phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mefiu890    15

czegoś tu nie rozumiem zwykle wypłata dopłat trwała jakieś pół roku bo niby tyle jest do wypłacenia a teraz co ? W ciągu 45 dni wypłacą wszyskim zaliczki dopłat ? No tak mamy wybory to da rade bo przecież trzeba pokazać a w przyszłym roku już zaliczek nie będzie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Ciekawe, pisałem posta na temat zaliczek dnia 10.10.2015. Jak dzisiaj wszedłem na tę stronę, to zobaczyłem datę wprowadzenia 13.10.2015. W dodatku mój link odnosi się teraz do stawek płatności. Nic z tego nie rozumiem...

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panmino trzeba im to jaśniej opisać. Zaliczki dostaną Ci rolnicy, którzy nie są wytypowani do kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Kurcze, edytowałem i teraz wychodzą głupoty. Przepraszam Thomas.
W treści informacji jest napisane:
"...Będą one wypłacane od 16 października do 30 listopada 2015 r. a otrzymają je rolnicy którzy nie zostali objęci kontrolami na miejscu i do których nie mają zastosowania zmniejszenia, wykluczenia i inne kary administracyjne oraz odliczenia, o których mowa w art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Zmniejszenia maja wszyscy powyżej kilku tys euro. Czyli jak zwykle przed wyborami trzeba rzucić w tłum najmniejszych parę groszy i liczyć na ich wdzięczność.

Marzę że wreszcie rolnicy itp przestaną głosować na PSL i wreszcie nie dostana się do sejmu - koryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

w TV jeden gościu się wypowiadał,że ma tego nie być.za duży bałagan zrobią.

tak a następną część w czerwcu,albo później.....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Zmniejszenia maja wszyscy powyżej kilku tys euro. Czyli jak zwykle przed wyborami trzeba rzucić w tłum najmniejszych parę groszy i liczyć na ich wdzięczność.

Marzę że wreszcie rolnicy itp przestaną głosować na PSL i wreszcie nie dostana się do sejmu - koryta.

 

jeśli to prawda, to u mnie i brata nici z zaliczek - a tak się cieszyłem... :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

to propaganda. ja juz wiem ze nici bo mam przekroczony błąd o 10 arów. w praktyce dostaną tylko ci "mali" .w agencjach mają niezły bur..el , system nie działa, nikt nic nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli masz poniżej 10 ha ornych to tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jaro nie wiem kto dostanie te zaliczki moje gospodarstwo w tym roku bez kontroli na miejscu wniosek ok a zaliczki niestety nie dostanę nie ma mnie w gronie tych szczęśliwców.

a co do płatności suszowej wspólczynnik korygujący wynosi 0.81czli ubezpieczeni około 320 złoty nie 400

nieubezpieczenie około 160 zł a nie 200 jak było mówione


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A dlaczego miałbyś nie dostać tej zaliczki z dopłat? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

To jeśli mam poniżej 10h i nie składałem wniosków o suszę i nie miałem kontroli to też dostanę zaliczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A dlaczego miałbyś nie dostać tej zaliczki z dopłat? 

brak zatwierdzenia administracyjnego  


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

brak zatwierdzenia administracyjnego  

 

 nie wszystkie wnioski pod zaliczki sa  zaliczone  mówie oczywiście o wnioskach które przeszy procedurw administracyjna  i nie zostały wytypowane do kontroli lub zmniejszeń  arimr na wypłatę zaliczek ma czas do 30 ,11,2015 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blackfish    0

PYTANIE:

Na wiosne składałem wniosek o dopłaty. Generalnie o drobne fundusze na przeorywanie pola, żeby nie zarosło. Kiedy te pieniądze będą wypłacane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Jeśli niema wyznaczonej kontroli to zaliczki od jutra będą wypłacane a reszta zgodnie z planem od 1 grudnia tak to się ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj