phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Rebel21    22

Byłem w urzędzie ARiMR i pytałem o dopłaty a oni sprawdzili i mają w komputerze że wniosek odrzucony hmmm o co chodzi bo oni sami nie wiedzą miał ktoś taką sytuacje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie ma takiej definicji w armirze wniosek odrzucony oni sami nie wiedzą co robią 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

w-mazurskie, pow kętrzyński:

do 10ha kasy wczoraj nie było

do 25ha kasy też wczoraj nie było.

 

Jak zwykle na wschód od Wisły i północ od Warszawy bida z nędzą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

podlaskie pow. Grajewo Naczytalem sie jak dostajecie zaliczki dopłat i suszowe to tez z nadzieja zajrzałem przed chwila do (banku ) ,a tam ani suszowego ani zaliczki tylko BGŻ zapierd...ł   mi 15 zł za obsługe rachunku i karty !!! zlodzieje przed wyborami brali i dalej to samo !!! :rolleyes:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Dziś dzwonili do mnie z agencji z zapowiedzią kontroli RŚ , czy to hamuje wypłatę zaliczek dopłat i reszty także ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Z tego co mi wiadomo niestety tak- hamuje i to dość poważnie, za to później przynajmniej będzie cała kwota i więcej można zdziałać a tak by się rozpłynęło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Dziś dzwonili do mnie z agencji z zapowiedzią kontroli RŚ , czy to hamuje wypłatę zaliczek dopłat i reszty także ? :(

przerabiałem dopłaty kwiecień maj albo czerwiec wcześniej nie licz


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

przerabiałem dopłaty kwiecień maj albo czerwiec wcześniej nie licz

 

To nieżle :D A jeszcze wczoraj byłem w agencji i mówili że 23.10 poszło już do weryfikacji o wyplate zaliczke doplaty i ze powinny niebawem byc :D

 

Moze jednak to nie bedzie mialo już wpływu co sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jeżeli sa zaliczki to osoby które nie otrzymają zaliczki powinny otrzymać dopłaty   w grudniu  nie można jednych rolników karac dwa razy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

przerabiałem dopłaty kwiecień maj albo czerwiec wcześniej nie licz

 

W  jednym roku  dostałem  w sierpniu  ! ! !    Miałem   kontrole  - później  kontrolę kontroli   :o   moje   odwołanie [  oczywiście  od  decyzji  którą dostałem  w  marcu ]  i  kolejna    na  odwołanie.  Kasa na koncie była  w sierpniu.   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli sa zaliczki to osoby które nie otrzymają zaliczki powinny otrzymać dopłaty w grudniu nie można jednych rolników karac dwa razy

Masz trochę racji. Ci którzy nie mieli szans załapać się na posuszowe dostaną kolejny raz po tyłku jak zaczną wypłacać jak wszystkim bez żadnej kolejności. Niejednemu nie spieszno byłoby do jakiejkolwik kasy, gdyby nie kryzysowy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Jest po wyborach więc wypłaty zaliczek będą rozciągać się coraz bardziej. IMHO. Obym się mylił...


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

Ja dostałam  w piątek decyzje w sprawie suszowego i narazie nie ma kasy na koncie .A zaliczkę z dopłaty już dostałam prawie dwa tygodnie temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile ostatecznie do 1ha zapłacą... Miało być 400zł dla tych co mieli jakieś ubezpieczenie... Czyli połowa moich klientów... a reszta po 200, ale słyszałę że już ponoć mniej ma być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

324 zł jak było ubezpieczone i 162 zł jak nie było. Zastosowali współczynnik korygujący 0,81 bo wartość szkód była wyższa niż rezerwa którą uruchomili.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Wracając do tej kontroli, chcieli abym przygotował im warzywa które uprawiane są w gospodarstwie po 1kg (marchewka, cebula, itp) mimo że mam tylko ogród 10 a na użytek własny bez żadnej ekologii, pierwszy raz o takim czymś słyszę żeby robili takie badania wie ktoś coś więcej odnośnie takiej kontroli w RŚ planie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj