phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dasiekk    27

pierwszy raz o dopłaty obszarowe od 2004 roku?

Hehe  ,o to samo miałem zapytać :). Trzeba mieć zaparcie żeby 11 lat czekać. A na ile hektarów te dopłaty ? Tak z ciekawości pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziś zaliczka pow.18ha

A nie wiecie jak tam suszowe bo coś ucichło na forum.

Edytowano przez RadikRenault

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Nie wiem czy ja dobrze zrozumiałam ale wydaje mi się że oni te zaliczki wypłacają na piechotę bez systemu:)  Wczoraj pytałam się w wiarygodnym  źródle czy system działa to powiedziano mi że nie . Podobno ma działać dopiero w grudniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Wrócili do drewnianych liczydeł, bo ta elektronika to zaguba. A sposoby stare zawsze jare i nie zawodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Nie, pierwszy raz biorę ja po 5 latach przerwy. Od 2004 do 2010 brał ojciec, zanim przekazał gospodarstwo. 13ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

no i stało się, przeleli mi tą część ;/

wychodzi jakieś 28% całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Nie, pierwszy raz biorę ja po 5 latach przerwy. Od 2004 do 2010 brał ojciec, zanim przekazał gospodarstwo. 13ha

 

to około 35 tysi poszło się paść  licząc tylko obszarówkę ale nie moja sprawa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

zaliczki wypłacają niezależnie od działającego systemu administracyjnego Ajax, wcześniej nazywał się ZSZIK,  system ma ruszyć "nie wiadomo kiedy" cytując zaprzyjanznionych informatorów.  generalnie przekaz jest taki aby szykować się na marzec jeśli nie ma cię na liście zaliczkowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Trochę mniej - nie mam żadnej hodowli, w uprawach tylko zboża plus ziemniaki. Mina kontrolera z weterynarii bezcenna, jak go ojciec pogonił - panie, tu już nie ma żadnego gospodarstwa :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to jak nie masz hodowli to po co był gościu z weterynarii?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Ja nie mam - ojciec kiedyś miał, gdzieś tam był na liście. Jak to w urzędzie - wciągną na listę, to usunąć trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

i dajesz radę wyżyć z 13 ha bez dopłat zapewne gdzieś pracujesz?


http://www.agrofoto.pl/finanse/doplaty-mogly-sie-opoznic-do-polowy-lutego,61145.html

 

to już tylko  bełkot dopłaty i tak będą późno i nic już tego nie zmieni.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie trzeba 1000 ha zeby życ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

zgadza się wystarczy 10% z tej sumy  a dopłaty cennik to w nowoczena uprawa jest opublikowany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"a dopłaty cennik to w nowoczena uprawa jest opublikowany "

 

mozesz to przetłumaczyc na polski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie trzeba 1000 ha zeby życ

 

ale chyba więcej jak 13


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to sa jaja, 13 x 50 tys za ha = 650 tys zł wartosc ziemii a nie ma z tego na chleb  :D

ekonomia stoi na głowie  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabek    0

Dopłaty będą wypłacane w 2 ratach. Pierwsza rata jest to 50% JPO bez żadnych dodatków. Druga rata to cała reszta pieniążków tj:

ONW, dopłaty do zwierząt, premie za młodego rolnika oraz ekologia (lecz ta ma być wypłacana tak jak w latach ubiegłych). Do końca grudnia ARiMR zoobowiązał się wypłacić 35% wszystkich dopłat bezpośrednich.
 A tutaj proszę bardzo stawki zaliczek:

  • 226,85 zł/ha w przypadku jednolitej płatności obszarowej,
  • 85,86 zł/ha w przypadku płatności dodatkowej,
  • 211 zł/ha w przypadku płatności do roślin wysokobiałkowych oraz
  • 459,52 zł/ha w przypadku owoców miękkich (truskawek i malin).
Edytowano przez Grabek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Ciekawe jaki będzie komunikat agencji za tydzień już po zamknięciu wypłaty zaliczek, bo wygląda na to że w ostatnich trzech dniach listopada powinni przelać około miliarda zł, trochę to takie mission impossible

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jadą na żywioł koło mnie też sporo ludzi dziś dostało zaliczki ręczna obsługa bez systemu można? można


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A może jednak działa ten system. Tylko walą taką ściemę że nie działa bo mogą mieć inny powód żeby wypłacić kasę jak najpóźniej się da. Podejrzana sprawa moim zdaniem z tym systemem i wypłata dopłat. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj