phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Marcincc360    70

Zaliczka w piątek już na koncie :)


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

dobrze, to proszę powiedzcie mi czy kłamię, czy może sam to sobie wymyśliłem, że na początku była mowa o 30% wypłaty czy nie? to że nie rozumiecie o co mi chodzi to już wasz problem, a ja kolegi tego co mi to 'wyłożył na miedzy' wcale nie prosiłem o interpretacje tego co napisłem ani nikogo innego...

 

jak tu się można dogadać, jak po niektórych tematach widać że jest to 80% zwolenników nowej władzy... dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25496

Ecopiotr , z tego co ja słyszałem i wyczytałem to ta granica 7 ha ma dotyczyć już właściwych wypłat dopłat bezpośrednich, a nie zaliczek. I ma się rozpocząć od 1 grudnia.

Ostatni akapit artykułu:

http://www.pb.pl/4371950,31229,andrzej-gross-odwolany-z-funkcji-prezesa-arimr

 
Obecny na posiedzeniu komisji wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki potwierdził, że dopłaty ruszą 1 grudnia, ale będą one "okrojone". Dostaną je w pierwszej kolejności rolnicy posiadający gospodarstwa do siedmiu hektarów, bez dodatkowych dopłat wynikających z nowego systemu.
 
Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt nigdy nie podawał informacji, że zaliczki to 30%. To ludzie Tobie podobni pisali, że dostaną 30%. Fakt podstawowe stawki są mniejsze od zeszłorocznych i jak ktoś ma kilka hektarów bez zwierząt, roślin białkowych, MR to pewnie dostanie mniej. Ty za ro masz straszny "BUL", że zlodziei i frajerów odsunięto od koryta. Nie ważne kto jest obecnie a kogo nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@skywalker89 z tego co pamiętam to od pojawienia się tematu zaliczek, cały czas była mowa o 50% wybranych płatności (JPO, dodatkowa, POM i PWB). Jeśli jednak twierdzisz, że było to 30% to podaj źródło.

 

A zaliczki na pewno były częścią kampanii wyborczej (chyba nikt temu nie zaprzeczy), ale należy pamiętać że nie można by było uruchomić tego instrumentu dopłat gdyby nie wystąpiła susza oraz dziwne zachowania rynku... Poza tym KE musiała wydać zgodę na uruchomienie tego działania, co uczyniła z nawiązką ustanawiając na ten rok odstępstwo od przyjętego systemu - możliwość wypłaty zaliczek w wysokości do 70% dopłat a nie do 50% jak przewidują przepisy.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Wczoraj pojawiła się zaliczka na koncie -część JPO i PZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zaliczki zaliczkami ale dopłaty maja być wypłacane dopiero latem 2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dobrze, to proszę powiedzcie mi czy kłamię, czy może sam to sobie wymyśliłem, że na początku była mowa o 30% wypłaty czy nie? to że nie rozumiecie o co mi chodzi to już wasz problem, a ja kolegi tego co mi to 'wyłożył na miedzy' wcale nie prosiłem o interpretacje tego co napisłem ani nikogo innego...

 

jak tu się można dogadać, jak po niektórych tematach widać że jest to 80% zwolenników nowej władzy... dziękuję za uwagę.

 

ty za to jestes zwolennikiem jak widac interesów "w metnej wodzie" 

zaliczki to zło prowadzace do jeszcze wiekszego burdelu w arimr

dopłaty powinny byc wypłacane jak zawsze od 1 grudnia, a jezeli chcieli rzeczywiscie pomóc rolnikom z powodu suszy to powinni je zaczac wypłacac od 1 listopada w pełnej wysokosci (100% naleznosci) w przyspieszonym tempie, i tyle

 

przez te zaliczki to reszte dopłat beda wypłacac przez całe lato 

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

cały ten burdel  to zasługa pierwszego frajera z PSL 

przyjęli nowe zasady a wcale nie musieli -  agencja nie jest przygotowana na tyle zmian w jednym roku 

druga sprawa siedzą na walizkach bo zmiana władzy

a chłop sobie teraz poczeka  ;)

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zaliczki zaliczkami ale dopłaty maja być wypłacane dopiero latem 2016"

A z jakichże to źródeł takie informacje dostajecie??

 

Bez urazy, ale co jeden to lepsze i ciekwasze nowiny tutaj wypisuje, tak jakby pisał to z za biurka w ARIMR.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@odwajler niestety nie ma możliwości wypłaty dopłat przed 1 grudnia - dla wypłaty choć części stworzono właśnie opcję zaliczek.

 

Druga sprawa to termin wypłaty wszystkich dopłat to maks. koniec czerwca - jeśli się przeciągnie UE nie omieszka nałożyć odpowiednich kar. Spodziewałbym się więc takiej opcji, że jeśli system nie zostanie uruchomiony do końca lutego/marca to ARiMR będzie po prostu zmuszone naliczać dopłaty ręcznie. W połączeniu z terminem składania wniosków na następny rok może nam dać jeszcze większy bałagan...

 

Całe zamieszanie z systemem wynika z opieszałości rządzących i "fachowego" podejścia do systemu firmy obsługującej ARiMR: ustawa o płatnościach bezpośrednich była wprowadzana w ostatniej chwili, jakby ktoś zapomniał; prace nad nowym systemem rozpoczęto z końcem kwietnia 2015 ponieważ początkowo miał być tylko zmodyfikowany stary system - prace nad modyfikacjami trwały ponad rok (od grudnia 2013) po czym stwierdzono, że jest to zbyt skomplikowane i należy stworzyć nowy, równie skomplikowany system w pół roku...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

gdyby było tylko jpo nawet system byłby niepotrzebny, wystarczyłby dobry kalkulator :D 

a jezeli juz to bardzo prosty, wystarczyłoby przemnozyc ilosc kwalifikujacych sie ha do dopłaty x stawka jpo i zrobic przelew rolnikowi

no ale po co, przeciez trzeba zrobic tak zeby armia idiotów miała co robic, a rolnik zeby miał mase komplikacji, pomniejszen, wykluczen itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

@odwajler niestety nie ma możliwości wypłaty dopłat przed 1 grudnia - dla wypłaty choć części stworzono właśnie opcję zaliczek.

 

Druga sprawa to termin wypłaty wszystkich dopłat to maks. koniec czerwca - jeśli się przeciągnie UE nie omieszka nałożyć odpowiednich kar. Spodziewałbym się więc takiej opcji, że jeśli system nie zostanie uruchomiony do końca lutego/marca to ARiMR będzie po prostu zmuszone naliczać dopłaty ręcznie. W połączeniu z terminem składania wniosków na następny rok może nam dać jeszcze większy bałagan...

 

Całe zamieszanie z systemem wynika z opieszałości rządzących i "fachowego" podejścia do systemu firmy obsługującej ARiMR: ustawa o płatnościach bezpośrednich była wprowadzana w ostatniej chwili, jakby ktoś zapomniał; prace nad nowym systemem rozpoczęto z końcem kwietnia 2015 ponieważ początkowo miał być tylko zmodyfikowany stary system - prace nad modyfikacjami trwały ponad rok (od grudnia 2013) po czym stwierdzono, że jest to zbyt skomplikowane i należy stworzyć nowy, równie skomplikowany system w pół roku...

 

gdyby tam pracowali ludzie myślący  perspektywicznie i do przodu juz teraz naliczaliby ręcznie bo marne  szanse na system a później może być  ręka w nocniku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Dlatego też ARiMR powinno ustalić jakiś "deadline" (koniec marca jest absolutnym maksimum) i powinien to być termin nieprzekraczalny, po którym jeśli nie ma systemu to liczydła w dłoń i nap....

Ale tak jak wspomniałeś, brak tam ludzi z myśleniem perspektywicznym, zwłaszcza na szczeblu ogólnokrajowym... znaczy się myślenie perspektywiczne jest, tyle że jedynie w kwestii wygody swoich 4 liter, bo i po co się męczyć z ręcznym naliczaniem skoro pospólstwo może poczekać


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja byłem wczoraj w swoim BP ARiMR, pytałem znajomego co z tym systemem. Powiedział, że to plotki, wszystko działa, pracują normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3487

Widze że 90 % rolników bez dopłat by umarła ,kiedyś nie było i umieliście żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

bo kiedyś zżyliśmy skromnie a teraz ho.ho jak dostanę dopłaty/fure kasy/ to jestem choć przez chwilę panem z kasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszan    0

Widze że 90 % rolników bez dopłat by umarła ,kiedyś nie było i umieliście żyć

Kiedyś burak cukrowy kosztował 240 zł/tone a teraz 115. Nawet z dopłatami wychodzi o wiele mniej. Rozumiesz o co chodzi? Te pieniądze miały wyrównać straty poniesione przez rolników z powodu takiej a nie innej polityki Państwa. Natomiast opinia publiczna ma właśnie myśleć, że to są darmowe pieniądze dla rolników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

2003 ciągnik kosztował w przeliczeniu na pszenicę 100 ton a taki sam obecnie 250 ton pszenicy to samo dotyczy innych srodków do produkcji rolnej produkowanych oczywiście  nie przez rolników  tylko byście w mieście mieli tanśżą zywnosc ale nawet z dopłatamy i tak w tej chwili rolnik finansuje częściowo miastowych w 2003 pszenicę sprzedawałem po 700 a obecnie po 610 plus vat

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszan    0

Zgadza się. Ziemia jeszcze jest, kupujcie i bierzcie dopłaty jak to taki miód. Najedzony głodnego nie zrozumie przecież. Najpierw trzeba coś wiedzieć na dany temat żeby sie wypowiadać. Ekspert od rolnictwa - siedzi w bloku a wieś widzi tylko wtedy jak przejeżdża z jednego do drugiego miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mawigos mając 100 ha to możesz się pomądrzyć. Nie pisz, że dopłaty w Twoim przypadku to nie podbudowują Ci budżetu. Koledzy już Ci wyjaśnili jak sprawa wygląda. Niektórzy nadal nie potrafią zrozumieć, że mając zwierzęta, zwłaszcza bydło tegoroczna susza dobiła niejednego.Nie rozumiem tego klepania, że bez dopłat żyć nie mogą, że to kroplówka bo o grubo przesadzone. Każdy chce taniej kupić na starym roku, no zgodnie z polską tradycją co roku po nowym roku wszytko drożeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj