phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

marko-kolo    709

Chodziło z wnioskiem mi o to że takie ssame ha i uprawy. Druki oczywiście nowe. Doradca połowę wsi obsługuje i raczej błędów nie popełnia.pracuje w odr więc na bierzaco z wszystkim jest

tak, ale zasady przyznawania i naliczania dopłat inne 

sama agencja tego nie ogarnia bo za dużo zmian  jak na jeden rok - ale to już zasługa byłego ministra frajera z psl  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

A co Wam to da że 10 osób napisze że dostało? Wypłaty realizowane są zgodnie z kolejnością wpływu list płatności do centrali. Wszystko zależy od tego kiedy Wasze biuro wysłało do centrali zatwierdzoną listę z zaliczkami. Pod warunkiem oczywiście jeżeli są jeszcze pieniądze na to przewidziane. W obecnej sytuacji po wyborczej może być różnie. Do tej pory wypłacone zostały RŚ, zobowiązania z 2011. Wypłacane są ONW. Nie ma żadnych reguł odnośnie kolejności wypłacania dopłat czy zaliczek w oparciu o powierzchnie gospodarstwa. Chodzi tu tylko o to kiedy daną teczkę pracownik weźmie do ręki. A wszystkich spraw nie da się zrobić jednego dnia.

Jeżeli jakiekolwiek zmiany zgłoszone przez rolnika w polach zagospodarowania czy np podziały\scalenia działek nie zostały przetworzone przez specjalny wydział GIS zaliczki są wstrzymane.

Oddziały regionalne nie mają z zaliczani nic wspólnego. Jest to sprawa pomiędzy centralą i biurami powiatowymi.

W biurach możecie się dowiedzieć czy zostaliście skierowani do zaliczek, bądź zostaliście odrzuceni i w zasadzie nic więcej. Tak że szkoda denerwować Siebie i innych. Nie ma możliwości przyspieszenia wypłaty zaliczek ani tym bardziej otrzymania w przypadku gdy zaliczka jest odrzucona.

 

Post wyżej bzdura. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim.

Tyle tylko, że padło hasło, że system przestał działać ( i faktycznie, przez kilka dni nic się nie działo). Teraz znowu ludzie dostają różne płatności, co można tłumaczyć dwojako: system nie padł - i sukcesywnie są wypłacane pieniądze wg. kolejności list, albo system padł i są wypłacane tylko listy zaległe. 

Jak jest naprawdę?

RS zaczęto wypłacać, ale nic więcej, tzn. że to również nie znaczy, że system padł, czy nie.

Zgadzam się, że nie ma sensu sugerowanie się pracą jednego OP ARiMR, bo inne mogą, lecz nie muszą pracować tak samo, a co za tym idzie, rozpatrywanie wniosków i przekazywanie list do centrali może przebiegać różnie.

Inna sprawa, to świadomość kierowników OP i OR ( w większości z PSL), że ich dni na obecnych stanowiskach są policzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Jako ciekawostkę dodam że w mojej okolicy np płacą RS=ptaszki na n2000 dla tych co zaczęli w 2011 roku, ja zacząłem w 2012 i nie mam kasy jeszcze i pewnie poczekam.

Poza tym część nazwijmy to  "wniosków" wróciła do biur powiatowych bo nie grają np powierzchnie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

RŚ w zobowiązaniach z 2011 roku jak już wcześniej wspominałem zostało wypłacone ze względu na to że skontrolować to dało się w starym systemie. Cała reszta RŚ i obszarówka będzie obsługiwana w "nowym" systemie . Może dlatego też zdecydowano się na wypłatę zaliczek z obszarówki, żeby rolnicy jak i pobieracze dopłat nie zjedli agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Pozwoliłem sobie  zadzwonić do agencji czy mi naliczyli i co NIE  pytam czemu niewiedzą ?  przyczyn wiele podaje tak samo już od 4 lat co za burdel mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

ARIMR to jedaen wielki burdel ,pani co tam pracuje powiedział mi w cztery oczy o tym prywatny folwark psl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale zaliczki mieli do ko konca tego miesiaca wyplacic a  jak nie wyplaca to co pozniej dostane cala doplate najwyzej czy jak czy trzeba gdzies dzwonic sie dowiadywac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

W grudniu na pewno nie zobaczymy, może koniec stycznia...

Jak nie dostaniesz zaliczki tzn zostałeś odrzucony to nie masz po co gdziekolwiek dzwonić. Musisz czekać i tyle. Jak będziesz miał jakieś błędy w obszarówce czy RŚu zostaniesz wezwany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Widze, ze nie jestem sama, u Was tez podobnie :ph34r: , szwagier ma 3 ha,  dostal zaliczke, wujek ma 1 ha, również dostal, ja mam 8 nie dostałam. Mam bydlo kilkanaście sztuk, miałam kontrole  w lipcu, czy sa wszystkie sztuki zapisane pod dopłaty, wiec mysle dostane calosc później. Bo cos mówili kiedyś,ze Ci co mieli kontrole, to później i hodowcy bydla.  Nie kryje zdziwienia, bo sąsiad ,ma 20 ha, rowneiz ma bydlo i miał kontrole i dostal zaliczke.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

W grudniu na pewno nie zobaczymy, może koniec stycznia...

 

Jak nie dostaniesz zaliczki tzn zostałeś odrzucony to nie masz po co gdziekolwiek dzwonić. Musisz czekać i tyle. Jak będziesz miał jakieś błędy w obszarówce czy RŚu zostaniesz wezwany.

oczywiście Tomku jak nie dostaniesz to nie oznacza  że masz jakieś błędy poprostu tam jest wolna amerykanka powiem tak znam wielu  rolników  i zaden liczący sie czyli z wiekszą ilościa ha nie dostał a jak dostają to wyjatki ale juz takie do 20 ha to nawet sporo ludzi twierdziło że coś tam dostali ale sami nie wiedzą co to za co i dlaczego tak mało heheh oczywiśćie to zależy od oddziału 

Widze, ze nie jestem sama, u Was tez podobnie :ph34r: , szwagier ma 3 ha,  dostal zaliczke, wujek ma 1 ha, również dostal, ja mam 8 nie dostałam. Mam bydlo kilkanaście sztuk, miałam kontrole  w lipcu, czy sa wszystkie sztuki zapisane pod dopłaty, wiec mysle dostane calosc później. Bo cos mówili kiedyś,ze Ci co mieli kontrole, to później i hodowcy bydla.  Nie kryje zdziwienia, bo sąsiad ,ma 20 ha, rowneiz ma bydlo i miał kontrole i dostal zaliczke.... 

no wolna amerykanka


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

W biurach nie ma wolnej amerykanki. To Wam mogę zagwarantować. Wszystko jest rozpatrzone zgodnie z wytycznymi z góry.

 

Jako ciekawostkę mogę Wam powiedzieć że rolnik może być odrzucony z zaliczek nawet przez błąd wewnętrzny przy wprowadzaniu wniosku. Jeżeli pracownik weryfikujący wniosek do zaliczek znajdzie błąd wprowadzania wniosku do systemu odrzuca wniosek z zaliczek. I taki rolnik czeka na wydanie decyzji i przelew całej płatności. Wszyscy są tylko ludźmi i popełniają błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak kolego. Do ww. warzyw otrzymasz dopłatę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Stawki jak do gruntu będącego w dobrej kulturze. JPO + zazielenienie. Na ten rok masz 758,01 zł do ha plus ewentualnie płatność dodatkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Kto ma Uszy niechaj slucha !!

 krasnystaw to ja. mialem od poczatku doplat ONW a teraz ani slychu byly przewaznie na poczatku  listopada lub w pazdzierniku nie raz az do 16 listopada.Padlina przedwyborcza sie im nie udala i Dzieki Bogu ze do sejmu nie weszli PO

Bozena:

  1. Zaliczki unia uznała za bezprawne ,państwo nie dało na nie kasy ,one były płacone z pieniędzy na onw i ta kasa szybko się skończyła .Gdyby nie te zaliczki to prawie każdy z nas miałby już onw na koncie. Onw jest płatnością stałą nie nalicza się jej ,chyba że ilość ha się zmieni. U większości onw jest takiej wielkości jak te zaliczki. wystarczyło wypłacić onw na czas i nie robić zamieszania z tymi zaliczkami.Mam koleżankę w agencji ale w ARR ale i oni co nieco wiedzą o dopłatach.

    Odpowiedź 
    1. krasnystaw 21.11.2015 - 14:08

      Zgadza sie Pani Bozeno, a kiedy niektorzy moga liczyc na splate terazniejszych kredytow? ; ktorzy nie otrzymali nic..

      Odpowiedź 
  2. krasnystaw 21.11.2015 - 13:47

    Juz wiem czemu w tym listopadzie nie wplynelo w calej wsi ONW, od poczatku doplat tj od dawna wszyscy mioeli ONW a teraz nie mam ONW a ni nic. J***c P****c to ich wybory PO. Jestem ciekawy co by Korwin zrobil na tej kwestiii mimo ze spal jak sluchal Tuska dz**da.

    PS: ONWQ mialem zawsze jak cakla wies po 20ha a teraz tylko jeden dostal co ma 1,3 ha

    Odpowiedź 
    1. krasnystaw 21.11.2015 - 13:49

      Nie dziwic sie ze nie mam komputera i przepraszam za interpunkcje

      Odpowiedź 
  3. krasnystaw 21.11.2015 - 14:05

    Moze jak teraz jest PIS u pelnej wladzy w sejmie moze cos wyciagnie z AMBER GOLD wiecej i zniszcza Tuska (niemca) z Rzadu Euro.Tak walcza zlodzieje. zawsze cala wies miala ONW a terz Pani Boena ma racje.
    nie dziwie sie czemu ten rolnik spalil Arimr benzyna z karnistra ale to wina Rzadu.Polityka pisac przez male ,,p” jak gowno.PO tez g****no.Sawicki =Frajer I RP. Z godnoscia to stwierdzilem bo nic nie oddalem za darmo a musialem tanio przy jego rzadach bo mam to sam zjesc PRODUKTY ROLNE?.

    ONW bylo w zaliczkach teraz na ONW nawet nie liczcie bo beda ale duzo pozniej, Anomali PO

    Odpowiedź 

 

Edytowano przez Bamber310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Widze, ze nie jestem sama, u Was tez podobnie :ph34r: , szwagier ma 3 ha,  dostal zaliczke, wujek ma 1 ha, również dostal, ja mam 8 nie dostałam. Mam bydlo kilkanaście sztuk, miałam kontrole  w lipcu, czy sa wszystkie sztuki zapisane pod dopłaty, wiec mysle dostane calosc później. Bo cos mówili kiedyś,ze Ci co mieli kontrole, to później i hodowcy bydla.  Nie kryje zdziwienia, bo sąsiad ,ma 20 ha, rowneiz ma bydlo i miał kontrole i dostal zaliczke.... 

 

Ja mam ponad 20 ha, bydło też i zaliczka + ONW już na koncie od miesiąca, tak że nie ma chyba bardzo reguły na to czy ktoś ma 3 ha i nie ma bydła czy ten większy z bydłem.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

do warzyw jest jedna stawka  do ha JPO 453,7, PD 171,73,  i zazielenienie  304,31

PD przysługuje od3 do 30 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie ile % wynosi ta zaliczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj