phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Dlaczego mieliby naliczać karę. Złożyłeś wniosek, dostałeś pokwitowanie. Taka zmiana to tak samo jak z wezwaniem do poprawek za które nikt kary nie nalicza.
Dzisiaj byłem i jest zmiana co do terminu utrzymania bydła. Jak się nie przesłyszałem to jest 30 dni od złożenia wniosku czy to dla krów czy młodego bydła i cieląt. Nie ma terminu 6 msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Z tym bydłem, to masz trzymać do 30 dni od dnia złożenia wniosku, ale jeśli chodzi o wiek to coś mi się zdaje, że nie można sprzedać sztuki zgłoszonej do płatności w wieku poniżej tych 6 mies.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak te poplony miedzxyscierniskowe to jak to trzeba siac zeby 20 sierpnia na polu bylozasiane a zaorac mozna dopiero po 1 pazdziernika czyli 2 mozna orac to tak ?

a jak ja mam owies z gorczyca to po ile teg otrzeba dac na poplon zeby to lejkiem wysiac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Witam.

Zanim zapytam w ODR to chcialbym sie Was poradzic w takiej oto kwestii.

 

Posiadam gospodarstwo rolne 8h z doplatami bezposrednimi, chodowla zwierzeca oraz mala plantacja malin i porzeczki. Z racji,ze przestaje sie to oplacac chcialbym to wszystko zmodernizowac i przeksztalcic na uprawe warzywnicza. Plan wyjsciowy jest taki:

-sprzedaje wszystkie zwierzeta oraz niepotrzebne maszyny,

-kupuje na poczatek 4 "zimne" tunele (10x35m) wraz z systemem nawadniania,

-kupuje deszczownie,siewnik pneumatyczny oraz sadzarke do rosady,

- wstepnie jestem "dogadany" z jedna hurtownia na odbior warzyw... jesli bedzie trzeba bede mial podpisany kontrakt,

- buduje budynek podpiwniczony 8x10m, na parterze ustawiam maszyny myjace itp a w piwnicy mala chlodnie aby przetrzymac warzywa (1-2 doby) zanim przyjedzie transport je odebrac.

-zakup nowego ciagnika ale to nie priorytet,

- w ciagu roku trzy rzuty produkcyjne w tunelach, na polu wczesne ziemniaki z pod wlokniny oraz pory,

-na dwoch hektarach malina,

-docelowo zwiekszenie gospodarstwa (w ciagu trzech lat) o 3ha i dwa kolejne tunele,

Nie posiadam swojego ciagnika do tej pory pracowalem wysluzona c-330 swoich rodzicow. Wlasny wklad w inwestycje to 200tys zl. Teraz pytanie do Was.

Jakie mam szanse na sfinalizowanie chociaz czesci mojego projektu z dotacji UE? Zakup tuneli planuje na jesien 2016r a pierwsze zbiory warzyw to wiosna 2017r. Daje sobie dwa lata na przeksztalcenie gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Celuj na początek w restrukturyzację małych gospodarstw (jak w końcu ruszy...)


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Ambitne plany powodzenia

 

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie, realizacje planu postaram sie sukcesywnie Wam przedstawiac.

Celuj na początek w restrukturyzację małych gospodarstw (jak w końcu ruszy...)

 

Tutaj jest to wyciagniecia 60tys zl, a czy oprocz tego moglbym jeszcze zlozyc jakis wniosek na zakup ciagnika badz maszyn?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Podziel to na kilka etapów, aby maksymalnie skorzystać z PROW.

 

Na początek z restrukturyzacji realizujesz część niezbędnych inwestycji które pozwolą na zwiększenie SO na poziom ponad 10 tys. euro. Tutaj całość inwestycji możesz zrealizować z premii, a 60 tys. piechotą nie chodzi... Ponadto, będziesz już widział mniej więcej jak na tym biznesie wychodzisz, pozwoli to na oszacowanie dalszych inwestycji w ramach MGR, tak aby Ciebie nie zlicytowali...

 

W kolejnym etapie możesz już startować do modernizacji z większymi inwestycjami (ciągnik, deszczownia itp.) Przy wkładzie własnym 200 tys. możesz się pokusić o inwestycję rzędu 400 tys.

 

Jeśli chcesz kupować ziemię, to zrób rozpoznanie, czy masz co kupić (u nas to jest trudny temat, wszystko rozbija się o dopłaty...). Pomocnym argumentem przy negocjacjach może być działanie VI.5 z PROW 2014-2020 "Płatność dla rolników przekazujących małe gospodarstwa".


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Jestem juz po lekturze tematu na forum dotyczacego "restrukturyzacji malych gospodarstw" i jeszcze nic nie wiadomo,wszystko sie przeciaga. Glosno sie mowi,ze wszystko ruszy w nastepnym roku jak dla mnie im pozniej tym lepiej :). Z tematu na forum wynika,ze glownymi czynnikami dostania sie do RMG bedzie zakup gruntow oraz warzywnictwo. Jak na razie to tylko teoretyka.

Teraz tylko czysto teoretyzujac:

Jesli sprzedalbym odpowiednia ilosc zwierzat (byki,cielaki,krowy) tak aby zejsc ponizej tych 10tys euro,przy skladaniu wniosku. W biznesplanie zaznaczylbym,ze premie przeznaczylbym na zakup dwoch tuneli (10x35m) chociaz na dzien dzisiejszy wolalbym ciagnik.Sukcesywnie przeksztalcal gospodarstwo z hodowli na warzywnictwo,tak aby utrzymywac ten 20% wzrost przez kolejne lata. Zakup gruntow jak na dzien dzisiejszy nie jest jakims duzym problemem, jesienia kupuje kolejne 1,6ha, bardziej klopotem wielkosc dzialek 20-30-50-cio arowe.

Gdyby moj biznesplan zostalby zaakceptowany i przydzielona mi premia to pojawia sie kolejny problem... do kiedy musialbym sie rozliczyc z owej premi? Pierwsze warzywka z tunelu przewiduje na 2017r,czyli jesli decyzja zapadlaby w pierwszym kwartale 2016r to czy uda mi sie przesunac realizacje zakupu tunelu to trzeciego kwartalu 2016r,przyjmujac ze utrzymam 20% wzrost rentownosci gospodarstwa? Zakup ciagnika z premii rozwialby ten problem ale wydaje mi sie,ze to bedzie kiepski argument aby dostac sie do RMG, mimo ze nie mam ciagnika na wlasnosc.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Panowie jedna ważna sprawa dotycząca RMG to 60 tyś dostanie tylko 5 osób na gminę. Więc życzę wszystkim powodzenia bo z tego co widzę to w mojej gminie co najmniej 1000 osób jest chętnych. Więc najlepszy biznes na tym zrobią doradcy po 1000 za wniosek to tak średnio....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

We wniosku obszarowym podana została działka na której jest łąka jako TUZ do kiedy muszę utrzymać bo planuję ją wyorać i zrobić grunt orny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Jeżeli we wniosku łąkę zapisałeś jako TUZ tj A JPO A1 TUZ tym samym zobowiązujesz się do utrzymywania łaki przez 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Skąd takie nowiny? Jako TUZ możesz wpisać grunt obsiany trawą od co najmniej 5 lat, a orać można jeśli powierzchnia TUZów w kraju nie spadnie o ileś % w stosunku do roku referencyjnego

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Witam czy w roślinach wysokobiałkowych obowiązuje jakiś termin od kiedy do kiedy ma być roślina na polu ? Pare dni temu zebrałem seradele drugiej nie bedzie z powodu suszy ..., i co teraz z tym zrobić , siać jeszcze raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

No i właśnie mam podobne pytanie? Pogoda sporo popsuła mi w planach koniczyny. Chciałbym się jej pozbyć do 20-25 lipca i posiać tam facelię bo te koniczyny to dla pszczółek.

 

Do kiedy te wysokobiałkowe mają być na polu?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisdenys    0

Czesc Wam!

 

Przepraszam za brak polskich znakow.

 

Na przelomie jesieni i zimy agencja zarzucila mi stworzenie 'sztucznych warunkow do uzyskania platnosci'. Miedzyczasie gdy wysylalem pisma z wyjasnieniami zrobili mi kontrole na miejscu jednak nie powiadamiajac mnie o tym. Zanim dotarl do mnie raport z kontroli wyslalem pismo z prosba o wycofanie czesci dzialek. Agencja jednak uwaza, ze to juz jest za pozno na takie zmiany i nie wycofaja mi tego, bo wczesniej "poinformowali o nieprawidlowosciach".

Teraz przez to ze mi nie wycofali tego bede mial sankcje.

 

Kto ma tutaj racje?

 

Jakie przepisy reguluja to czy i kiedy mam prawo do korekty wniosku? Wczesniej slyszalem ze do czasu gdy mnie ktos o jakiejs kontroli nie poinformuje to moge robic z wnioskiem co tylko zechce. Ale jak widac agencja uwaza inaczej...

 

Dzieki wielkie z gory za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

napewno nie ma obowiazku cie informowac agencja o kontroli na polach, a jak sobie nagrzebałeś i nie uprwiałeś działek albo co innego było zasiane sam jesteś sobie winien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senior    16

pewnie do czasu gdy przyjmowane są wnioski, więc do połowy czerwca w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisdenys    0

Prosze o wypowiedz kogos, kto ma wiedze wieksza ode mnie. Senior - pleciesz kompletne bzdury i wprowadzasz ludzi w blad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

zmiany można dłużej. chyba 2 tygodnie po zakonczeniu skladania ale dokladnue nie wiem. no dzwoń do agencji i pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Dobrze jak tylko na sankcjach się to zakończy bo znam takie przypadki że były sprawy karne o wyłudzenie dopłat  :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senior    16

krisdenys skoro twierdzisz ze plecę bzdury, to najwidoczniej posiadasz wiedzę na ten temat, więc po co zakładasz temat?. Pewnie w podobnym stylu rozmawiasz w agencji, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisdenys    0

Senior, posiadam wiedze ale nie znam podstawy prawnej.  A na ta chce sie powołac. Po to zalozylem ten watek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam

mam pytanie rolnicy jak podawaliście nowe działki do wniosku obszarowego  czy dostawaliście wypis  o poierzchni PEG

ja podawałem nowe działki i nie był wyznaczony peg powiedziano mi przybliżony  jak również ze przysla mi do domu  pow PEG  i będę mogł zrobić zminae do wniosku jak u was to wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj