phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

barrybond    2

Ja nie dostałem , zadzwoniłem do biura powiatowego i powiedzieli mi ONW mam naiczone i jest decyzja natamiast obszarówki nie przekazali do zaliczki bo jest kontrola administracyjna? O co chodzi z ta kontrola? Jezeli ONW im pasuje to czemu nie obszarowka, dodam ze robiłem zmiany we wniosku bo z łubinu zrobiłem ugór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ile wynosi dopłata do 1ha zboża w tym roku działkę dzierżawię od sąsiada i muszę mu dać dopłatę we wniosku do ARiMR mam 14 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Dodałem działkę nowa, nie było mnie ma liście a zaliczkę dzisiaj dostalem.... o co w tym chodzi ? woj zachodniopomorskie powiat Choszczeński

 

Mogło Cię nie być na pierwszej liście jak pytałeś w BP. Końcem listopada były jeszcze dwie nieduże listy dodatkowe na zaliczki.

Sam się na taką załapalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dzisiaj przyszła zaliczka. Pierwszy raz składałem wniosek na siebie jeżeli to ma coś do rzeczy.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Główne, tzn chodzi Ci o całość na raz?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

 

Od 1 grudnia 2015 r. realizowane będą płatności dla rolników, którzy ubiegają się o przyznanie tylko i wyłącznie:

jednolitej płatności obszarowej (do 7 ha),

płatności redystrybucyjnej,

płatności na zazielenianie,

płatności do krów,

płatności do bydła

płatność do kóz.

Jednocześnie rolnicy ci nie mogą podlegać dyscyplinie finansowej, czyli wysokość płatności nie może być większa niż równowartość kwoty 2 tys. euro, tj. 8 489,60 zł. Oprócz tego rolnicy nie mogą być wytypowani do kontroli na miejscu oraz nie mogą mieć pomniejszonych płatności np. z tytułu złożenia wniosku po terminie, złożenia zmian do wniosków, przedeklarowania powierzchni. Szacuje się, że ok. 30–35% rolników (ok. 450 tys. osó B) spełnia powyższe warunki.

W kolejnym etapie realizacji płatności obszarowych w lutym 2016 r., zostanie wdrożona funkcjonalność systemu informatycznego umożliwiająca pełną kontrolę administracyjną i naliczanie pozostałych płatności. Wtedy będą naliczane i sukcesywnie wypłacane płatności obszarowe dla kolejnych 35–40% rolników, czyli ok. 500 tys. osób, którzy złożyli wnioski o ich przyznanie wiosną 2015 r.

Na początki kwietnia 2016 r. wdrożony zostanie ostatni element systemu informatycznego umożliwiający naliczanie i wypłatę płatności bezpośrednich rolnikom podlegającym kontroli na miejscu oraz tych, którzy są zobowiązani do utrzymywania obszarów proekologicznych EFA.

Na zrealizowanie dopłat bezpośrednich za 2015 r., ARiMR ma czas, zgodnie z prawem unijnym, do 30 czerwca 2016 r. i z całą pewnością wywiąże się z tego zadania w tym terminie.

 

 

Czyli wyplaty doplat

grudzien styczen do 7ha

luty marzec         do 15ha

powyzej 15ha od kwietnia

 

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

no włąśnie czyli jakiś harmonogram jednak będzie a raczej jest , ciekawe jak ma się do tego rolnośrodowiskowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

No i jednak chyba nic mi nie wpłynie na konto z zaliczek. Z drugiej strony moze i dobrze bo przyjdzie jedna suma i nie bedzie rozdrabniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Jak wy szukacie się na tej liście? Szukałem się http://beneficjenciwpr.minrol.gov.pl tutaj i jestem tylko na 2014 rok.

 

fajna ta wyszukiwarka - sprawdziłem także sąsiadów :)

 

ciekawe, kiedy za 2015 będzie?

 

a'propos dopłat - brat miał zaliczkę, a ja tylko suszowe i pewnie za pół roku będę miał całość...

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co to jest płatnosc redystrybucyjna ?

to to samo co dodatkowa od 3ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

 

Od 1 grudnia 2015 r. realizowane będą płatności dla rolników, którzy ubiegają się o przyznanie tylko i wyłącznie:

  • jednolitej płatności obszarowej (do 7 ha),
  • płatności redystrybucyjnej,
  • płatności na zazielenianie,
  • płatności do krów,
  • płatności do bydła
  • płatność do kóz.

Jednocześnie rolnicy ci nie mogą podlegać dyscyplinie finansowej, czyli wysokość płatności nie może być większa niż równowartość kwoty 2 tys. euro, tj. 8 489,60 zł. Oprócz tego rolnicy nie mogą być wytypowani do kontroli na miejscu oraz nie mogą mieć pomniejszonych płatności np. z tytułu złożenia wniosku po terminie, złożenia zmian do wniosków, przedeklarowania powierzchni. Szacuje się, że ok. 30–35% rolników (ok. 450 tys. osó B) spełnia powyższe warunki.

W kolejnym etapie realizacji płatności obszarowych w lutym 2016 r., zostanie wdrożona funkcjonalność systemu informatycznego umożliwiająca pełną kontrolę administracyjną i naliczanie pozostałych płatności. Wtedy będą naliczane i sukcesywnie wypłacane płatności obszarowe dla kolejnych 35–40% rolników, czyli ok. 500 tys. osób, którzy złożyli wnioski o ich przyznanie wiosną 2015 r.

Na początki kwietnia 2016 r. wdrożony zostanie ostatni element systemu informatycznego umożliwiający naliczanie i wypłatę płatności bezpośrednich rolnikom podlegającym kontroli na miejscu oraz tych, którzy są zobowiązani do utrzymywania obszarów proekologicznych EFA.

Na zrealizowanie dopłat bezpośrednich za 2015 r., ARiMR ma czas, zgodnie z prawem unijnym, do 30 czerwca 2016 r. i z całą pewnością wywiąże się z tego zadania w tym terminie.

 

 

Czyli wyplaty doplat

grudzien styczen do 7ha

luty marzec         do 15ha

powyzej 15ha od kwietnia

 

Standardowo Ci co mają więcej ha mają zawsze pod górkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja mam nowe działki, na które wczesnij nie były brane dopłaty alb była przerwa do tego  RŚ, ONW  i nic nie wpłyneło :( Troszke lipa teraz do marca trzeba czekać 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Nie wiem czy już ktoś o tym pisał, mianowicie przeczytałem chyba na jakiejś stronie agencyjnej

(dokładnie nie pamiętam) , że umowa na system informatyczny była na początku na kwotę 10 mln zł, potem nagle

się okazało ( jeszcze przed wyborami), że się firma nie wyrabia i z kasą i terminem. I podpisali aneks na 

bagatela dodatkowe 34 mln zł. A systemu jak nie było tak nie ma.

A oczywiście po tyłku dostaną beneficjenci, bo winnych pewnie nie będzie, tylko ktoś się nieźle wzbogaci.

Ja tez na razie nie dostałem ani grosza i podobnie jak inni nie liczę na prezent świąteczny.

pewnie po raz kolejny przyjdzie wydać kasę wtedy, gdy już będzie po wszystkich podwyżkach(ich nigdy nie brakuje).

Ale cóż począć, tak u nas w kraju dba się chyba o wszystko ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no z tym systemem to tezczytałem że najpier podpisali umowe na 10mln jako że miała to byc modernicacja strego systemy. Niby póznij okazało się ze nie da sie tego wykonac i podpisali aneks  na dodatkowe 34mln na budowe od podstaw. Ale i tak z ASSECO dali du..py bo nie wyrabija sie w czasie ciekawe czy nalicza im za to kary. te terminy wdrazania systemy to tez moga sie przeciagac  napisac to i ja moge ze zrobie system do 22.lutego 2016 ale czy zrobie  ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jeżeli robi to asseco to będzie syf. Po prostu w robocie mieliśmy ich system i szkoda gadać, koszta utrzymania wysokie a potrafił się wysypać. Bardzo droga firma z niekoniecznie dobrymi rozwiązaniami.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w tym artykule o którym była wczesnij mowa wspomnili że system włąsnie robi ASSECO


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

brak jakichkolwiek kontroli, nowe działki w tym roku, złożone ponad 25 ha i zaliczek brak. Ma ktoś pomysł z czym może to się wiązać ? 

Edytowano przez kierowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj