phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość   
Gość

Ile razy trzeba to jeszcze napisać? To nie jest 50% wszystkich płatności na jakie składasz wniosek. Na zazielenienie, młodego rolnika czy do bydła nie płacą zaliczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

Niemiecki rolnik dostaje dopłaty zawsze na początku grudnia,jak mu kolega co pracuje u niego powiedział jak jest u nas to nie chciał uwierzyć że można tak rolnika traktować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

U nas w Polsce rolnik jest nikim bo tak jest traktowany... A co do dopłat to robią z nimi co chcą, dają kiedy chcą i ile chcą...

Jedynie w tv jest zawsze wszystko pięknie i ładnie.

Nic dziwnego że niektórzy nie wytrzymują ciśnienia...

http://www.poranny.pl/wiadomosci/bielsk-podlaski/art/9084034,arimr-podpalacz-agencji-uslyszal-zarzuty-najpierw-spalil-auto-zdjecia-wideo,id,t.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba jeszcze wiedzieć, że o dotacje ubiega się ok 1,3 mln rolników a to chyba najwięcej w uni. Fakt, że pewnie kwota dopłat jest niższa, ale liczba wniosków do obsłużenia większa. Wiecie też, że Niemcy bronią interesów rolników. Dlaczego mieliby wszystkim wypłacić w grudniu, styczniu? Prędzej czy później te pieniądze i tak w postaci podatków wrócą do budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

Witam. 17.listopada a zaliczki brak. Być może szykuje się kontrola... Ponieważ jeszcze żadnej do tej pory (przynajmniej tej "oficjalnej") nie miałem, a w niedzielę wyjeżdżam na 3 tygodnie, podpowiedzcie proszę jaka ew. może mnie czekać.Ustanowić powinienem pełnomocnika? Jakie dokumenty przygotować do wglądu ewentualnego? Gospodarstwo konwencjonalne, bez zwierząt, RS międzyplon ozimy... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy pisemne upoważnienie od Ciebie, że jakaś osoba będzie Cię reprezentować podczas Twojej nieobecności. Składasz to chyba do oddziału Arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie trzeba zostawiać upoważnienie. Z tego co mi wiadomo inspektorzy po prostu spisują dane z dowodu osoby będącej podczas kontroli.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Nie mam ani ONW ani zaliczki.

W Polsce nie ma 1,3 mln rolników, to jest liczba pobieraczy dopłat a tych np.w mojej wsi jest 2 razy tyle co faktycznie gospodarujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Witam. 17.listopada a zaliczki brak. Być może szykuje się kontrola... Ponieważ jeszcze żadnej do tej pory (przynajmniej tej "oficjalnej") nie miałem, a w niedzielę wyjeżdżam na 3 tygodnie, podpowiedzcie proszę jaka ew. może mnie czekać.Ustanowić powinienem pełnomocnika? Jakie dokumenty przygotować do wglądu ewentualnego? Gospodarstwo konwencjonalne, bez zwierząt, RS międzyplon ozimy... Pozdrawiam.

kolego wcale nie musisz miec kontroli na miejscu 

wystarzcy ze masz jakieś pomniejszenia walnąłeś o kilka arów i zaliczki nie masz 

starczy że podałeś nowe działki tak samo

starczy że twój wniosek nie przejrzany papierowo  czyli tzw konrola administracyjna  zaliczki też nie dostaniesz

a z tego co wiem dostają bardzo niewielkie gospodarstwa

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. 17.listopada a zaliczki brak. Być może szykuje się kontrola... Ponieważ jeszcze żadnej do tej pory (przynajmniej tej "oficjalnej") nie miałem, a w niedzielę wyjeżdżam na 3 tygodnie, podpowiedzcie proszę jaka ew. może mnie czekać.Ustanowić powinienem pełnomocnika? Jakie dokumenty przygotować do wglądu ewentualnego? Gospodarstwo konwencjonalne, bez zwierząt, RS międzyplon ozimy... Pozdrawiam.

najprościej będzie gdy udasz się do kierownika biura powiatowego ARiMR tam gdzie składałeś wniosek, tak ja zrobiłam u siebie, zapytasz czy nie było żadnej kontroli administracyjnej czy innej itd.,  że czekasz na płatności RS i inne, kierownik ma podgląd do tych informacji i widzi które gospodarstwa z jego terenu są do płatności zakwalifikowane. Mi powiedział , że kontroli nie było , co było dobrą wiadomością , widział że w poprzednich latach miałam przez 3 lata pod rząd kontrole i dodał że gospodarstwa są typowane według jakiegoś algorytmu i z płatnościami rolno środowiskowymi są odrzucane nawet jeśli nie było żadnych zmian i wszystko było dobrze, że z tygodnia na tydzień to się zmienia i te mniejsze odrzucone w poprzednim tygodniu widzi już do płatności. Ja też czekam i na zaliczkę i na RS, które zwykle miałam na rachunku 16-17 października, nie miałam żadnych zmian ani poprawek, podobny profil produkcji . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

W tym roku wzięłem pole w dzierżawe ,tylko jest problem,czy moge brać doplatę do tego pola,bo na początku działki jest dom i jakieś garaże,zaraz z tyłu jest pole i działka nie jest podzielona tylko w całości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie, że możesz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

W tym roku wzięłem pole w dzierżawe ,tylko jest problem,czy moge brać doplatę do tego pola,bo na początku działki jest dom i jakieś garaże,zaraz z tyłu jest pole i działka nie jest podzielona tylko w całości?

to nie problem , należy odjąć powierzchnię pod budynkami  i podać faktycznie uprawianą powierzchnię  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroslaw123    4

Thomas 2135 i Roki 212 było pytanie czy ktoś już dostał zaliczkę a nie się mądrzyć , że trzeba tyle razy tłumaczyć ... Patrząc po ilości postów wysłanych przez was to może lepiej byście pisali na Facebook między kolegami niż tutaj , kto się pyta i dopiero co się zarejestrował na agrofoto !!!!!!

 


Na pewno to nie zależy od nowych działek... Miałem w tym roku 2 nowe , składałem wniosek o mapki i zaliczka już jest... Z tego co wyczytałem , to do końca listopada ma dostać 80 % uprawnionych do dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a powiedzcie mi jak to jest z decyzjami w tym roku.

Będę chciał je mieć bo mimo że w zeszłym roku nie były wydawane zawsze (jak wszystko było OK) to jednak można było je pobrać.

W tym roku jak to jest?

Chciałbym mieć na papierze ile kasy i z czego dostałem.

Przydaje się to np dla doradcy do biznesplanu czy w banku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

tak jak w ubiegłym roku  decyje obszarowe nie będą wydawane  chyba  ze sz zmniejszenia lub inne sankcje to wtedy decyzje będzie wysłana

 zawsze można wystapic do kierownika biura powiatowego o wydanie decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

hej adaamek jak dobrze pamietam uprawiasz tytoń i pewnie masz dopłatę niezwiazaną i też nie miałeś decyzji w zeszłym roku?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no u mnie wszystko było ok i decyzja jest co roku 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no ja po prostu chce mieć to na piśmie ;)

Czyli i tak udać się do biura ARiMR jak będą dopłaty na koncie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Witam. 17.listopada a zaliczki brak. Być może szykuje się kontrola... Ponieważ jeszcze żadnej do tej pory (przynajmniej tej "oficjalnej") nie miałem, a w niedzielę wyjeżdżam na 3 tygodnie, podpowiedzcie proszę jaka ew. może mnie czekać.Ustanowić powinienem pełnomocnika? Jakie dokumenty przygotować do wglądu ewentualnego? Gospodarstwo konwencjonalne, bez zwierząt, RS międzyplon ozimy... Pozdrawiam.

 

Jak nie masz zapowiedzianej kontroli to nic nie musisz składać. Jak ciebie nie będzie to powinni poczekać.

Miałem przypadek, że nie było mnie w kraju, a do ojca, którego jestem pełnomocnikiem, przyjechała kontrola. wyjaśnił, że mnie nie ma, a on nie ma żadnych rejestrów i dokumentów i nie zna się na przepisach i od tego ma pełnomocnika. Musieli czekać aż ja wrócę (2 tygodnie) i łaski nie robili. Każdy ma prawo do urlopu, nawet rolnik w zimie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

juz 18 listopada a ja zaliczki na doplaty nie mam niewiem czemu tylko ze jestem mlodym rolnikiem w tamtym roku bylo skladane na mlodego rolnika czy ma to sie do rzeczy sasiedzi co maja po 10 ha podostawali zaliczki a ja co mam 22 ha nie dostalem zaliczki gdzie sie dowiedziec czy kiedy to dostane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj