phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

szopen    29

Ale poziom dyskusji.

Jest się o co spierać. Kiełbasa przedwyborcza bo z odszkodowaniami za susze się nie chcieli wyrobić (żeby chłopy się przed wyborami nie dowiedzieli kto nie dostanie suszowego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

<p></p>

<p> </p>

<p>Tez nie potrafisz czytać bo tam jest mowa o tym że do końca grudnia chcą wypłacić 4 mld czyli miliardy. A w każdym tygodniu do 400 mln czyli milionów.  </p>

<p>Wracając też do poprzedniego Twojego postu to płacą zaliczki dopłat obszarowych a nie 50%  dopłat. </p>

Sorry mój błąd dobrze myslałem źle napisałem zamiast "d" dałem "n" i przez to takie zamieszanie. 

A co do postu wcześniejszego a Twojej wypowiedzi to dobrze wiem ile płaca i za co płaca. I wiem że dopłaty będą niższe akurat w moim przypadku. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Czyli na to suszowe ma przyjść decyzja? U mnie mali (1-5ha) podostawali zaliczki bo chodzą płacić za kombajn.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie otrzymałem SMS z banku o wpływie zaliczki JPO 2 . Mam wrażenie że w tym roku kasy z dopłat będzie sporo mniej niż w poprzednim roku :wacko:  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25510

Ale co wy z tym suszowym. Czy dostaliście protokoły orzekające 30% strat w plonie? Jeśli tak to w jakich uprawach? Bo w moim powiecie (lipskim) na takie oszacowanie mogli liczyć tylko  Ci z małą ilością ha i z uprawami takimi jak malina, aronia, kukurydza i ewentualnie trawa (pastwisko). Jeśli ktoś miał parę ha zbóż czy plantacji jagodowych automatycznie nie miał szans na oszacowanie strat powyżej 30%. Chyba że szacowanie przebiegało w innych gminach inaczej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ja miałem kukurydzę, soję, ziemniaki i łąki II pokos wpisane w protokole. Wyszło nieco ponad 32%.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Połowę kolego. Zobacz sobie schemat tytułu przelewu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

na stronie Agencji jest zapis: "W ciągu czterech pierwszych dni realizacji tych zaliczek ARiMR przekazał na konta bankowe 336 tys. rolników 604,5 mln zł."

 

wynika z tego, że średnia na jednego rolnika to 1800 zł... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Spokojnie koledzy zaliczki dają 50% ale tylko JPO, dodatkowej, wysokobiałkowych i owoców miękkich nic więcej. 

Za zazielenienie, młodego rolnika itd nie dają zaliczek więc płatność jak już będzie to w pełnym wymiarze więc temu dostajecie tyle.

Przecież nie jest to 50% kasy z całego wniosku...

 

 

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie macie kalkulator to bardzo prosto policzyć. Ile macie ha razy stawka dopłat i razy kurs euro i wychodzi ile dostaniecie całkowitej dopłaty. 
Nawet w tym kalkulatorze http://www.arimr.gov.pl/kalkulator-platnosci-bezposrednich.html możecie sobie policzyć "+ -" ile dostaniecie dopłat ile wyniesie zaliczka. Matematyka z podstawówki się kłania i wszystko wyliczone. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Dostałem  zaliczkę  dopłat  -  ni to  50 %  ni  30  ciężko  rozszyfrować  ,  w  tytule  napisali  J  P O  to wiem  ale  skróty  P.dodat.   <>POM.  <>  I  PWB.  nie  mogę  rozszyfrować  co to  za  skróty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

POM płatność do owoców miękkich

PWb  płatność do roślin wysokobiałkowych 

w obu otrzymujesz 50% należnej płatności

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Płatność dodatkowa, (POM)Płatność Owoce Miękkie, (PWB)Płatność WysokoBialkowe

 

dokładnie tak samo deklarowało się owoce miękkie i wysokobiałkowe we wniosku o dopłaty...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy a może ktoś mi wytłumaczyć jak to jest z ONW? dopłaty składam na ponad 30 ha to dostanę do nich 50% płatności ONW? czy do 25 ha 100% płatności a do pozostałych ha 50%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Płatność dodatkowa (P.dodat), płatność do owoców miękkich (POM), płatność do roślin wysokobiałkowych (PWB).


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Zarówno zaliczki jak i "suszówki" to jedna kiełbasa wyborcza.A tak wyliczają ,żeby rolnik nie mógł się połapać od czego te 50% liczyli.A każda nawet najmniejsza usterka we wniosku np.zmniejszenie w granicy błędu już dyskwalifikuje do zaliczki,a ponadto tylko małe gospodarstwa są brane pod uwagę do zaliczek.Wiadomo wystarczy dla większej ilości rolników.Tak też zrobili z pomocą suszową, z 200zł do hektara wyszło 162zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@aro321 do 25 ha masz 100% a do pozostałych 5 ha 50%


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A  ta  płatność  dodatkowa  to do  g.ornych  czy  do użytków zielonych też  ?   i  zazielenianie  do  wszystkich  ha.  ?   Dodam  że   mam  do  10  ha.  do dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj