phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
OKEY    154

Nawet Caritas żeby komos dać to musi skądś wziąć . NIe ma nic za darmo i UE nie jest instytucja charytatywną która robi coś z chęci pomocy. Firmy zachodnie trzepią na nas kasę i leja na nas z góry a my dostając te srebrniki w postaci dopłat udajemy że deszcz pada.

Podniecacie sie tymi dopłatami jak by wasze życie od tego zależało. A jesli tak jest że dopłaty są dla Was takie ważne to tym bardziej zastanówcie sie do czego zostaliście  doprowadzeni.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

nauczycieli takich jak ty jest wielu tylko że na tym się kończy .najlepiej zwalic winę na kogoś innego a samemu nieć czyste ręce i nic dalej nie robić a wiesz że jak ta Unia padnie to ty przy tych samych poborach będziesz płacić za żywność trzy razy więcej i jakich rad będziesz udzielać komsumentom w miescie

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Owszem, zostaliśmy doprowadzeni! Nieświadomym pragnę przypomnieć, że dopłaty to nie pomysł rolników, a wprowadzenie ich w Polsce było po otwarciu granic i zniesieniu ceł, koniecznością. 

To, że dopłaty postawiły ekonomię gospodarstw "na głowie", też nie jest tajemnicą. Nie mówiąc już o tym, że to świetny środek do trzymania sporej grupy (w dużej mierze niezależnych) ludzi w szachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wszystkiemu winne sa poukrywane we wszystkim podatki, dlatego coraz wiecej działalnosci sie poprostu nie opłaca ....

system jest tak skonstruowany zeby wszyscy skakali sobie do gardeł, a ktos na górze sie smiał i spijał smietanke ....

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Kiedyś burak cukrowy kosztował 240 zł/tone a teraz 115. Nawet z dopłatami wychodzi o wiele mniej. Rozumiesz o co chodzi? Te pieniądze miały wyrównać straty poniesione przez rolników z powodu takiej a nie innej polityki Państwa. Natomiast opinia publiczna ma właśnie myśleć, że to są darmowe pieniądze dla rolników...

 

akurat buraki to nie są dobrym przykładem  bo cena która podałeś była  zaraz po wejściu do eurokołchozu który to od 2006 zarządził stopniowe obniżanie ceny  i tak zrobił z buraka roślinę nieopłacalną w danym momencie tak gdzieś koło 2009 roku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Mój ojciec uprawiając 8 ha utrzymał rodzinę było nas 7 dzieci ,wykształcił i dał każdemu cos na początek dał owszem nie było lekko i na wiele rzeczy nie było stać ale tamte     czasy choć może biedniejsze w sumie były o wiele bogatsze niż te obecne oparte tylko na konsumpcji i kasie jako największej wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@thug przy buraku cukrowym trzeba też pamiętać o ograniczeniu kwot i wymuszenie zamknięcia cukrowni w Lublinie oraz Łapach (uznawanej w tamtym czasie za jedną z najlepszych w kraju)...

 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Nie wiem, czy hasło "wieś się wyżywi"  nadal będzie aktualne, jak unia upadnie. A że upadnie, widać coraz bardziej. W tej postaci co obecnie, to nie ma prawa funkcjonować. Widać wyraźnie, że dyktat francji i niemiec wszystkim już się przejadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Witam. Właśnie dostałem zaliczkę dopłat. Wszystko zgadza się praktycznie co do złotówki, oprócz PWB czyli wysoko białkowych. Zadeklarowałem 3,85 ha a wpłynęło tylko 365,03 czyli za 1,73ha. Całkowicie zostały pominięte dwie działki. Miał ktoś podobny problem. Dodam że JPO i P zgadzają się z tym co deklarowałem.

 

U mnie też coś nie tak wpłyneło idealnie połowę JPO i P,natomiast ani złotówki PWB,chociaż miałem tego tylko około 1ha.                                              edit,sory za wprowadzenie w błąd,naliczyli mi PWB,tylko nie było ujęte w sms z banku

Edytowano przez zbyszek8201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabek    0

Ja osobiście też jestem przeciwny wypłacaniu jakichkolwiek zaliczek. Zamiast całej kwoty będą "srali" po kawałku. A przez to nie bd można niczego konkretnego kupić i kasasię rozejdzie to tu to tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszan    0

Dzisiaj też wpływają zaliczki? Dostał ktoś dzisiaj? Ja nie miałem kontroli a zaliczki nie widać... Jestem ciekawy jutrzejszego komunikatu agencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Jak ktoś ledwo związuje koniec z końcem ,to tak zawsze mu się rozleci kasa ,a tanio to się kupuje nawozy wieloskładnikowe w czerwcu ,a azotowe sierpień -wrzesień

U mnie zawsze dolaty idą na inwestycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytroneta1    0

Witam, jestem tu nowicjuszem, mam pytanie które pewnie było tu poruszane, czy dopłat do strączkowych zostało 422zł z deklarowanych ponad 1tyś zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Dzisiaj też wpływają zaliczki? Dostał ktoś dzisiaj? Ja nie miałem kontroli a zaliczki nie widać... Jestem ciekawy jutrzejszego komunikatu agencji...

Trzeba poczekać do końca dnia, banki nie księgują kasy na bieżąco tylko kilka razy na dzień. Jeśli będą dziś jakieś przelewy to po południu się okaże ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1369

Witam, jestem tu nowicjuszem, mam pytanie które pewnie było tu poruszane, czy dopłat do strączkowych zostało 422zł z deklarowanych ponad 1tyś zł?

 

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Wyjaśniłem dzisiaj w agencji moje niezgodności. Zacytuje Pana ,,nastąpił błąd w odwzorowaniu wniosku" czyli po naszemu,

ktoś źle wprowadził. Radzę wszystkim sprawdzajcie dokładnie. Przez ten błąd mogłem popłynąć na ok 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

na stronie armiru jest ifo o zakończeniu wypłay zaliczek  dziwne ze jesze w piatek wypłacono 2,3 mld

a dzis pisza 2,7 mld  a liczba rolników drastycznie nie wzrosła majac na uwadze ze kwoty zaliczek obejmuja czesc płatnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jest możliwe że jutro jeszcze moze wpłynąć kasa na konto?? Bo niby maja czas do konca listopada wysłac na konta a dojsc moze jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj