phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukbold    1054

Jak zwykle teoria im sie z praktyką nie zgrywa.... też żadnych info o wniosku przez internet nie mam... przyjęty i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Dopłaty nie są po to, aby cokolwiek było taniej, tylko mają ukierunkować profil produkcji. W/g hasła: "Możecie uprawiać co chcecie i jak chcecie, ale my wam damy dopłatę tylko do tego, co chcemy, żebyście uprawiali i kupowali" W ten sposób eliminuje się konkurencję z rynku. Dopłaty tak naprawdę idą wprost do kieszeni producentów maszyn, nasion, chemii i nawozów. Cena środków do produkcji od 2004 roku wzrosła conajmniej dwukrotnie, nie licząc VAT. A nasze ceny - ni huhu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czy mając 14 ha gruntów rolnych dostane dopłatę za zazielenienie ?

jak wszystko dobrze wypełniłeś to dostaniesz za zazielenienie i dopłatę tzw dodatkową do 11 hektarów


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Dopłaty nie są po to, aby cokolwiek było taniej, tylko mają ukierunkować profil produkcji. W/g hasła: "Możecie uprawiać co chcecie i jak chcecie, ale my wam damy dopłatę tylko do tego, co chcemy, żebyście uprawiali i kupowali" W ten sposób eliminuje się konkurencję z rynku. Dopłaty tak naprawdę idą wprost do kieszeni producentów maszyn, nasion, chemii i nawozów. Cena środków do produkcji od 2004 roku wzrosła conajmniej dwukrotnie, nie licząc VAT. A nasze ceny - ni huhu.

 

Mądrego to i przyjemnie posłuchać. Dawno nie czytałem tak trafnego posta na tym forum


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Ale maszyny, nasiona,nawozy są nowocześniejsze dzięki czemu rolnik pracuje wydajniej przez co ma większy zysk co przekłada się na wzrost cen gruntów rolnych gdyby było odmiennie jak mowi przedmówca grunty rolne by taniały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. Wyczytalem na poprzedniej stronie m , ze 'w zwiazku z susza' wszyscy cos dostana bez sklafania wniosku?

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Dopłaty nie są po to, aby cokolwiek było taniej, tylko mają ukierunkować profil produkcji. W/g hasła: "Możecie uprawiać co chcecie i jak chcecie, ale my wam damy dopłatę tylko do tego, co chcemy, żebyście uprawiali i kupowali" W ten sposób eliminuje się konkurencję z rynku. Dopłaty tak naprawdę idą wprost do kieszeni producentów maszyn, nasion, chemii i nawozów. Cena środków do produkcji od 2004 roku wzrosła conajmniej dwukrotnie, nie licząc VAT. A nasze ceny - ni huhu.

Od 2004 roku to raczej wszystko zdrożało...

Witam. Wyczytalem na poprzedniej stronie m , ze 'w zwiazku z susza' wszyscy cos dostana bez sklafania wniosku?

Nie wszyscy, przeczytaj jeszcze raz.

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Witam. 

Nie chce zasmiecać forum i zakładać nowego tematu a chodzi mi o łąkę TUZ.

Otoż mam 2,5ha łąki z tego 1ha chce zdrenować i zaorać bo z trawy zrobiła sie jakaś trzcina. Ogólnie nie potrzebuje juz tyle łąki, jak to jest z przekwalifikowaniem na działke orną? Slyszałem ze muszę czekać teraz 5lat. Inni w moich okolicach przeorują i sieją zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Witam. 

Nie chce zasmiecać forum i zakładać nowego tematu a chodzi mi o łąkę TUZ.

Otoż mam 2,5ha łąki z tego 1ha chce zdrenować i zaorać bo z trawy zrobiła sie jakaś trzcina. Ogólnie nie potrzebuje juz tyle łąki, jak to jest z przekwalifikowaniem na działke orną? Slyszałem ze muszę czekać teraz 5lat. Inni w moich okolicach przeorują i sieją zboże.

 

jeżeli łąka jest  tuzem cennym masz info na karcie informacyjnej ze cenny to NIE  możesz przekształcić w orne, jeżeli zwykły tuz to tak

rok 2015  jest rokiem referencyjnym jeżeli chodzi o tuz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jest zwykłym. Z tej łąki nie da sie zebrać normalnego siana, były wymoki jak byly mokre lata i trawa znikła, teraz to chce wstawić drenaże, odwodnienia doprowadzić do ładu i zrobić działkę orną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

jak wszystko dobrze wypełniłeś to dostaniesz za zazielenienie i dopłatę tzw dodatkową do 11 hektarów

 

o co chodzi z tą dopłatą dodatkową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Płatność dodatkowa (redystrybucyjna) stanowić będzie płatność o charakterze pomocniczego uzupełnienia poziomu wsparcia finansowego dla określonej grupy rolników aktywnych zawodowo uprawnionych jednocześnie do otrzymania jednolitej płatności obszarowej. Płatność będzie ukierunkowana na grupę gospodarstw średnich, co pozwoli na skuteczniejsze wspieranie dochodów tych gospodarstw, tym samym szanse na trwały rozwój. Przysługiwać będzie wszystkim rolnikom do powierzchni gruntów kwalifikujących się do jednolitej płatności obszarowej, mieszczących się w przedziale od 3,01 ha do 30 ha (maksymalnie do 27 ha na gospodarstwo). Do pozostałej powierzchni kwalifikowanych hektarów spoza wskazanego przedziału będzie przysługiwała jednolita płatności obszarowa (JPO). Płatność polega bowiem jedynie na podniesieniu wysokości stawki jednolitej płatności obszarowej w określonym przedziale powierzchniowym.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale głupoty już większych nie mogli wymyśleć jakie wsparcie dla średnich ? Jak ten co ma 100 też dostanie do 27 a ten co ma 10 dostanie do 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Panmino jestem z podlaskiego i zadnych kontroli nie mialem ani postepowan itp. Czy ta slynna mapa hydrologiczna obejmowala podlasie i czy jest szansa na te 80zl do ha czy jakos tak?
Aha i jeszcze jedno pytanie czy juz w tym roku automatycznie male gospodarstwa weszly w te stale doplaty dla malych gospodarstw i nie moga liczyc na doplaty za wysokobialkowe np?

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Czy ktoś ze składających wniosek w formie elektronicznej ma informację na jakim etapie jest wniosek?

U mnie ciągle widnieje tylko informacja, że przyjęty w ARiMR...

 

A coś mi się wydaje, że trąbili aby składać przez internet, bo na bieżąco można będzie śledzić co się dzieje z wnioskiem. 

 

i innej informacji tam nie znajdziesz, wniosek elektroniczny składałem drugi raz i w tamtym roku też nie było innej informacji.

zadzwoniłem do znajomej w agencji zapytać na jakim etapie jest mój wniosek i podła odpowiedź: "kontrola administracyjna" - cokolwiek to znaczy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Ja też jestem zawiedziony tym wnioskiem elektronicznym - wielka d*pa. Nic nie wiadomo, co się dzieje. Nawet nie wiem, czy tam zaglądać, czy będzie jakaś komunikacja, że wniosek poprawny, przyjęty, zatwierdzony itp. To już lepiej złożyć papierowy, przynajmniej sprawdzą grubsze błędy od ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W elektronicznym liczyła się wygoda bo wniosek robiło się w domu i przed komputerem. Ale nawet jak na mój w miarę szybki komputer i w miarę szybkie łączę wszystko muliło jak zawsze. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Panmino jestem z podlaskiego i zadnych kontroli nie mialem ani postepowan itp. Czy ta slynna mapa hydrologiczna obejmowala podlasie i czy jest szansa na te 80zl do ha czy jakos tak?

Aha i jeszcze jedno pytanie czy juz w tym roku automatycznie male gospodarstwa weszly w te stale doplaty dla malych gospodarstw i nie moga liczyc na doplaty za wysokobialkowe np?

Benny, nie znam odpowiedzi na Twoje pytania. Njlepiej, zadzwon do Agencji i wszystkiego się dowiesz o swoim przypadku z pierwszych rąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Benny, nie znam odpowiedzi na Twoje pytania. Njlepiej, zadzwon do Agencji i wszystkiego się dowiesz o swoim przypadku z pierwszych rąk.

Ok. Chodzilo mi o ogolne rozeznanie. A do agencji sie wybiore bo chyba bede skladal wniosek na modernizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7485

Tak powiem to całe PSL jest przeciw rolnikom robi szkodę Piechociński aż piszczy skomli by tylko ich wybrać  NIE porobili taki burdel. Wszyscy powinni mieć dopłaty równe czy ma 20 lat czy 60 jednakowo pracują na roli, jednym mniej drugim więcej sami dzielą polaków. Te zaliczki to taka kiełbasa zepsuta na wybory WIELKA PROŚBA DO RODAKÓW NIE GŁOSOWA NA PSL BO NAS CAŁKIEM ZNISZCZĄ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

tych PSL-owców i ich kolesi jest tyle, że wystarczy iż tylko sami na siebie zagłosują i mają te 5 %...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj