phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

mlody68xD    0

skoro te zaliczki sa w wysokości 50% to bardzo małe w tym roku te dopłaty w porównaniu do ubiegłych lat :/
wygląda to tak jakbym dostał 30% pieniedzy a nie 50%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego dlatego, że zaliczki obejmują jednolitą płatność obszarową, płatność dodatkową, płatność do roślin wysokobiałkowych oraz płatność do owoców miękkich.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

No, jak wy Nasz dziennik czytacie , głosujecie na PiS .... to się wcale nie dziwię że piszczycie że jak danina z UE nie dojdzie na czas to zbankrutujecie - taki profil ;). A to nie ten szaman z torunia chce z ue uciekać, a to nie Pis chciał dopłaty do rolnictwa przeznaczać na zbrojenia. Macie co chcieliście więc teraz nie biadolić. mOŻE WIOSNĄ HEKTARÓW PO OKAZYJNYCH CENACH DOKUPIĘ.

ta najlepiej głosować na PSL-PO,to bym wyślij jak za błocki na mydle... :D :D :D


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Dziwnym trafem to PSL rządził dopłatami przez 8 lat, a nowy rząd jest od tygodnia. Zaraz po wyborach zakręcono kurek z wypłatami. Rząd ma problem, bo wymienił euro na wiosnę, a we wrzesniu okazało się, że kurs euro jest wyższy niż kurs wymiany. Kasa z dopłat poszła na kiełbasę wyborczą a dla rolników jak zwykle figa z makiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Dziś dostałem RŚ na konto.

Za jaki areał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@jahooo możesz mi wyjaśnić co masz na myśli z tym kursem??? Z tego co mi wiadomo, to zaliczki dopłat są wypłacane z budżetu krajowego a nie z środków unijnych...

 

@mantigus za jakie "błocki"?


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

kolego @zaq to jest takie powiedzenie....

 

jak by dalej rządził PSL sztabka złota i dopłaty w grudniu... :lol:

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@mantigus ale jest to odwołanie do pana Zabłockiego...

 

Cały nowy system dopłat jak i PROW są tak skonstruowane, że nawet PSL nie dało by rady nic wskórać... Całość wygląda jak pole minowe zastawione przez PO i PSL na swoich następców.

Teraz nas czeka możliwe opóźnienie dopłat ze względu na brak/niesprawność systemu do obsługi skomplikowanych wniosków i płatności - od dwóch lat było wiadomo jak bardzo skomplikowany jest system przyjęty przez Polskę na lata 2015-2020, czy nie  był to wystarczający okres na dostosowanie i przetestowanie systemu??


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak więc jak pisałem wcześniej nie ma co liczyć dla większych gospodarstw na kasę do końca lutego najprawdopodobniej będzie to kwiecień dopiero

a tutaj potwierdzenie w słowach samego prezesa http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/arimr-doplaty-bezposrednie-beda-wyplacane-od-1-grudnia,61134.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Kwota na dopłaty w euro jest wymieniana przez ministerstwo finansów w "dogodnym" momencie z euro na złotówki. W tym roku niestety wymienili po kursie niższym, niż był 30 września jako podstawa wypłaty dopłat. W związku z tym po przeliczeniu na złotówki trochę kasy zabraknie i trzeba dołożyć z budżetu krajowego. Stąd pomysł wypłaty "zaliczek" bo to kasa, którą i tak trzeba do "unijnych dopłat" dołożyć z krajowej kasy do całej puli. Tak przynajmniej słyszałem. Czy to prawda - okaże się. Fakt jest taki że strumień zaliczek się urwał (gdzieś tak jeszcze idą resztkowe przelewy), ze startem dopłat od 1 grudnia będzie problem, bo i "system" nie chce działać, i kasy nie ma w budżecie. Nie chcę być złym prorokiem, ale zanosi się na weryfikację masy wniosków, aby jak najwięcej urwać i przy okazji opóźnić termin wypłaty dopłat.  W skali mikro urwanie komuś 100zł szału nie robi, ale przeliczając to przez ilość beneficjentów, robi się poważna suma. Mam wrażenie, że tak jak wyczyszczono konta kancelarii prezydenta, gdy odchodził "Bul", tak samo jest w całym budżecie, tylko nikt o tym głośno nie chce mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czytajac ten temat widac jak na dłoni ze nasze rolnictwo jest strasznie uzaleznione od kroplówki z ue, żal ze taki kraj jak Polska jest pomiatany ochłapami z panskiego stołu (ue)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

odwajler, ale co ty chrzanisz? Wiesz jak to wyglądało przed unią? Pewnie nie, bo skąd. Ta kroplówka o której piszesz to swego rodzaju część budżetu gospodarstwa w roku, i razem z tą składową planujesz wydatki. Mi z miłą chęcią by się wróciło do czasów zamkniętych granic i cła na towary (bo doszło już teraz do takiego absurdu że choćby samego żywca produkujemy mniej niż konsumujemy), gdzie wewnętrzny popyt był wstanie nakręcić gospodarkę, jak i zlikwidować kompletnie dopłaty bo i cena ziemi by wróciła do normy jak i pseudo rolnicy - "uprawcy ziemi" -  by skończyli z blokowaniem rolników. No ale jest jak jest i albo grasz kartami jakie dostaniesz albo zwijasz manatki. Tyle.

 

Pytanie do młodych rolników: z poprzedniego (2014) i obecnego naboru naboru (2015) którzy w tym roku składali na dopłaty: dostaliście zaliczki bądź ONW?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

@up

Jestem młodym rolnikiem 2014 i dostałem zaliczkę już spory czas temu, ze trzy cztery tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julki3    8

własnie zaliczka wpłyneła na konto JPO i P dodatkowa pow. 29h.  

Edytowano przez julki3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

odwajler, ale co ty chrzanisz? Wiesz jak to wyglądało przed unią? Pewnie nie, bo skąd. Ta kroplówka o której piszesz to swego rodzaju część budżetu gospodarstwa w roku, i razem z tą składową planujesz wydatki. Mi z miłą chęcią by się wróciło do czasów zamkniętych granic i cła na towary (bo doszło już teraz do takiego absurdu że choćby samego żywca produkujemy mniej niż konsumujemy), gdzie wewnętrzny popyt był wstanie nakręcić gospodarkę, jak i zlikwidować kompletnie dopłaty bo i cena ziemi by wróciła do normy jak i pseudo rolnicy - "uprawcy ziemi" -  by skończyli z blokowaniem rolników. No ale jest jak jest i albo grasz kartami jakie dostaniesz albo zwijasz manatki. Tyle.

 

Pytanie do młodych rolników: z poprzedniego (2014) i obecnego naboru naboru (2015) którzy w tym roku składali na dopłaty: dostaliście zaliczki bądź ONW?

 

czyli jestes na kroplówce i tyle

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

odwajler - stare chińskie przysłowie mówi - "Jeśli nie możesz pokonac wroga, przyłacz się i poznaj jego metody"

Dlaczego mam nie brać dopłat - przeciez to pieniądze także z moich podatków, a de facto zwrot pobranych podatków od środków produkcji, paliwa itp. Tyle, że wypłacany ryczałtowo i na chybił/trafił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a czy ja komus nie kaze brac dopłat?

chodzi mi tylko o to ze wszyscy jestesmy na kroplówce...

zobacz ile tu lamentu w tym temacie ze jeszcze im werflona nie wpieli (dopłat nie przelali)

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Pierwszy raz w tym roku złożyłem wniosek o dopłaty. Kasę z dopłat chcę przeznaczyć na zakup maszyn. Do tej pory dawałem radę i bez dopłat - da się wyjść na plus.

Niestety, dopłaty powodują, że ludzie są skłonni oddać swój towar za grosze. Gdyby jedyna kasa, jaką dysponują, to była zapłata za plony, inaczej wyglądałaby sytuacja na rynku płodów rolnych , żywca itp. Rolnicy dawno wyszliby na ulice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Pierwszy raz w tym roku złożyłem wniosek o dopłaty. Kasę z dopłat chcę przeznaczyć na zakup maszyn. Do tej pory dawałem radę i bez dopłat - da się wyjść na plus.

Niestety, dopłaty powodują, że ludzie są skłonni oddać swój towar za grosze. Gdyby jedyna kasa, jaką dysponują, to była zapłata za plony, inaczej wyglądałaby sytuacja na rynku płodów rolnych , żywca itp. Rolnicy dawno wyszliby na ulice.

 

pierwszy raz o dopłaty obszarowe od 2004 roku?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj