phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

panmino    26

gdyby dopłaty zostały zlikwidowane spora czesc ziemi ornej zamieniła by się nieużytki łaki by nie były koszone spora czesc mniej zywnosci było by produkowane i zywnosc by wzrosła gospodarsta były by opuszczane i nie miał by kto pracować na polu młodzi rolnicy wyjeżdżali by za pracą

zmniejszyło by się zatrudnienie i to drastyczne w branżach około rolnych maszyny, srodki do produkcji mysle ze to miejsca pracy w tysiącach

na dopłatach nie tylko rolnicy zarabiają rolnicy więcej kupuja i interes się kreci

Właśnie, zgadzam się w 100%. Masa ludzi zostawiła ziemię, bo na małą skalę nic się nie opłacało i wokół tylko nawłoć pięknie kwitła. U mnie są ziemie klasy 4 - 6, z przewagą na 6, to co tu się opłacało siać? Teraz rolnik utrzymuje glebę w dobrej kulturze, a kasę wyda we wsi - na usługi, na zakupy. Każdy wokół się wzbogaca, wieś korzysta, wystarczy się rozejrzeć. To jest transfer pieniędzy na tereny wiejskie, na to się składają wszyscy: górnicy i prawnicy, lekarze, wojskowi i bankierzy. To jest taki steryd wspomagający wieś. A że są przepisy, kontrole, wymagania, zasady...czasem nie do końca mądre - to drugi koniec kija. Ale bez widma kontroli wszyscy wiemy, jakby było... Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Czyli można rozumieć że żyjesz tylko z dopłat.... dłubanie na 6 klasie żeby dostać tylko dopłaty. bez sensu. chyba że masz 100-200ha to można wyżyć zapewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Dla mnie nie bez sensu. 60 ha, zdecydowaną większość to dzierżawy. Nie jest to jednak moje jedyne źródło utrzymania, ale lubię tę robotę.

Wracając do zaliczek ARiMR, ja akurat nie dostanę bo mam postępowanie administracyjne z tytułu prowadzenia działalności pozarolniczej.
Mój ojciec też nie, bo ma pomniejszania deklarowanych powierzchni.
Wychodzi na to, że nikt, kto ma duży wniosek (kilkadziesiąt ha, dziesiątki działek) nie dostanie zaliczki.

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Jak tak ostatnio patrze na to wszystko to zaczynam się zastanawiać czy może lepiej  zyło by się bez tych dopłat. Sprawdzałem ostatnio beneficjentow wpr za 2014 z mojej okolicy to powiedzmy że 1 na 20 to rolnik a reszta to "posiadacze ziemscy" (po 1-2ha) którzy ciągną darmową kaskę z UE a z rolnictwem nie mają nic wspólnego. Często zdarza się tak ze na tych włościoach w rzeczywistości gospodarują rolnicy a kasa i tak trafia do właściciela. Nie rzadko właściciel żąda jeszcze dodatkowej zapłaty czynszu. Ponadto w wielu gminach wśród beneficjentów dopłat bezpośrednich  są parafie i inne instytucje typu wodociągi itp. - TO JEST JAKAŚ FARSA!

 

niby ci ludzie mają ziemie i  żyją z dopłat ale to my uprawiamy ziemie i nie ma co narzekac. przecież oni też mogli by uprawiac ale tego nie robia tylko my. a czego się spodziewales ze np. będziesz uprawial jakas działke i brał za to kasiore ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U mnie też parę osób dzisiaj dzwoniło z różnych części kraju. Powchodziło na konto ONW.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

Koleżanka Ywa ma rację, ja również jestem w szoku, że sporo ludzi czeka na te dopłaty, jakby w życiu nic nie zarobili własną pracą. Oczywistą rzeczą jest, że nikt nie może zrezygnować z tych pieniędzy, bo reszta bierze, to aby być w miarę konkurencyjnym, trzeba w tym gów..e uczestniczyć i pajacować w kolejkach przed Agencją. U nas mamy bardzo dobrą ziemię, tzn. klasa tylko 3, ale pola regularnie wapnowane i nawożone od zawsze obornikiem, więc ich potencjał jest duży. Dlatego też uzyskanie 5 ton rzepaku i 9 pszenicy nie jest wielkim wyczynem w miarę sprzyjającym roku. Ale do czego zmierzam. Otóż u nas udział dopłat w ogólnym przychodzie jest śmiesznie mały, tzn stanowi mały procent. Więc od zawsze byłem i nadal jestem za zlikwidowaniem dopłat w całej Unii. Jeśli ktoś jest w miarę kumaty, to widzi, jakie te dopłaty rodzą PATOLOGIE!!!! Można wymieniać godzinami: Ludzie z miasta pieprzą Ci naokrągło, ile bierzesz DOPŁAT, Sawicki z tym głupim uśmieszkiem trąbi w TV, ile milionów płynie na polską wieś, były prezydent W-wy Piskorski przytulał bańkę rocznie za 300 ha orzecha, który, notabene, w PL nawet nie owocował!!! Ilu Waszych znajomych bierze dopłaty, a ziemi nie widzi na oczy? Za komuny nie było takich przekrętów. Jak wyprodukowałeś-dostałeś kasę, a teraz kołnierzyki ciągną grube miliony za przekręty. Gdyby dotacje zlikwidować, skończyłyby się wszelkiej maści przekręty, a cena maszyn stałaby się w końcu normalna. Można tu pisać godzinami o PATOLOGIACH, jakie rodzą dopłaty, ale i tak nic nie zmienimy.

śmiesznie mały w przychodzie , ale jesli chodzi o dochód netto taki rzetelnie wyliczony to ciekawe czy dalej tak śmiesznie mało to jest.

był pomysł w usa likwidacji dotowania rolnictwa i bardzo źle to się skończyło.

rolnictwo to branża bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne i dobrze że jest stabilizacja w postaci dopłat, tylko źle że nie jest na poziomie niemieckiej dopłaty. 

ciekawe ile lat nieurodzaju przeżyłeś , a jak dopłaty to taki śmieszny procent to oddaj je na cele charytatywne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLASSS    1

zaliczka dopłat na koncie aż mnie zadziwilo byle reszta nie była w czerwcu...

 

jak duze gospodarstwo posiadasz

 

Edytowano przez ROLASSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Wielu pisze że zabrać dopłaty że mona wyżyć z tego co się wyprodukuje w gospodarstwie, tak się zastanawiam czy tylko tak piszą czy naprawdę macie wielkie dochody boczne? Teraz mając gospodarstwo 15 ha to dopłaty z tego areału będą wysokości już tak napiszę 14 tyś bez strączkowych czy tam innych dodatków . Żeby nawet uzyskać na czysto z 1 ha 2 tyś to da to da 300 tyś dochodu już czystego. TERAZ POWAŻNIE DO TEMATU  wszyscy nie uprawiają rzepaku pszenicy itp... rok ma 12 miesięcy to 30 tyś podzielić na 12 = 2,5 tyś teraz opłaty Krus woda podatek prąd paliwo do samochodu oc traktora samochodu przyczepy ubrania dla dzieci wyprawki do szkoły wycieczki szkolne media internet ni MICHA  pochłania minimum 600 zł na miesiąc a jak coś się zepsuje to też wydatek rocznie trzeba liczyć 20 tyś CZĘŚCI DO KOMBAJNU  no chyba e niema to znowu trzeba zapłacić za koszenie... Dalej a nie daj boże jakiś klęski jak w tym roku czy jakiś nawałnicy... to i dopłat zabraknie na utrzymanie NIECH KAŻDY POMYŚLI  CO PISZE ŻE DA SIĘ WYŻYĆ NA 0 jak nie na minus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

A czy ktoś dostał płatność z tytułu suszy? Bo na stronie ARMIR jest informacja że wypłacono 200ml z 450ml to prawie połowa. I ciekawe czy to prawda czy taka pisanina przedwyborcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Zaliczki sa wyplacane dla kazdego czy trzeba zlozyc jakis wniosek ?

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zaliczki są przyznawane z urzędu. Nie trzeba składać żadnego wniosku. Dostaną je Ci, którzy nie mają nie zostali objęci kontrolami na miejscu i do których nie mają zastosowania zmniejszenia, wykluczenia i inne kary administracyjne oraz odliczenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Tak tylko cos czuje, ze dadza te ochlapy, a na reszte poczekamy do czerwca....

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slaszmh9014    0

A jeśli miałem poprawke we wniosku w sierpniu tego typu ze wjednym polu PEG bylo wpisane 0, 52ha zamiast 3, 52ha korekta zrobiona natychmiast. Mogę liczyć na zaliczy czy raczej jesli nie będę miał pieniędzy na koncie w poniedziałek to 100% będzie kontrol czy to przez tą zmiane sie przeciągnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas97    0

Witam, podobno ostatnio zostały zmienione dopłaty na rośliny wysokobiałkowe. Mógłby ktoś przybliżyć jak to teraz wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Stawka na wysokobiałkowe jest w tym roku 422 PLN/ha. Tyle zmieniło się w tej sprawie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Aaaaaaa, wałkowane od tygodnia - wystarczy poczytać ! Do 30 listopada, bo od 1 grudnia to będą już wypłacać normalnie, pełne stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas97    0

Stawka na wysokobiałkowe jest w tym roku 422 PLN/ha. Tyle zmieniło się w tej sprawie.

Dzięki bardzo za informacje. Wiedzą jak zniszczyć rolnika... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

niby ci ludzie mają ziemie i  żyją z dopłat ale to my uprawiamy ziemie i nie ma co narzekac. przecież oni też mogli by uprawiac ale tego nie robia tylko my. a czego się spodziewales ze np. będziesz uprawial jakas działke i brał za to kasiore ? :D

Skoro jest to płatność bezpośrednia do produkcji, to komu według ciebie powinna ona przysługiwać? Tą całą politykę to powinni obrócić do góry nogami, bo to co sie dzieje to jest śmiechu warte. Moim zdaniem, ale z tego co wiem do spora ilość rolników się ze mną zgodzi, że gdyby nie było dopłat, środki produkcji, maszyny, ceny ziemii byłyby znacznie niższe. Co do cen rynkowych za nasze produkty cena powinna się wtedy utrzymać, a to dlatego że w przypadku np. zbóż cena na całym świecie jest podobna. Poza tym my (czyli UE) wpływu na nią nie mamy z uwagi na to, że średnio się liczymy w tej grze biorąc pod uwagę produkowane ilości. Już od dawna wiadome jest, że my jako UE moglibyśmy calkowicie zrezygnować z produkcji rolniczej, a żywności by i tak nam nie brakło bo inne kraje są w stanie nam ją zapewnić z uwagi na nadprodukcje jaką generują. Tylko, że rezygnować nie można gdyż żywność to kwestia strategiczna (a jak to z historii wiemy kto ją opanuje i stworzy w tej sferze monopol będzie panem świata). To są takie moje przemyślenia, możecie się z nimi nie zgadzać, ale żyjemy teraz w dziwnych czasach w których jawnie marnotrawione są publiczne (nasze) pieniądze a tak bardzo mało się o tym rozmawia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    892

Kolego avens jesteś napewno taki pewny że gdyby nie było dopłat to ceny były by niższe?

Podam taki przykład świnie po 3zł a w sklepie kiełbasa po ile była po tyle jest a nawet ona drożeje 

Albo zboże tanie a nasiona ja były tak są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

http://www.agrofoto.pl/finanse/znamy-stawki-doplat-za-2015-rok,60160.html      tu są podane stawki dopłat   .

galan99

( Teraz mając gospodarstwo 15 ha to dopłaty z tego areału będą wysokości już tak napiszę 14 tyś bez strączkowych czy tam innych dodatków . Żeby nawet uzyskać na czysto z 1 ha 2 tyś to da to da 300 tyś dochodu już czystego . ) Te 14 tyś to raczej  przy tych dopłatach to nie realne                                                                                          

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Czy ktoś ze składających wniosek w formie elektronicznej ma informację na jakim etapie jest wniosek?

U mnie ciągle widnieje tylko informacja, że przyjęty w ARiMR...

 

A coś mi się wydaje, że trąbili aby składać przez internet, bo na bieżąco można będzie śledzić co się dzieje z wnioskiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj