phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

krzysiek277    892

Kurde macie mało kasy bo nie liczą zazieleniania ani płatnośći do bydła wypłacają tylko 50 procent JPO,płatnośc dodatkową, do owoców miękkich,i wysoko białkowych

A resztę wypłacają po pierwszym grudnia między innymi zazielenia bo teraz nie ma zaliczki za zielenianie i za to jest tak mało kasy , wystarczy w google wpisać i piszcze czarno na białym

I już było powtarzane setny raz że zaliczke dostaje każdy co nie miał kontroli albo zmiejszania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , a wiecie może czy będą przychodzić jakieś dokumenty ile ogólnie jest całej kwoty dopłaty na gospodarstwo tak jak to było kiedyś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Coś słyszałem że jak ktoś ma tylko ziemię  to dostanie 50 procent a jak masz ziemię i zwierzęta to połowę tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

32ha i zaliczka na koncie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

śmiesznie mały w przychodzie , ale jesli chodzi o dochód netto taki rzetelnie wyliczony to ciekawe czy dalej tak śmiesznie mało to jest.

był pomysł w usa likwidacji dotowania rolnictwa i bardzo źle to się skończyło.

rolnictwo to branża bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne i dobrze że jest stabilizacja w postaci dopłat, tylko źle że nie jest na poziomie niemieckiej dopłaty. 

ciekawe ile lat nieurodzaju przeżyłeś , a jak dopłaty to taki śmieszny procent to oddaj je na cele charytatywne 

Przeżyłem sporo nieurodzajnych lat, mimo to nadal funkcjonuję i na pewno nie dzięki tym waszym cudownym dopłatom, które dla niektórych są jakimś wybawieniem i lekiem na całe zło. Niektórzy to wchodzą na to forum i co 5 minut zadają pytanie czy już wpłynęły, wygląda to tak, jakby nie mieli co jeść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

powiat kętrzyński - cisza, pytałem czy idą przelewy z zaliczek dopłat do kogokolwiek to jeszcze nie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

pewnie zaliczki wypłacali  w tych gminach gdzie znani dygnitarze PSL  kandydują do sejmu i senatu  np. TORUŃ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widziałem, że koledzy z lubelskiego dostają jakby popatrzeć na wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aliona    2

Zaliczka na koncie, ałe jakoś mało jak na 50%. Woj. mazowieckie, powiat Łosice.

Edytowano przez Aliona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

hehe ja strajkowałem  to mi jeszcze nie dadzą :ph34r:  B)  aż sprawdzałem na koncie, hehe faktycznie walą masową skale przed wyborami, lubelskie, 20Ha.

Pozdrawiam, ps ciekawe czy nawozy już zdążyły zdrożeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Osobiście uważam, że obecny system dopłat w Polsce utrudnia rozwój rolnictwa. Ludzie trzymają po kilka ha nic nie uprawiając tylko dla dopłat. Mogą wydzierżawić, ale  na krótki okres i jak doprowadzi się te ugory do stanu używalności to już nie chcą przedłużyć umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Coś słyszałem że jak ktoś ma tylko ziemię  to dostanie 50 procent a jak masz ziemię i zwierzęta to połowę tego

 

To wtedy połowę...

 


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

czyli jak była kontrola płatności do bydła z agencji,też wyklucza....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Każdego przypadek inny. Jak Wam zależy, to czemu nie dzwonicie do Waszego Arimru?
Boicie się czegoś, czy co? Ja zadzwoniłem i wiem, że nie dostanę zaliczki, mój ojciec też nie. Dzwońcie, pytajcie u źródeł a nie u sąsiada i piszcie, co Wam powiedzieli. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Przyszedł dziś drugi raz przelew dopłat ,wcześniej zaliczka a teraz pisze że PROW o co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj