phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

freetaxi    947

ONW? Program rolnośrodowiskowy?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Każdego przypadek inny. Jak Wam zależy, to czemu nie dzwonicie do Waszego Arimru?

Boicie się czegoś, czy co? Ja zadzwoniłem i wiem, że nie dostanę zaliczki, mój ojciec też nie. Dzwońcie, pytajcie u źródeł a nie u sąsiada i piszcie, co Wam powiedzieli. Powodzenia:)

jaki podali powód pewnie wniosek w trakcie kontroli administaracyjnej


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Każdego przypadek inny. Jak Wam zależy, to czemu nie dzwonicie do Waszego Arimru?

Boicie się czegoś, czy co? Ja zadzwoniłem i wiem, że nie dostanę zaliczki, mój ojciec też nie. Dzwońcie, pytajcie u źródeł a nie u sąsiada i piszcie, co Wam powiedzieli. Powodzenia:)

 

A to  ciekawe  ARIMR  nie może  udzielać  takich  informacji  przez  telefon  tylko  trzeba  się  wstawić osobiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

A to  ciekawe  ARIMR  nie może  udzielać  takich  informacji  przez  telefon  tylko  trzeba  się  wstawić osobiście

Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mi czegoś nie powiedzieli. No ale może w naszym oddziale idą bardziej na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Dostałem wczoraj zaliczkę ale co oznaczają skruty  POM  i PWB,a tak wogóle sumę którą otrzymałem nie pasuje nawet mi do zaliczki.Ciężko będzie wszystko to dokładnie policzyc jak po ciut bedą płacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy dostał ktoś z pomorskiego albo zachodniopomorskiego już zaliczki, bo wygląda jak co roku pierwsze lubelskie, mazowieckie i łódzkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

woj. łódzkie. Ja nic nie dostałem tata też ale ciotka do mamy dzwoniła że wczoraj dostała właśnie zaliczkę ... Dziwne to... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Dostałem wczoraj zaliczkę ale co oznaczają skruty  POM  i PWB,a tak wogóle sumę którą otrzymałem nie pasuje nawet mi do zaliczki.Ciężko będzie wszystko to dokładnie policzyc jak po ciut bedą płacic.

 

POM płatność do owoców miękkich

PWb  płatność do roślin wysokobiałkowych 

w obu otrzymujesz 50% należnej płatności

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Dziś dodatkowa kontrol z regionalnej ARMIR, pierwsza była przed żniwami. Sprawdzali poplony rolnośrodowiskowe w terenie i papierki, kwity z wywozu szamba i śmieci, faktury za opryski i dokumentację, szafkę na środki chemiczne, legalizację opryskiwacza(papierki), księgę bydła i paszporty, kwity na nawozy. Na kasę pewnie poczekam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

nawet kwity z wywozu szamba? No muszę popatrzeć gdzie moje leżą.

Reszty się nie boję bo miałem dwie z piorinu w tym roku.

 

Dodać mogę że pojawiły się kontrole w powiecie węgorzewskim i jedna w kętrzyńskim, dziś telefon że jutro przyjadą na kontrolę. Dotyczy to lęgowisk ptasich na naturze2000 czyli RS.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dopłata na koncie  :( wolałem dostać całość niż te ich zaliczkę bo jak to ma być naprawdę połowa to cała dopłata przyjdzie to będzie połowa dopłaty co była w tamtym roku. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

ja dzisiaj dzwoniłem do agencji, nie ma mnie na liście, a żadnej kontroli póki co nie miałem... ale, ja wolę dostać całość niz jakieś kawałki.. taka moja teoria, może te zaliczki dostają tylko Ci co mają zwykłe dopłaty beż RS ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

a czy wypłate zaliczki poprzedza jakaś decyzja z Arimr?a teraz chyba nie wysyłają jak wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Agencja będzie wypłacać po 400mln zł każdego tygodnia, pierwsze województwa: podlaskie, mazowieckie i kujawsko pomorskie takie mają zalecenia od naszej władzy. Gdzie tu traktowanie równo rolników. Najnowszy artykuł i wypowiedź prezesa ARIMR. 

Poczytajcie:

 

Ja i reszta sobie poczekamy :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kolego naucz czytać się ze ZROZUMIENIEM a dopiero pisz post. Przecież tam wyraźnie pisze że zaczęto wypłacać zaliczki na terenie całego kraju a w tych województwach co wymieniłeś to była prośba żeby agencje przesyłali wnioski do wypłaty zaliczek w pierwszej kolejności bo te województwa zostały objęte suszą. 
Co do tych 400mln co napisałeś to też nie umiesz czytać bo tam pisze po pierwsze 4mln a po drugie do końca grudnia tyle wypłacą jak ruszy już pełna wypłata dopłat bo zawsze było mniej niż 4mln  wypłacone do końca grudnia.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

z tego co widziałem na stronie agencji, to od 16 października ruszyła wypłata RŚ również, i do tej pory niby wypłacili 1,1tys rolnikom.. może tym co mają RŚ wypłacają tylko RŚ bez tych zaliczek..tak na chłopski rozum byłoby lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie cisza,tylko wioskowe pijaczki tradycyjnie jak co roku dostali onw i sjesta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

kuj-pom gm. koronowo dostałem zaliczkę dopłat w wysokości około 1/4
powierzchnia gosp. 36ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

<p>

Kolego naucz czytać się ze ZROZUMIENIEM a dopiero pisz post. Przecież tam wyraźnie pisze że zaczęto wypłacać zaliczki na terenie całego kraju a w tych województwach co wymieniłeś to była prośba żeby agencje przesyłali wnioski do wypłaty zaliczek w pierwszej kolejności bo te województwa zostały objęte suszą. Co do tych 400mln co napisałeś to też nie umiesz czytać bo tam pisze po pierwsze 4mln a po drugie do końca grudnia tyle wypłacą jak ruszy już pełna wypłata dopłat bo zawsze było mniej niż 4mln wypłacone do końca grudnia.

</p>
<p> </p>
<p>Tez nie potrafisz czytać bo tam jest mowa o tym że do końca grudnia chcą wypłacić 4 mld czyli miliardy. A w każdym tygodniu do 400 mln czyli milionów.  </p>
<p>Wracając też do poprzedniego Twojego postu to płacą zaliczki dopłat obszarowych a nie 50%  dopłat. </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wypłacają 50 % jednolitej płatności obszarowej, płatności wysokobiałkowej, płatności dodatkowej i do owoców miękkich. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do: Renault85-15TX 

K

Czytać niestety się nauczyłem , czytaj nagłówek: 400 mln zł wypłat w ciągu tygodnia i policz. Do końca roku 4 mld zł. (Cytuję ciebie "Co do tych 400mln co napisałeś to też nie umiesz czytać bo tam pisze po pierwsze 4mln a po drugie do końca grudnia tyle wypłacą jak ruszy już pełna wypłata dopłat bo zawsze było mniej niż 4mln  wypłacone do końca grudnia.)  Po drugie jeżeli agencje dostały wytyczne co do pierwszych list płatności, to te 3 województwa dostaną w pierwszych dniach pierwsze. 

PS. A Renault 85 u mnie na polu nie wydoli, no chyba że 133-14?

 

S

Do 

Renault85-15TX

 

Mylisz miliony z miliardami kolego ?

Do Renault85-15TX

Jeszcze raz cytuję"

Wypłaciliśmy już około pół miliarda złotych, przez następny tydzień będziemy chcieli wypłacić też około 400 mln zł i tak systematycznie będziemy to kontynuować, wraz z płatnościami ONW, a także płatnościami rolnośrodowiskowymi – mówił Andrzej Gross"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj