phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
themrsakmejek    1000

Koledzy mam kilka pytań. Mam mieć jakąś poprawke z obszarówki coś tam błąd graficzny czy coś jescze dokładnie nie wiem, kiedy mogę się spodziewać dopłat obszarowych i onw ?? Na sam koniec maj czerwiec czy jest szansa że szybciej ? I czy płatność do bydła może byc szybciej wypłacona czy razem z obszarowymi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

No i po dopłatach  http://www.agrofoto.pl/finanse/doplaty-tylko-dla-majacych-do-7-ha,61053.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

i bardzo dobrze, zobaczymy jak sie wtedy sprawdza teorie o tym ze małe gospodarstwa nie maja racji bytu i o sensownosci kupna ziemii po 100 tys za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

gdyby w naszym pięknym kraju panował jako taki porządek to temat dopłat byłby zamknięty , zrobiony byłby jakiś terminaż wypłat lubcoś podobnego np od wielkości gosp i powinno być wypłacone do marca max kwietnia kiedy kasa jest potrzebna ,a tak agencja robi co chce ,rzucą jakieś chasło w tv na odczepnego aby się pochwalić ile to wypłacili a w rzeczywistości nikt nie wie ile już poszło na nasze konta i tak co roku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Podobno ARIMR ma problemy z nowo wdrażanym programem do obsługi wniosków .Na tą chwilę nic nie jest naliczane,w połowie grudnia mają naliczać dopłaty do gospodarstw o pow.do 7,5ha .Gospodarstwa powyżej tej powierzchni będą naliczać w nowym roku .Tak więc przynajmniej ja nie liczę na szybki przelew dopłat realnie może to być Kwiecień lub Maj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1000

Jak będę mial poprawkę (bo pytałem w agencji to ma być poprawka jakaś) to jest jakaś szansa że dostanę dopłaty szybciej niż maj-czerwiec?? a płatność zwierzęca oddzielnie dają czy razem z obszarowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Mi tam czerwiec odpowiada, teraz mam, a w lato jak świnie będą po 2.5 to jak znalazł dodatek na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1000

No jak ktoś ma niezłą sytuację teraz to super ale nie wszyscy tak mają :( to raczej nie mam co robić sobie nadziei że mogą szybciej przyjść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Podobno ARIMR ma problemy z nowo wdrażanym programem do obsługi wniosków .Na tą chwilę nic nie jest naliczane,w połowie grudnia mają naliczać dopłaty do gospodarstw o pow.do 7,5ha .Gospodarstwa powyżej tej powierzchni będą naliczać w nowym roku .Tak więc przynajmniej ja nie liczę na szybki przelew dopłat realnie może to być Kwiecień lub Maj

To raczej nie prawda. Bo Ci co dostali zaliczki to muszą mieć już naliczone dopłaty tak na proste myślenie, przecież bez naliczenie nie wypłacili by zaliczek bo nie wiadomo by było ile komu wypłacić. Nie ma co spekulować i gdybać kiedy będą dopłaty, przyjdzie grudzień to się okaże czy coś rusza i komu pierwsze wypłacają. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Teraz w agencji nie maja czasu na wypłacanie zaliczek,mają nóż na gardle, spodziewają się że po wyborach polecą stanowiska więc nas zwykłych śmiertelników mają głęboko  w d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

To raczej nie prawda. Bo Ci co dostali zaliczki to muszą mieć już naliczone dopłaty tak na proste myślenie, przecież bez naliczenie nie wypłacili by zaliczek bo nie wiadomo by było ile komu wypłacić. Nie ma co spekulować i gdybać kiedy będą dopłaty, przyjdzie grudzień to się okaże czy coś rusza i komu pierwsze wypłacają.

Jesteś w wielkim błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

To raczej nie prawda. Bo Ci co dostali zaliczki to muszą mieć już naliczone dopłaty tak na proste myślenie, przecież bez naliczenie nie wypłacili by zaliczek bo nie wiadomo by było ile komu wypłacić. Nie ma co spekulować i gdybać kiedy będą dopłaty, przyjdzie grudzień to się okaże czy coś rusza i komu pierwsze wypłacają. 

Raczej prawda bo moja żona pracuje w armir .Zaliczki to była kiełbasa wyborcza ,coś tam nielicznym naliczyli a teraz czekają aż program schik ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A ja proponuję poczekać do początku grudnia i wtedy się okaże czy to prawda czy nie. Bo coś mi się w to nie chce wierzyć że nie będą naliczać i że będą płacić pierwsze tym mniejszym. 
Każdy mówi że jak jest kontrola to dopłaty na samym końcu a ja w tamtym roku miałem 2 kontrole i dopłaty coś pod koniec stycznia więc też te spekulacje się nie sprawdziły. Spokojnie Panowie i Panie czekać do grudnia a wszystko się wyjaśni. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

To raczej nie prawda. Bo Ci co dostali zaliczki to muszą mieć już naliczone dopłaty tak na proste myślenie, przecież bez naliczenie nie wypłacili by zaliczek bo nie wiadomo by było ile komu wypłacić. Nie ma co spekulować i gdybać kiedy będą dopłaty, przyjdzie grudzień to się okaże czy coś rusza i komu pierwsze wypłacają. 

 

najpierw to musiałbyś się dowiedzieć ile tych zaliczek napłacili  bo daje sobie palucha uciąć że nie 82% rolnikom a bardziej tej końcówce czyli 18% a może nawet nie tylu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tego to nikt nie wie ile zapłacili dokładnie. Ale jak naliczali zaliczki to musieli to robić przez system a nie na kalkulatorze więc muszą umieć obsługiwać ten system i musi on działać w miarę jakoś poprawnie. Niech nawet będzie wypłacone 1% zaliczek ale na pewno nie zrobili tego na zwykłym kalkulatorze a przez program potrzebny do tego. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

system nie działa info z dzisiaj po telefonie  do powiatowego biura


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ktos chce zeby nie działał to nie działa, chodzi o przetrwanie w stanie hibernacji do 1 grudnia, po czym nagle zacznie działac i zaczna wypłacac normalnie dopłaty  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

A ją proponuje nie robić sobie nadzieji na grudzień. Kasa ma wpłynąć do 30 czerwca i tak na pewno się stanie, a że nie będzie tak jak zawsze trzeba się z tym pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

może tak być, że złoży się wniosek na dopłaty 2016, a za 2015 jeszcze wypłacone nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

przez ostatnie lata  dokładnie trzy kasę miałem na koncie końcem maja  lub w czerwcu  a wniosek szedł początkiem maja

co do końca dopłat z 2020 r moim zdaniem nie będzie ich ale nie z powodu że je zabiorą  po prostu unia europejska się rozpadnie do tego roku a wszystko się już zaczęło  początek rozpadu to będzie wyjście Wielkiej Brytanii  z eurokołchozu

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj