phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rami    18

nie co się dziwić dostałeś zaliczkę na tak teraz robią reszta przydzie póżniej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25253

Teraz przyszła zaliczka JPO 4173,57 kasy, podaje lekko ponad 13 ha  do dopłat jaki to procent dostałem

 

Dostałeś 50 % z :

lekko ponad 13ha x 457,7 zł  +   lekko ponad 10ha x 171,73 zł 

Proste jak drut.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Ludzie ogarnijcie się, zacznijcie czytać, myśleć i liczyć.  Na każdej stronie ktoś tłumaczy jakich płatności dotyczą zaliczki a Wy swoje.

To już staje się nudne jak każdy najpierw biadoli, że nie dostał zaliczki, a jak już dostanie to za mało bo nie wychodzi mu 50%

:wacko:

 

Dostałeś 50% z JPO i 50% z płatności dodatkowej. Nic mniej i nic więcej. Wszystko zgodnie z założeniami.

 

skoro jesteś koleś taki mądry, to zatrudnij się jako ayststent nowego prezesa arimr, teraz przy tych rządach to nie problem, aby wysoko postawieni ludzie mieli mądrych doradców (np p. macierewicz).

 

jednak wszystkiego nie wiesz, bo pwb to chyba płatność do wysoko białkowych, i również mi wpłynęła jakaś jej kwota i raczej to połowa nie jest, a raczej prawie całość.

 

teraz zrobiło się 50% dopłat o których mówisz, a wczesniej była mowa o 30% z całości czy coś takiego, więc nie wymądrzaj się, bo suma którą dostałem nie przypomina tej wczesniejszej obietnicy

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

była mowa o 50% jpo, 50% płatnosc dodatkowa i 50% wysokobiałkowe

 

jpo ok 227zł

dodatkowa 86zł

wysokobiałkowe 211zł

tak trudno sie doliczyc ?

 

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Dzisiaj przyszła zaliczka. Ale juz jej nie ma bo za przyszloroczny nawóz zapłacone. Jednak nie wszyscy we wsi dostali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

JPO 4 566 49 zł; P dodat. 1 470 87 zł; PO M 0 00 zł; PWB 0 00 zł

ta płatność dodat. nie za niska względem JPO?

PO M to zgaduje że owoce miękkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25253

skywalker89 - odspawali Cię od koryta i czujesz żal, czy co?  Nie umiesz wyliczyć prostych działań i zaraz mieszasz w to politykę?

Mam gdzie pracować i Ty zawodu wybierał mi nie będziesz.  A ile miałeś PWB to ja nie wiem bo jasnowidzem nie jestem. Ale domyślam się że skoro uważasz, że dostałeś całość PWB to zapewne nie wiesz, że płatność dodatkowa przysługuje Ci do 27ha i stąd Twoje kłopoty z liczeniem.

A żebyś nie musiał mnie obrażać to dam Ci link za stawkami : http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/znany-jest-kurs-euro-wedlug-ktorego-beda-obliczane-stawki-tegorocznych-doplat-bezposrednich-j.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w płatnosci dodatkowej pierwsze 3 ha odpadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a tak w ogóle to te dopłaty po nowemu sa bez sensu pomyslane i zgmatwane, a do tego wszystkiego jeszcze wymyslili zaliczki, paranoja ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Panowie zwracam honor, bo płatność dodatkową liczyłem do 15 a nie 13 ;) po prostu zapomniałem. Z góry dzięki za uświadomienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jest nowy po prezes i zaliczka na koncie dzisiaj

 

o tak pewnie sam prezes naliczył zatwierdził i przelał hehe

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

skywalker89 - odspawali Cię od koryta i czujesz żal, czy co?  Nie umiesz wyliczyć prostych działań i zaraz mieszasz w to politykę?

Mam gdzie pracować i Ty zawodu wybierał mi nie będziesz.  A ile miałeś PWB to ja nie wiem bo jasnowidzem nie jestem. Ale domyślam się że skoro uważasz, że dostałeś całość PWB to zapewne nie wiesz, że płatność dodatkowa przysługuje Ci do 27ha i stąd Twoje kłopoty z liczeniem.

A żebyś nie musiał mnie obrażać to dam Ci link za stawkami : http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/znany-jest-kurs-euro-wedlug-ktorego-beda-obliczane-stawki-tegorocznych-doplat-bezposrednich-j.html

 

tak, jesteś super, normalnie powinieneś zostać rolnikiem roku albo lepiej! brawa powinni Ci wszyscy bić za to że tak super wszystkich uświadamiasz! 

 

teraz ja cie uświadomię, a te zaliczki to skąd się wzięły - nie z polityki (przedwyborczej)? Bo nie przypominam sobie, żeby był to jakiś wymóg UE, bądź we wcześniejszych latach, żeby podobne komedie występowały.. i masz rację, wolałbym w ogóle tej daniny nie dostać, tylko tak jak zawsze całość, a teraz to pewnie w kwietniu resztę dostanę.. Brawo TY, 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skywalker podał kwoty, ale po tym jak go uświadomiliście edytował swój post. Teraz już chyba wie jak liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

po prostu staram się nie być analfabetą tak jak niektórzy na tym forum - interpunkcja, oraz literówka się dla mnie liczy w miarę możliwości, ale skoro uważasz, że opcji edycji używa się tylko do zmiany głównej myśli wypowiedzi, to Tobie również powinniśmy bić brawa, bo nie wiem o co Ci chodzi....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a my nie wiemy o co tobie chodzi  :D

nie potrafisz sobie dopłat wyliczyc, mimo tego ze info o tym jest łatwo dostepne w necie dla kazdego a skaczesz jak azor  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

są ludzie którzy starają się tu pomagać 

a taki mało tego że ignorant to jeszcze pyskuje zamiast podziękować

kolega Agrest wyłożył jak krowie na miedzy  a ten dalej swoje 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Panowie chillout po co nerwy zaraz, nie ma co się gotować


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

po prostu staram się nie być analfabetą tak jak niektórzy na tym forum - interpunkcja, oraz literówka się dla mnie liczy w miarę możliwości, ale skoro uważasz, że opcji edycji używa się tylko do zmiany głównej myśli wypowiedzi, to Tobie również powinniśmy bić brawa, bo nie wiem o co Ci chodzi.... :)

To już nie jest zabawne, to jest burackie. Gostek, który twierdzi, że interpunkcja i używanie dużych liter ma dla niego znaczenie, pisze post, który jest zaprzeczeniem własnej tezy...

Bez komentarza, bo i co tu komentować?

 

Ciekawi mnie fakt wpływania różnych płatności, wbrew temu, co się ostatnio na tej stronie pokazało.

Niby mieli (ARiMR) opracowywać wnioski do 7 ha, ale mający więcej dostają zaliczki, JPO, ONW, albo RS.

Ma się to nijak do oficjalnych wypowiedzi, jak i do "wieści z pewnego źródła", które często jest informacją uzyskaną bezpośrednio w BP ARiMR.

Czy ktokolwiek wie, co tak naprawdę się dzieje? I na jakich zasadach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Ci z agencji też mają rodziny, znajomych, znajomych znajomych itp. A każdy czeka na kasę. Dopóki listy będą robione ręcznie, to tak to będzie wyglądać. Jak ruszy generowanie list systemowo do wypłaty, skończy się uznaniowość, przynajmniej taką mam nadzieję. Znając Asseco to szybko to nie ruszy, ale może w końcu ktoś im kota pogoni i ogon podpali, bo oni zawsze w ciula walą przy robieniu projektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj