013 roku czyli w miarę rozsądny okres do wdrożenia a w kwietniu tego roku ASSECO stwierdziło, że jest to operacja zbyt skomplikowana i należy stworzyć nowy system na który wciąż czekamy...

 

Z informacji jakie do nas napływają można wywnioskować, że obiecane grudniowe wypłaty są możliwe do zrealizowania na starym systemie, podobnie chyba było też z zaliczkami.

 

@Nikita_Bennet ASSECO ma podpisany kontrakt na realizację i trzyletnią obsługę nowego systemu, natomiast o renomie firmy źle świadczy fakt (nie miałem z nimi wcześniej styczności), że ocena złożoności systemu którego stworzenia się podjęła zajęła im ponad rok - ok. 2/3 czasu dostępnego na realizację projektu...

System przetargów publicznych w Polsce jest genialny...

Edytowano przez zaq1987

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No to rewelacja, świetnie to wymyślili. Zrobili zaliczki, ale tylko tym do których nie mieli żadnych uwag i nie zmieniali nic we wnioskach względem poprzedniego roku, a jak coś zmieniałeś to teraz czekaj najwcześniej do kwietnia. Masa gospodarstw będzie miała teraz problem, odbije się to na zakupach śor czy nawozów. 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

U nas w robocie z ich systemu zrezygnowano i informatycy sami zrobili lepszy system (bardziej dostosowany) którego utrzymanie kosztuje dużo mniej. To makroskala.

 

W mikroskali - obsługa klienta detalicznego tj. programów związanych z księgowością też leży, siostra zmuszona do pracy (bo to wybrał szef) nie mogła się doprosić prostej konwersji bazy między kolejnymi wersjami oprogramowania (mimo że mają wykupioną jakąś opcję że w 24godziny problem niby mieli rozwiązywać).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nawymyslali 100 róznych dopłat, ograniczen i wymogów a teraz nie potrafia systemu do tego stworzyc pajace

mogli zrobic tylko jpo i dopłaty by mozna wypłacic w ciagu 2 miesiecy, na co komus dopłacac do pomidorów czy innych działów ?

kazdy by dostał po równo i niech sieje/sadzi co chce ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No to zapowiada sie jazda !!! System zapewne bedzie wiecej czasu niedziałajacy jak działajacy choc może i dotrzymaja terminu. Nawet ten stary system w ARIMR szczególnie IRZ był lipny bo kiedy sie nie pojechło to nie działał chwilami lub czasem dłużej. 

 

Najbardziej wkurza mnie jedno wygrywam przetarg na 10mln  pózniej stwierdzam że za tyle nie zrobie i dorzucaja mi kolejne 34mln tak sobie. W wolnym PAnstwie na wolnym rynku takie jaja raczej nie powinny miec miejsca. Ja jak podpisuje umowe z klientem ze za tyle wykonam usługe to nie ma zmiłuj wiecej mi nie dołoży chocbym, stanał na głowie. A tu dorzucaja x3 i w dodatku wykonawca nie dotrzymuje terminu to chyba tylko w PL możliwe i na wschodzie od nas :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

Witam serdecznie w moim przypadku posiadam 16.3ha mam ubezpieczoną kukurydzę 2.83 z 4.3ha reszta to 8ha tuz i ha 4ha trawy na gruntach ornych, straty w protokole 46%, arimr odmówiła wypłaty pomocy w kwocie 324zł/ha tylko 162zł/ha uzasadniając, że nie ubezpieczyłem trawy na gruntach ornych dodam że wszystkie trawy przeznaczone są na sianokiszonkę to jest normalnie kpina ze strony arimr (arimr motywuje tym że cytuje mieszanki traw i trawy nasienne podlegają ubezpieczenie z dotacją
państwa) chociaż nie ma takiej możliwości ubezpieczyć w żadnej firmie ubezpieczeniowej,już mój radca prawy pisze stosowne odwołanie od decyzji jak się dowiadywałem u ubezpieczyciela w innych powiatach jest tak samo, arimr dwoi się i troi żeby nie wypłacić to się nadaje tylko do telewizji proszę o komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@Matey nie mam pojęcia jakie były procedury przy zaliczkach, ale gdyby było tak jak opisujesz to ja też nie otrzymałbym zaliczki: miałem zgłoszone 6 nowych działek, do tego na 3 musiałem dokonać poprawki przy powierzchniach (PEG wziąłem od poprzedniego gospodarującego a mimo to coś im się nie zgadzało) miało to miejsce w połowie listopada a w poniedziałek doszedł przelew...

Ale to zapewne wynika z poruszanej już nie raz kwestii podejścia danego BP do rolnika

 

@Nikita_Bennet czyli w wolnym tłumaczeniu: "Jesteśmy w czarnej ....". W takiej sytuacji jedynym co można by było zrobić to wymusić na agencji ręczne naliczanie dopłat w przypadku niedotrzymania zadeklarowanych terminów skutecznego wdrożenia systemu - petycja do ministerstwa???


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@zaq

 

no właśnie, zależy jak BP to rozpatruje. Moje nowe działki nie były składane w poprzednich latach i mi powiedzieli wprost że na zaliczke nie mam co liczyć bo muszą sprawdzic działki na miejscu albo i nie. Fajnie że Tobie dali znać z agencji że masz błąd w powierzchniach, ja sie machnąłem i zawyzyłem, a jak się sam połapałem to było za pozno na zmiane do wniosku już. 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

....

@Nikita_Bennet czyli w wolnym tłumaczeniu: "Jesteśmy w czarnej ....". W takiej sytuacji jedynym co można by było zrobić to wymusić na agencji ręczne naliczanie dopłat w przypadku niedotrzymania zadeklarowanych terminów skutecznego wdrożenia systemu - petycja do ministerstwa???

 

Ja mam nadzieję że do kwietnia przeżyję za swoje a nie za dopłaty.

Saletrę kupiłem, na bieżące wydatki mi powinno starczyć. Zakup 1ha w 3 działkach+stara przyczepa idzie w kredycie, na koszta notariusza też starczy mam nadzieję. Zabraknie mi na łączenia przyległych działek ale to może już będą dopłaty na koncie.

Wiosnę więc mam jak zacząć ale dalej przydałyby się pieniążki ;)

 

 

Im dłużej się tym "bawię" tym bardziej mnie nic nie dziwi.

Rządzący i zwykli Polacy chcą aby gospodarstwa były efektywne ekonomicznie, aby wygaszać KRUS. Te które są efektywne są nękani skarbówką, problemami z wypłatą dopłat itp a taki 5-9hektarowiec nie dość że przy samej produkcji roślinnej nie przeżyje roku z upraw to jeszcze dopłaty ma wcześniej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Mi tam narazie kasa tez nie jest az tak  potrzebna na juz, saletra tez kupiona. A fosforowo potasowe kupie w marcu dopiero na straczkowe wiec do tego czasu kasa powinna wpłynac a wczesniej jeszcze pewnie sprzedam pszenice i łubin wiec nie ma tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Witam serdecznie w moim przypadku posiadam 16.3ha mam ubezpieczoną kukurydzę 2.83 z 4.3ha reszta to 8ha tuz i ha 4ha trawy na gruntach ornych, straty w protokole 46%, arimr odmówiła wypłaty pomocy w kwocie 324zł/ha tylko 162zł/ha uzasadniając, że nie ubezpieczyłem trawy na gruntach ornych dodam że wszystkie trawy przeznaczone są na sianokiszonkę to jest normalnie kpina ze strony arimr (arimr motywuje tym że cytuje mieszanki traw i trawy nasienne podlegają ubezpieczenie z dotacją

państwa) chociaż nie ma takiej możliwości ubezpieczyć w żadnej firmie ubezpieczeniowej,już mój radca prawy pisze stosowne odwołanie od decyzji jak się dowiadywałem u ubezpieczyciela w innych powiatach jest tak samo, arimr dwoi się i troi żeby nie wypłacić to się nadaje tylko do telewizji proszę o komentarze

 

Słusznie Ci agencja odmówiła. Warunkiem otrzymania wyższej kwoty jest ubezpieczenie minimum 50% powierzchni gospodarstwa od choćby jednego zdarzenia, i nie musiała to być susza. Ty ubezpieczyłeś niecałe 18% powierzchni gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

widać w ostatnimdniu armir przelał zaliczki

od lat składam wnioski  jeżeli zgłasza się działke pierwszy raz  np.

dużą powierzchnie 35 ha to trzeba się liczyc ze strony arimr

na jakies uwagi  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Przykre jest to że z reguły nie ma tych pieniędzy wtedy , kiedy są najbardziej potrzebne.

Mi na chleb nie zabraknie ale na faktury które już mam na lodówce to już raczej tak, bo świnie wiadomo

po ile są teraz. Na szczęście mam dobre układy w punkcie gdzie biorę 

towar to mogę zapłacić z opóźnieniem po następnej większej sprzedaży.

A jak by coś przysłali to by się załatało dziurę na bieżąco.

 

Gdy się zaczęły dopłaty to ojciec miał zawsze kasę na koncie 15(max. 20) grudnia, a błędów we wniosku nigdy żaden z nas nie miał.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Tygrysek- ja też miałam poniżej 50% ubezp. upraw i otrzymałam tę niższą stawkę tak jak i Ty. Nic nie wskórasz, szkoda nerwów, prawidłowo jesteś policzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylll    0

" płatności dla rolników, którzy ubiegają się o przyznanie tylko i wyłącznie:

  • jednolitej płatności obszarowej (do 7 ha),"

 

zastanawiam sie, czy idac tym komunikatem platnosc "dla mlodych rolnikow" wlicza sie w JPO, czy jest liczona osobno i nie ma co liczyc na szybka wyplate czegokolwiek, nawet mieszczac sie w 7ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

agrest napisał tak jak agencja wymagała, że ma być minimum 50% ubezp. upraw, i wystarczyło np tylko od jednego ryzyka. Kłopot zrobił się u  Ciebie,bo faktycznie oprócz tej qq nie miałeś co ubezpieczyć i chcąc spełnić ten wymóg 50% musiałbyś mieć tego ponad 8ha.Tak ogólnie nie jest to sprawiedliwe, bo każdy dostał po kieszeni , kiedyś w przypadku takiej klęski każdy rolnik dostawał rekompensatę i każdy tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

ale zrozum arimr wymaga zgadza się 50% ubezpieczonych upraw  ale zgodnie z rozporządzeniem 50% upraw dotowanych z budżetu państwa a więc zgodnie z tym co napisałem spełniam ty wytyczne nawet odpowiednie wytyczne arimr podał do biur powiatowych żeby trawy brać pod uwagę które nie są dotowane do ubezpieczenia i żaden ubezpieczyciel ci nie ubezpieczy jutro zadzwoń do swojego ubezpieczyciela to ciebie wyśmieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja na dopłaty sobie poczekam do lutego bo Umnie grubo przekracza 2 tys euro. dobrze ze chociaż zaliczkę dali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W lutym jak w lutym ale wszyscy co mieli jakiekolwiek obszary proekologiczne+ ci z kontrolami, dopiero od kwietnia, czyli dopłaty na przełomie maja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj