phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ziomster    73

a macie jakieś źródło oficjalne w którym jestpodano ile na ile hektarów wysokobiałkowych złożono wnioski?

Podziel kwotę na całe działanie przez dofinansowanie do ha i wyjdzie ci ilość ha które zostały zgłoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Do bydła i krów planowana kwota była niemal identyczna, różnica 20 eurocentów... a wyszło na to, ze zabrali z bydła i dołożyli do krów.. Ktoś powie kary duże, nie trzeba było ich przekraczać, susza równo potraktowała każdego.

______________________________________________________________________________________________________________________________

 

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Z wysokobiałkowymi to prawidłowo bo odrazu powiedziłem że bedzie 100€, ale sie pomyliłem bo jest 99,5€ :) Co niektórzy celowo siali zamiast zbóż to sie przejechali i wiecej nie zasieja. Natomiast spora czesc była do tego zmuszona przez zazielenie i niestety dostaja po tyłku. Ja tam co roku siałem sieje i raczej bede siał i za rok powinno byc spowrotem 150-200€


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z bydłem młodym i krowami było tak, że jest określona pula do rozdysponowania na to działanie. Płatność do krów miała mniejsze zainteresowanie to przerzucili z płatności do młodego bydła. Na MR też mają niby więcej dorzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Chyba z bydla dla krow dorzucili...

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Z wysokobiałkowymi to prawidłowo bo odrazu powiedziłem że bedzie 100€, ale sie pomyliłem bo jest 99,5€ :) Co niektórzy celowo siali zamiast zbóż to sie przejechali i wiecej nie zasieja. Natomiast spora czesc była do tego zmuszona przez zazielenie i niestety dostaja po tyłku. Ja tam co roku siałem sieje i raczej bede siał i za rok powinno byc spowrotem 150-200€

Ci co siali na zazielenienie dalej będą siali Ja w tym roku miałem 5 ha a w przyszłym planuję zasiać 20 ha Mam nadzieję ze stawka podrośnie tylko nie rozumiem jak można ogłosić że zapłacą 326 euro a potem zmienić tą stawkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Trzeba było słuchać ze zrozumieniem. Jak masz określona sumę i musisz obdzielić wszystkich to logiczne jest, ze jak wzrośnie powierzchnia to stawka zmaleje. Ja stawiałem na 200 do ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

jeżeli składam na dopłaty 35 ha to otrzymam płatność dodatkową czy nie?

Do 27ha. 27x40=1080x4,2=4536.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1874

Z tymi pomidorami to była droga dla swoich ludzi. Poand 4 tysiące? Ciekawe ile pomidorów było u ludzi z PSL? Co roku wyskoczą z czymś takim jak ten pomidor i ekipa z sejmu ma ubaw z bandy co dostaje ochłapy. Jak gospodarzyć w tym kraju? Pomidor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

W tym roku pomidor a co będzie na dalsze lata kto to wie to nie koniec burdelu...

tu podane są jakie będą zaliczki...

Kilka tygodni temu informowaliśmy na naszych łamach o decyzji Komisji Europejskiej, która umożliwiła państwom członkowskim wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich w związku z trudną sytuacją na rynkach rolnych. Polska postanowiła skorzystać z tej możliwości.

Reklama

Mapabitowawagrokrowy.jpg

Decyzją ministra rolnictwa Marka Sawickiego zaliczki, w wysokości 50% wysokości należnych dopłat, będą wypłacane na poczet jednolitej płatności obszarowej, płatności dodatkowej, płatności do roślin wysokobiałkowych oraz płatności do owoców miękkich. Biorąc pod uwagę planowane stawki wyżej wymienionych form wsparcia, płatności zaliczkowe w kampanii 2015 r. wyniosą:

  • ok. 227 zł/ha w przypadku jednolitej płatności obszarowej,
  • 86 zł/ha w przypadku płatności dodatkowej,
  • 211 zł/ha w przypadku płatności do roślin wysokobiałkowych,
  • 460 zł/ha w przypadku owoców miękkich (truskawek i malin).

Zaliczki wypłacane będą w okresie od 16 października do 1 grudnia 2015 r. Przyznawane będą z urzędu (nie jest potrzebny dodatkowy wniosek), na terytorium całego kraju.
Zaliczki będą wypłacane rolnikom, którzy nie zostali objęci kontrolami na miejscu i do których nie mają zastosowania zmniejszenia, wykluczenia i inne kary administracyjne oraz odliczenia, o których mowa w art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego.

Ponadto w związku z opublikowaniem kursu wymiany, po którym przeliczane będą płatności bezpośrednie za 2015 r. (4,2448 zł za 1 EUR)w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane zostały projekty rozporządzeń określających stawki poszczególnych płatności.

O projektowanych w rozporządzeniach stawkach dopłat pisaliśmy wczoraj (CZYTAJ).

oprac. bcz na podstawie MRiRW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Czyli wychodzi  że wszyscy  dostaną  Te  zaliczki  prócz  tych  co mają  kontrole    bezsens  z takim czymś  bo  pewnie druga  część  będzie   opóźniona   ja  wole dostać  w styczniu   czy nawet  w marcu ale  całość a nie  jakieś  Dopłaty  na Raty ;[    Kpina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

to ze rolnicy signa po dopłaty do roślin wysokobiałkowych było pewne min rol powinien w 2016 podawac tylko koperty na poszczególne rodzaje dopłat bez podawania szacunkowych wysokość dopłaty do ha /szt bo historia się będzie powtarzac  pzrynoszac rezultaty jak obecnie jak obiecano 300 euro do ha to wszysc  zasiali wysokobiałkowe jeżeli min rol zdecyduje ze obejmie dopłata kapustę i stawka szacunkowa będzie 300 euro to zaraz wystąpi urodzaj kapusty to do przykładu

lepiej żeby arimr wypłacił dopłaty jednorazowo dla wszystkich w grudniu  , teraz zaliczki otrzymają tylko nie wytypowani do kontroli  oni dostana  cała kwote tylko powinno być to w grudniu bo nie otrzymali wcześniej zadnej płatności

  232808 rolników ubiegało się w 2015  o dopłatę do roślin wysokobiałkowych zasiano 679 691,79 hektarów

1216 rolników ubiegało się w 2015 o dopłatę do pomidorów zasadzono 4119,06 ha  można sobie porównać z założeniami w ustawie o dopłatach bezpośrednich z lutego 2015 dlaczego min dało plame  ( szacowano 17 tys plantatorów pomidorów jest 1216) dlatego dopłąta to ponad 4000 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

powinno być,kto chce zaliczkę niech składa wniosek o nią.ciekawe czy będzie można złożyć wniosek,że nie chce się zaliczki...

celowa zagrywka ludzi PSL,aby dostać się do sejmu...

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

1216 rolników ubiegało się w 2015 o dopłatę do pomidorów zasadzono 4119,06 ha  można sobie porównać z założeniami w ustawie o dopłatach bezpośrednich z lutego 2015 dlaczego min dało plame  ( szacowano 17 tys plantatorów pomidorów jest 1216) dlatego dopłąta to ponad 4000 zł/ha

 

Ja będę się upierał, że z tym pomidorem to wystąpił jakiś błąd. Albo ktoś podał błędne liczby, albo nastąpił jakiś szwindel w przepisach -konkretnie w uznawaniu powierzchni pomidora. Aby dostać dopłatę należało dostarczyć umowę kontraktacyjną do ARiMR. I może tu leży problem??? Na pewno większość wiedziała o tym przepisie, ale może tylko nieliczni mieli te  właściwe umowy???

Przecież nie jest możliwy tak drastyczny spadek liczby plantatorów i powierzchni uprawy pomidora, zwłaszcza jeżeli ostatnie dwa lata pomidor dobrze płacił. Jeżeli nastąpiłoby takie zmniejszenie produkcji to pomidor w skupie nie kosztowałby 0,50zł/kg, tylko co najmniej 2zł.

W moim rejonie (płd maz.) przybyło wielu nowych kontraktujących, a Ci z doświadczeniem zwiększali w tym roku areał dwukrotnie. I trudno mi uwierzyć, że moja okolica jest takim wyjątkiem w kraju.

Sam zakontarktowałem całe 0,2 ha pomidora w celach edukacyjnych i oczywiście z pokorą przyjmę takie dopłaty :P , ale czy je dostanę będę wiedział za parę miesiący.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy kontrola z PIORiN tak samo jak weterynaryjna czy terenowa gruntów powoduje, że nie będzie wypłacona zaliczka z dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj