phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adaammek    24

PD do warzyw przysługuje od 3ha warzyw ogółem, czy danego rodzaju

 

PD przysługuje od 3 ha UR bez znaczna czy masz same warzywa czy warzywa i zboża

rodzaj warzyw nie ma znacznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Dziękuje serdecznie za odpowiedz ;)  Ile dostaję się więcej dopłaty będąc młodym rolnikiem i jaka powierzchnia ma być "zazieleniona" aby dostać to 304,31zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@Bamber310 Rozporządzenie wykonawcze UE w sprawie zaliczek płatności bezpośrednich, tak dla ucięcia tematu o "nielegalnych zaliczkach"

Swoją drogą to rzeczywiście coś może być na rzeczy z tymi ONW, bo u nas też cisza w temacie zarówno zaliczek jak i ONW, przynajmniej wśród rolników, bo u pobieraczy dopłat jest całkiem inaczej...

 

@Patryczek96 stawki płatności masz podane na stronie ARiMR, a zazielenienie było wielokrotnie wyjaśniane w temacie... (przewodnik po zazielenieniu)

ręce opadają...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

4 tygodnie temu byłem zgłosić byczka w agencji , przy okazji spytałem o zaliczke. Pani sprawdziła i powiedziała ,że już jest zatwierdzona i powinienem na dniach dostać . A do tej chwili brak zaliczki i ONW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

A ja dostałem i już nie ma się rozeszły nie wiem na co a nawozy nie kupione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

4 tygodnie temu byłem zgłosić byczka w agencji , przy okazji spytałem o zaliczke. Pani sprawdziła i powiedziała ,że już jest zatwierdzona i powinienem na dniach dostać . A do tej chwili brak zaliczki i ONW.

 

To tak jak w moim przypadku.Kierownik mi powiedział że na dniach a dni już kilkanaście przeleciało i nic.

 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Panowie kraj w paralirzu . Wszyscy się boją podjąc jakiej kolwiek decyzji .Rząd walczy o stołki i robi czystki a my możemy czekać .Już po wyborach Jak na ulice nie wyjdziemy to o nas zapomną Świnie po 3,20 i mimo suszy towar tani .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

a ja zaliczkę dostałem. Mam pytanie bo mi w rzepaku wypadły place po 5-8 arów, czy mogę w to miejsce zasiać coś, np. fasolę i zgłosić całość do dopłat? czy musi być minium 10arów danej uprawy?

 

i drugie pytanie to mam działkę około 15 arów gdzie jest 6arów sadu mieszanego (wiśnie, jabłka itp)a pozostałe zasiałem rzepak i kawałek grządki dla siebie, czy to mogę zgłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

1.Do rzepaku i tak nie masz dodatkowych dopłat tak że jest to tylko kwestia jak rozpisujesz wniosek. Jeżeli masz powyżej 10 ha gruntów ornych to musisz wykazać działki podrzędne jedną z rzepakiem a drugą z fasolą i jeżeli obszar tej fasoli jest poniżej 0,10 ha to nie dostaniesz do niej płatności wysokobiałkowej. Jeżeli nie masz powyżej 10 ha gruntów ornych to możesz powiedzmy na jednej działce o powierzchni 1 ha zasiać wszystkie rodzaje zboża po parę arów np: 0,20 pszenicy, 0,20 żyta, 0,20 kukurydzy, 0,25 owsa i 0,15 ziemniaków i tak we wniosku zapiszesz jako jedną działkę główną powiedzmy A JPO 1,00 ha i agencji nie interesuje co Ty tam masz byłe w razie kontroli był to grunt w dobrej kulturze rolnej.

2. Oczywiście. Powierzchnia działki 0,15 ha. Powierzchnia gruntów ornych na działce 0,09 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

czyli JPO dostanę do 15 czy 9 arów?

 

a jak przekraczam 10 ha i dana działka powiedzmy ma 1 ha i w tym jest 5 arów fasoli, to jasne jest że nie dostanę wysokobiałkowych ale JPO dostanę do 1ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Dostaniesz do 15 arów JPO i zazielenienie.

Oczywiście że dostaniesz JPO i zazielenienie do całego hektara.

Żeby otrzymać płatność do produkcji czyli między innymi wysokobiałkową, do owoców miękkich, do pomidorów, ziemniaków skroniowych itd działka musi mieć min 0,10 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Tylko ja nie rozumiem jednego,jak oni chcą wyrównać dopłaty z zachodem ,jak one są coraz mniejsze :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Tylko ja nie rozumiem jednego,jak oni chcą wyrównać dopłaty z zachodem ,jak one są coraz mniejsze :huh:

Wcale nie chcą. Wystarczy porównać ile różnych programów jest finansowanych z pieniędzy przeznaczonych na dopłaty bezpośrednie i dodatkowe u nas, a ile np. w Niemczech czy we Francji.

Np. wodociągi czy kanalizacje. Na zachodzie są one finansowane z budżetu gmin lub powiatów, bo i one pobierają opłaty za wodę i ścieki. U nas na wsiach są one budowane w ramach PROW, czyli z pieniędzy przeznaczonych na rolnictwo. Oczywiście takie inwestycje służą wsi, w tym również rolnikom, którzy dzisiaj rzadko stanowią choćby połowę mieszkańców wsi. Opłaty nie trafiają jednak do rolnictwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Na obecną chwilę nie ma takiej możliwości, aby ktokolwiek otrzymał decyzję obszarową. Mogą powoli pojawiac sie decyzje ONW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Ja 2 tygodnie temu dostałam decyzję "suszową" ale kasy ani widu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Dziś dodali na stronie farmera o dopłatach bezpośrednich 

I z tego co ja zrozumiałem to pisze że od 1grudnia będą wypłacane dopłaty maksymalnie do 7ha

W tamtym roku też zaczeli wypłacać na całego na koniec stycznia bo euro spdało czy jakoś tak

Tylko mnie zastanawia kiedy oni planują wypłacać za ten rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Myśle ze lepszego kursu euro jak jest teraz to raczej nie bedzie także ciezko powiedziec o co tam faktycznie chodzi. W tej chwili oscyluje  w okolicy 4.25 takiego kursu to nie było ponad rok albo i dłużej


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/finanse/doplaty-tylko-dla-majacych-do-7-ha,61053.html link do artykułu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Dziś u mnie była papierkowa robota z kontroli RŚ, miłe panie powiedziały że agencja nie ma obecnie żadnych środków do wypłat dopłat (co najwyżej jakieś wcześniejsze zobowiązania) i wiedzą że z kopyta ma to ruszyć dopiero w lutym (wtedy też system ma zostać włączony) . Plus to że kontrola nie ma znaczenia przy wypłacie dopłat jeżeli wszystko jest OK. Będzie mogła być w tym samym czasie albo póżniej nie ma reguły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Na obecną chwilę nie ma takiej możliwości, aby ktokolwiek otrzymał decyzję obszarową. Mogą powoli pojawiac sie decyzje ONW.

 

a decyzje RŚ? podobno od sierpnia mieli wystawiać. dostał ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody68xD    0

O co chodzi doładnie z tymi zaliczkami dopłat bezposrednich ?
jak dostałem tą zaliczke teraz to poźniej dostane drugie 50% dopłaty czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj