phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

freetaxi    947

A dlaczego mieliby nie wypłacać? Przecież do zaprzysiężenia nowego rządu jest cały czas pełniący obowiązki Minister.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Wynika to z tego że nikt się nie przyznaje że w owym czasie dostał jakaś kasa.

 

A druga sprawa z tego co mi wiadomo mają jakiś problem z systemem i nie robią nic w tym kierunku:):)

 

Wygląda na to że te dwie informacje się pokrywają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wszyscy, którzy dostają zaliczki mają przecież konta na forum. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Pokrywa się informacja, że po przegranej PO+PSL wstrzymano wypłatę zaliczek. To taka kiełbasa wyborcza. Sąsiadka pracuje w agencji i nieoficjalnie nic nie wiadomo o wzmożonej wypłacie zaliczek. Szykują się na normalny termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie co roku o tej porze zawsze miałem juz dawno na koncie ONW i RS a w tym roku nic zero. Mama co ma kilka ha dostałą zaliczke  1tys zł jakis czas temu. Propaganda i tyle :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Jakże chciałbym wierzyć, że wybory i wypłata zaliczek, czy też innych dopłat nie ma z wyborami nic wspólnego... Tylko na jakiej podstawie? Mam TUZ-y, mam RS, mam NATURA 2000, mam ONW i NIC! 

Rozumiem, że Sawicki nie ma zamiaru robić czegokolwiek dla rolników (wcześniej też nie robił), ale w oddziałach powiatowych ARiMR zmienią się tylko kierownicy i/lub ich zastępcy. To nie oni zatwierdzają wnioski, czasem jedynie się pod nimi podpisują (zwykle to brzmi - "z upoważnienia", choć wielu z kierowników powiatowych ARiMR nie miało uprawnień do upoważniania kogokolwiek do czegokolwiek, jedyne co mogli, to podpisać listę płac i to tylko w swojej rubryczce), i choć nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, to nie wykluczam scenariusza wstrzymania wszelkich dopłat do czasu wymiany stanowisk kierowniczych, żeby następcy mogli (przez jakiś czas) mówić - "co dla was zrobiliśmy!"

Nie robiąc nic.

I chciałbym, żeby nic nie robili, żeby w końcu można było zaplanować coś na lata, bo na poprawę obecnego systemu brak nam Herkulesa.

Niech ogłoszą PROW 2014-2020 (co pod koniec 2015 brzmi sarkastycznie, ale cóż - tak mamy!), na określonych zasadach, które nie będą "modyfikowane" co roku.

Niech w końcu ktoś trzeźwym okiem spojrzy na nasze rolnictwo i dostrzeże jego patologię, i skutki dotychczasowych działań.

Problem w tym, że nowy minister już wcześniej udowodnił, że rolnictwo nie jest tematem mu bliskim.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Jakiś czas temu mówili w agrobiznesie, że zaliczki wypłacane są bezprawnie, bez zgody unii i trzeba będzie zwrócić te pieniądze do unijnej kasy, wiec może dlatego ich nie wypłacają aby zmniejszyć koszty zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zwroty zaliczek to czarny scenariusz. Najpierw nowy minister ma się z nich wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Tzn zwrot ma być z państwowej kasy, rolnicy nie oddaja otrzymanych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Tzn zwrot ma być z państwowej kasy, rolnicy nie oddaja otrzymanych pieniędzy.

To czyja jest państwowa kasa? Nie nasza? Myślisz że jak z jednej kupki zabiorą to z drugiej nie podbiorą by stan się zgadzał?

Zaliczki to jawna kpina z rolnika. Skoro pieniądze już mają i skoro można wypłacać to dlaczego nie wypłacić wszystkim całości?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Tak sobie czytam i myślę że ta cała UE to jeden wielki b... na kółkach i trzeba będzie w końcu z  tego b... wiać.Tylko gdzie?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Zgoda komisji UE na wypłatę zaliczek była, to raz, a po drugie to zaliczki są wypłacane z budżetu krajowego także nie wiem skąd się wziął pomysł o zwrocie kasy... I to może być powodem wstrzymania zaliczek - na kiełbasę wyborczą środki były, a że nie udało się utrzymać starej ekipy przy władzy to wstrzymano wszystko i niech następni kombinują jak wyleźć z tego bagna.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

W tym  roku  nie jeden  się zdziwi  ile  mniejsze  dopłaty dostanie  przez  te  zazieleniania, dopłaty dodatkowe  ,strączkowe itp.   Jak nie ma dużo bydła to   d...a  blada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

szkoda już pisać o zaliczkach zaraz zacznie się grudzień więc dopłaty pełne powinny iść

być powinny - tylko brakuje systemu do ich obsługi, tenże ma być w kwietniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

być powinny - tylko brakuje systemu do ich obsługi, tenże ma być w kwietniu!

prawnie mają czas na wypłatę do 30 czerwca


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    906

Ten system to jest pic na wode

Bo co bez sprawdzania wniosku kase dali tak po prostu?(zaliczki)

 

Edytowano przez krzysiek277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

juz niedługo 2020 rok i sie skonczy biadolenie na forum o tym ze dopłat nie wypłacaja bo nie bedzie ich w ogóle  :D

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Przy takim haśle mogę tylko życzyć wszystkim rolnikom uwolnienia się ze zobowiązań kredytowych do tego czasu i zgromadzenia odpowiednich funduszy na przetrwanie co najmniej 3 lat od zniesienia dopłat...

 

Niestety jestem zdania, że w obecnej sytuacji (która raczej się nie zmieni do roku 2020, o ile unia tyle wytrzyma :ph34r:) zniesienie dopłat grozi rozregulowaniem całego rynku na przestrzeni 3-5 lat, jest to bardzo niebezpieczne dla rolników, ale sprzyja kolektywizacji którą z wielkim wysiłkiem w Polsce rozbito po roku 1989...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie martw sie rozpad unii nas wzmocni, tylko musi to byc totalny rozpad, a na taki sie zanosi dzieki bardzo przyjaznym chłopakom z afryki i bliskiego wschodu  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micspi    11

Dopłaty powinny być wypłacone w ściśle określonym terminie ustalonym wcześniej. I wszyscy powinni dostać w podobnym terminie np. w przeciągu tygodnia czasu. W dzisiejszych czasach to nie jest problem przeprowadzić tą operację w sensie technicznym. A nie że jeden dostaję w grudniu a kto inny w lutym bądź marcu. Ewentualnie została by tu sprawa osób, którzy mieli kontrole ale także i oni z tej grupy powinni dostać płatność w podobnym późniejszym okresie. Pozwoliłoby to zaplanować inwestycję w mniejszych gospodarstwach i nie tylko. Po części umożliwić organizację wspólnych zakupów środków do produkcji rolnej tym mniejszym podmiotom. Taki mały sposób powstanie "grup producenckich" o których dudnił zawsze Pan Sawicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

A dopłaty do bydła to też w tą zaliczkę wliczone czy będą oddzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj