phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Agrest    25618

Miało być 400zł dla tych co mieli jakieś ubezpieczenie...

 

Nie jakieś ubezpieczenie, a ubezpieczone minimum 50% powierzchni upraw. Ubezpieczenie zbóż  to są grosze, ale w sadownictwie to już majątek ubezpieczyć połowę areału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

ja dostałem 3 tys na 12ha i bylem w agencji i dowiedziałem się tyle ze nie wiadomo ile% bądź jaka suma z całej puli została mi przelana możne ktoś z was ma jakieś dokładniejsze info na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

DOSTAŁ KTOŚ JUŻ ZALICZKĘ Z ZACHODNIOPOMORSKIEGO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Opolskie  dziś kasa na koncie

Ale ONW nie dostałem i się zastanawiam czy już nie dostane? zawsze dostawałem

Miał bym jeszcze jedno życzenie żeby mi jeszcze w grudniu resztę dopłat wypłacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

422zł

http://www.agrofoto.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

jeżeli sa zaliczki to osoby które nie otrzymają zaliczki powinny otrzymać dopłaty   w grudniu  nie można jednych rolników karac dwa razy

Dlaczego nie? Bo niesprawiedliwe? No to co? Kogo (poza rolnikami) to obchodzi? ARiMR? Na pewno nie. Sawickiego? Tym bardziej.

Dlatego fajnie, że PSL nie ma już nic do powiedzenia (co nie znaczy, że nowy minister zrobi porządek zarówno w ministerstwie jak i w Agencji).

Nie wiem czy jest jakakolwiek agencja rządowa, której zasady działania (jako takiej) powinny być przejrzyste, ma tyle wewnętrznych przepisów (nie wiadomo skąd, czyli z MR), które pozwalają jej robić co chce, kiedy chce i jak chce. Przy czym wykładnia prawna określonego przepisu w jednym powiecie, nie jest obligatoryjna w sąsiednim.

I nikt za nic nie odpowiada!

 

Kierownik naszej (powiatowej) Agencji żalił się, że 70% jego decyzji jest utrącane przez wojewódzką. Nie przyszło mu na myśl, że były błędne, lecz pytał - jak mam być poważany, skoro tak się dzieje?

 

Same wypłaty dopłat są określone w sposób pozostawiający duże pole manewru - z jednej strony nie później niż w przeciągu 12 miesięcy od poprzedniej, z drugiej nie później niż do 30 czerwca następnego roku. Różnica może wynosić kilka miesięcy.

 

Słynny (a raczej niesławny PEG) - ktoś na podstawie zdjęć określa powierzchnię użytkowaną. Mniejszą niż we wniosku. Kontrola na miejscu potwierdza zasadność i zgodność z wnioskiem. Efekt - pomiary na miejscu są drugorzędne, nieistotne... Ważne by powierzchnię pomniejszyć, a jak się uda wlepić karę, to tym lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
Słynny (a raczej niesławny PEG) - ktoś na podstawie zdjęć określa powierzchnię użytkowaną. Mniejszą niż we wniosku. Kontrola na miejscu potwierdza zasadność i zgodność z wnioskiem. Efekt - pomiary na miejscu są drugorzędne, nieistotne... Ważne by powierzchnię pomniejszyć, a jak się uda wlepić karę, to tym lepiej!

 

 100% racji. U mnie już około 1 ha ucieli przez wszystkie lata. Najlepiej mam na jednej działce rolnej 2,97ha złożonej z 11 dz. ewidencyjnych. Obcieli mi 0,15ha. Poszedłem po info dlaczego tak jest, a panienka z okienka mówi, że przesunięcie granic. Jako że pomierzyłem wszystko i rozpisałem sobie to tłumaczę panience: żeby stracić te 15 arów to sąsiad z prawej musiałby zaorać 6m mojego pola lub sąsiad z lewej 4.5m (pole w trapezie). ewentualnie droga gminna musiała by być przesynięta o 15m w moje pole. Na to paniusia odwraca ekran i pokazuje mi w geoportalu przesunięcia granic dla każdej działki ewidencyjnej z osobna. Ręce mi opadły. Na nic tłumaczenie, że wszystkie miedze są polikwidowane i nawet gdyby było przesunięcie to i tak całość jest w moim , a nie u sąsiada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@ENDURAK91 po śmierci właściciela dopłaty należą się jego spadkobiercy, wkrada się tutaj jeszcze prawo spadkowe i wymóg przedstawienia w agencji prawomocnego postanowienia sądu o nabyciu spadku. Zapoznaj się z ustawą o płatnościach bezpośrednich, taką sytuację reguluje artykuł 27


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Do mnie   zaliczka  też  już  dotarła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@radek1983 jeśli nie składałeś o płatność do wysokobiałkowych lub owoców miękkich to do pełnych 12 ha zaliczka powinna wynosić 3494,94 zł - jest to 50% płatności JPO i dodatkowej.

 

@ENDURAK91 spadkobierca musi spełniać warunki do przyznania tej płatności, czyli musi mieć nadany numer gospodarstwa.

 

Nie wiem jak rozumiesz określenie "rolnik" ale w różnych urzędach jest to inaczej interpretowane.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

dziś decyzja za suszę,ciekawe kiedy kasa.

 

To ktoś dostał u nas na cało gminę 10 osób i to te osoby które mają same trawy a nie mają bydła ,a ja że mam bydło i nie zebrałem drugiego pokosu to nic taka polityka .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Zaliczkę dopłat i ONW wypłacają w jednym przelewie czy oddzielnie?

 

ONW.  wypłacają  w  całości  nie na  raty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Gadanie nic nie pomoże. mi kiedyś próbowali obciąć 1,5 ha ze 150 i po odwołaniach i kwestionowaniu powierzchni PEG zmusiłem ich do kontroli na miejscu. Przez 6 godzin mierzyli pola potem dwie godziny liczyli i wyszło na moje. Od tamtej pory tylko raz próbowali na kawałku 8 ha zmniejszyć o 0,15 ha ale wystarczyło odwołanie i żądanie kontroli na miejscu i uznali bez sprawdzania moją rację.

Są sytuacje, że można zgłosić nawet więcej niż ma własna działka bo przez przesuwanie granic może okazać się że uprawiamy część sąsiada. Wystarczy wpisać we wniosku jego numer działki i jaka cześć jej uprawiamy i nie ma problemu. Ja pomiędzy moimi działkami mam drogę gminną której nie ma od 30 lat i wpisuje ją do uprawy i problemów nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

poczekaj poczekaj zobacz na oznaczeniach jakie masz kody bo ktoś o coś się upomni kiedyś czy gmina czy armir


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

O co niby? Uprawiam w rzeczywistości działki, a że nie sa moją własnością to co w tym złego. Lepiej żeby 5m pas przy drodze przy moim polu zarastał chwastami?. Już kiedyś nadleśnictwo przy szacowaniu miało pretensje że sieje i zbieram nie na swoim. Poprosili pracownika z gminy od dróg, a ten stwierdził, że gmina nie ma pieniędzy na koszenie poboczy i nie maja nic przeciwko, że koszę je za nich i biorę za to kasę z ARiMR. W agencji też wiedzą że tak robię i nic przeciwko nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj