phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

aro321    103

wracając do tematu, czy jak doszło mi parę działek do dopłat to dostanę zaliczkę? dodam, że żadnej kontroli nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie jak sprawdzić czy działka była deklarowana jako TUZ?? Nie zrobiłem sobie w tym roku kopi wniosku a pasuje mi jedną działkę zlikwidować na której jest trawa i własnie nie wiem jak ją zapisałem czy jako TUZ czy jako trawa na gruntach ornych. Da się to jakoś sprawdzić w inny sposób niż wizytą ARiMR?


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz84    3

po co te pytania??,

 

ktoś napisał że można zadzwonić do powiatowego arimr i wszystko powiedzą czy sie należy czy nie zaliczka,

 

w moim nikt nie odbiera ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na tel nic ci nie powiedzą. Osobiście trzeba iść i dowód pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Należy przyjąć jedną zasadę: ARiMR rządzi się swoimi prawami i nikt nie ma pojęcia jakimi.

To, że w jednym powiecie coś jakoś robią, nie oznacza wcale, że w ościennym będzie tak samo. Bo i dlaczego? Porządek by był. Straszne!

Dzisiaj Waldemar Pawlak w Polsat News stwierdził, że dopłaty w Polsce są na poziomie średniej unijnej, a w przypadku wielkotowarowych nawet wyższe. A kto twierdzi inaczej, nie wie o czym mówi.

O wielkotowarowych nic nie wiem, ale ja (80 ha) mam rok w rok mniej (pomimo zwiększenia areału i programów RS).

To może jednak Pawlak nie wie o czym mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

W tamtym roku brałem mr , przepisane miałem na siebie zobowiązanie rolnośrodowiskowe. Czy kwalifikuje sie do dostania zaliczek czy tez nie ? Bo na jpo w tamtym roku nie skladalem na siebie jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

Witam, jak miałem pomidory w tym roku niekontraktowane tylko na wolny rynek to doplata do nich mi sie nie należy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie kolego. Musi być umowa, która jest załącznikiem do wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Tak mnie zastanawia - z kim ma być ta umowa ? Przecież może to być równie dobrze umowa na odbiór pomidorów przez sąsiada, a że skarmi je trzodą - co to agencję obchodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 

Płatność do powierzchni uprawy pomidorów: płatność jest przyznawana rolnikowi, jeżeli:

 

a. zawarł umowę na uprawę pomidorów, w której rolnik zobowiązuje się do wytworzenia i dostarczenia podmiotowi, którego przedmiot działalności obejmuje przetwarzanie owoców i warzyw, określonej ilości pomidorów z określonej powierzchni gruntów, a podmiot ten zobowiązuje się te pomidory odebrać w umówionym terminie, zapłacić za nie umówioną cenę i je przetworzyć,

 

lub

 

b. zawarł umowę z grupą producentów rolnych, której jest członkiem, lub grupą producentów owoców i warzyw, której jest członkiem, lub organizacją producentów, której jest członkiem, lub zrzeszeniem organizacji producentów uznanych, do którego należy organizacja producentów, której jest członkiem.

 

W umowie rolnik zobowiązuje się do wytworzenia i dostarczenia grupie, organizacji lub zrzeszeniu określonej ilości pomidorów z określonej powierzchni gruntów, a grupa, organizacja lub zrzeszenie zobowiązują się te pomidory odebrać w umówionym terminie, zapłacić za nie umówioną cenę i przeznaczyć te pomidory do przetworzenia.

 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/komentarze/artykuly,60570.html

Ci co nie dostali co Wy na to


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Zaliczki, to wielka ściema i rozpaczliwa walka o głosy. Ministerstwo Rolnictwa (PSL) wciąż traktuje rolników jak debili, niezdolnych do podjęcia jakiejkolwiek decyzji, nie mających pojęcia czego chcą i co jest dla nich dobre.

Część rolników tych zaliczek potrzebuje, część ich nie chce, ale nikt nie był o to pytany, bo i po co? I tak nie wiedzą!

Wydanie decyzji o wypłacie zaliczki wymaga rozpatrzenia wniosku i uznania go za zasadny. Czemu więc nie wypłacić go w całości? Po co wracać do tego samego wniosku już wcześniej rozpatrzonego?

Przez lata ludzie się nauczyli do planowania i gospodarowania budżetem tak, by nie tylko starczyło od żniw do żniw, ale i by móc się rozwijać.

Dla jednych dopłaty są marginalne, dla innych podstawą egzystencji. Jak jest w poszczególnych przypadkach wiedzą rolnicy, nie ARiMR, czy MR!

I skoro MR podejmuje decyzję o wypłatach zaliczek, to niech powie jasno komu i na jakich zasadach, bo jak na razie część nie wie czy dostanie w ogóle, część dostała, ale nie wie za co...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie wniosek ok kontroli brak 

ale jeszcze nie przeszedł kontroli administracyjnej  więc się nie łapie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Byłem i zapytałem w powiatowej ARiMR o zaliczki. Miła pani spojrzała w komputer i oznajmiła mi że nie ma mnie na liście. Na zapytanie ''dlaczego?'' z rozbrajającym uśmiechem odpowiedziała że nie ma pojęcia, widzi tylko że mnie nie ma. Dodam że nie miałem kontroli agencyjnej, miałem kontrole z weterynarii w związku z małą niezgodnością w jednym paszporcie, kontrola ta było zrobiona na polecenie powiatowego wet. Pytanie; czy ta kontrola weterynarii mogła zablokować zaliczkę czy może jestem wytypowany do kontroli agencyjnej która dopiero będzie? co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

A co to byla za niezgodnosc z paszportem, ze musiales do powiatowego ambulansu sie udac ?

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

miałem kontrole obszarówki metodą foto  czekam na raport mysle ze osoby które nie sa objęte zaliczką otrzymają płatność  jak najszybciej miałem dopisane nowe 2 działki nie wiem jak u was  mam pytanie  czy jak zgłaszalisci nowe działki  w 2015 to byliście kontrolowani

w założenia ustawy o płatnoscich obszarowych na 2015 arimr miała wypłacić dopłaty dla   min 60%  rolników w grudniu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Oj panie poważna sprawa byk pomyłkowo miał zmienioną  płeć i tak zamiast XY miał wpisany XX (taki gender)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

miałem kontrole obszarówki metodą foto  czekam na raport mysle ze osoby które nie sa objęte zaliczką otrzymają płatność  jak najszybciej miałem dopisane nowe 2 działki nie wiem jak u was  mam pytanie  czy jak zgłaszalisci nowe działki  w 2015 to byliście kontrolowani

w założenia ustawy o płatnoscich obszarowych na 2015 arimr miała wypłacić dopłaty dla   min 60%  rolników w grudniu 

ortofoto mapy każdy ma kontrolowane


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj