phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JPH2    25

Tak ONW przy dz. głównej

volf - może tak być,że masz te 20ha.Czy aby nie masz działek z dzierżawy i agencja podaje powierzchnie całe działki a ty tylko część uprawiasz a resztę ktoś inny.POdaj przykład takiej działki o zawyżonej pow. z opisem cona niej jest bo raczej trudno coś powiedzieć jak się nie widzi całej dokumentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

JPH2-20ha-nie ma takiej możliwości. Co do przykładu działka o powierzchni ewidencyjnej 3 ha a ja uprawiam tylko łąkę na powierzchni 0,5ha, reszta to krzaczory, które nigdy nie były podawane do płatności a według agencji to te 2.5ha może być potencjalną powierzchnią gruntów ornych. Ta działka to tej pory była niczyja, dopiero w tym roku ktoś kupił ale ja nadal łąkę obrabiam a zgłosiłem z 5 lat temu.

Na wielu innych działkach jest podobnie i jakieś krzaki czy podobne nieużytki kwalifikują jako potencjalne orne i tak uskładali...

Jeśli chodzi o łąki to jest prawie 15 ha

Co do wyjaśniania to trochę mało czasu...

Edytowano przez volf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

No niestety to za 5min. dwunasta :) No i sprawa wyjaśniona skąd te 20 ha się nazbierało, tak jak przypuszczałam Podajesz to co  aktualnie uprawiasz i tak obrysowywujesz , Zreszta i tak pewnie wniosek już oddałeś wię nie ma co o inne rzeczy pytac. icoś doradzać. W każdym bądź razie agencja wyznacza potencjalną pow. gruntów ornych ale nie jest w stanie stwierdzić dokładnie co na tej działce jest czy np. sad czy krzaczory i Ty musisz to zweryfikować i nanieść poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

lie mi potrącą z dopłat jak mam 25 ha ornego i tylko 1 ha zazieleniania

1ha poplonu dałoby Tobie dodatkowe 0,3ha obszaru EFA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

dobrze ale z bykiem :) :) :) :) :)F1 0,12 nr dz, 0,12 tak ma być a jest F1 0,12 nr dz. 0,10

nie zapomnieć tego  ONW dopisać tam gdzie trzeba

 

Wpisać ONW tam gdzie trzeba to znaczy gdzie? Ja tylko na pierwszej stronie zaznaczyłem, że się ubiegam o te dopłaty i nigdzie indziej... :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Jutro będę oddawał, tą EFA sobie daruję-ciekawe co w Agencji powiedzą przy oddawaniu...

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frooger    1

Wpisać ONW tam gdzie trzeba to znaczy gdzie? Ja tylko na pierwszej stronie zaznaczyłem, że się ubiegam o te dopłaty i nigdzie indziej... :ph34r:

 

Na przykład oświadczenie o sposobach wykorzystania działki rolnej i kolumna 6 (ONW) i na to wychodzi, że w kolumnie 2 dla działki głównej obok np. JPO wpisujesz też ONW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Panowie do kiedy trzeba wysiac poplon ścierniskowy na efa? 15 czy 20 sierpnia

i kiedy mozna go zaorać po 15 czy 30 września?

bo rózne widzę daty w różnych publikacjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak składałem wniosek to przedemną składał gość co oddał 25ha w dzierżawę i miał samą kukurydzę to babka kazała mu napisać takie oświadczenie że jest świadomy tego że składa wniosek który nie spełnia dywersyfikacji i efa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Chcę złożyć korektę do wniosku. Jest działka nr 31/1 połowa jest obsiana rzepakiem a druga połowa pszenicą. Żeby spełnić zazielenieni zgłosiłem tą połowę po rzepaku na poplon ścierniskowy, chcę to zmienić. Poplon chcę wysiać na tej połowie po pszenicy. Muszę przepisać cały wniosek od nowa i nanieść tylko te dwie poprawki? oczywiście we wniosku zaznaczam korekta.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie kolego. Zaznaczasz zmianę do wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

A do kiedy musi być uprawa na polu chodzi mi o kukurydzę bo mam zasianą na kiszonkę i pasuje uwrocia  wcześniej wykosić a będzie tego kilka arów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Uprawa musi być do 15 lipca, sam chciałem skosić seradelę ale trochę cykam się jakiejś kontroli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zmieniło się cośz dopłatą do krów i mlodego bydła czy dalej należy trzymać do końca czerwca? Coś się chyba zmieniało, ale nie wiem co. Była jakaś mowa o 30 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

30dni od złożenia wniosku o płatność. a młodzież poniżej 6miesiecy  trzeba trzymac 6 miesiecy w stadzie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Nie kolego. Zaznaczasz zmianę do wniosku. 

 

To wiem, tylko czy musze wypełniać wszytskie strony tak jak przy składaniu wniosku czy tylko w tym przypadku poprawioną mapkę i to oświadczenie o powierzchni obszarów proekologicznych, bo tylko te dwa elementy się zmienią?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Kurcze, myślałam,że z ONW sprawa jasna ,bo wcześniej już było to poruszane jak to wpisać - przy dz. głównych JPO ale tylko w kol. 6 tab.VIII ale może głowy nie yrwą jak wpisaliście w kol.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Zachciało mi się pisać wniosek przez internet.Dzisiaj dostaję telefon z arimr żeby przyjechać i złożyć zmianę do wniosku bo dużo jest do poprawy.Siedziałem godzinę z pracownikiem i poprawiałem według ich wytycznych.Dowiedziałem się że wszyscy co wypełniali e-wniosek są proszeni do poprawek.Pracownik arimr nie wie nawet jak działa program.Oni nawet go nie przeglądali tylko wydrukowali i według nich wniosek jest źle wypełniony,mapki trzeba poprawić bo niewyraźnie wydrukowane,wielkości działek trzeba pozamieniać miejscami .Zaznaczam że wniosek został zaakceptowany przez program oraz sprawdził go doradca i kazał przesłać.Pracownik powiedział że dobrze że tak mało było wysłanych przez internet bo nie dali by rady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Biały dzięki za odpowiedź. Mama jeszcze inne pytania. Złożyłem papierowy wniosek o dopłaty a w nich mam tuzy i kiszonkę na kukurydzę. Przez tę suszę postanowiłem, że po kukurydzy zasieję żyto na kiszonkę do skoszenia w maju. Mogę chyba posiać prawda? Ta uprawa zalicza się do poplonu czy czegoś innego? Dużo powinienem zmienić na obecnym wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

EFA--międzyplony i lub pokrywę zieloną w postaci wsiewek traw w uprawę główną lub /i/ mieszanek z co najmniej 2 gatunków roślin z następ grup roślin uprawnych: zbóż, oleistych,pastewnych, bobowatych dobnonas i grubonas oraz roślin miododajnych Udział głównego składnika w mieszance nie może przekraczać 80%

Międzyplony i pokrywa zielona muszą być wysiane w terminach     .międzyplony ścierniskowe 1VII -20VIII danego roku i utrzymane na polu do 1X danego roku 

międzyplony ozime 1VII - 1X danego roku i utrzymane do dnia 15 II kolejnego roku. Wobec powyższego żyto na kiszonke nie zaliczy się do poplonu. Roślina w plonie głównym  musi być na polu od 15 maja do 15 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trochę to dla mnie zawiłe, bo sie tym nie interesowałem. Pewnie będe musiał i tak w odr poprosić o zrobienie korekty. Tak na mój chłopski rozum co mam zrobić? Mogę posiać to żyto bez obaw, ale kukurydza musi być zasiana do 15 maja czy nic nie mogę zrobić. Dodam, że mam tylko 4 ha GO pod kukurydzę i na działce rodziców gdzie sieję kukurydzę jeszcze 1,5 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Teraz masz posianą qq.Kiszonkę z niej będziesz robił w pażdzierniku czy wcześniej? Potem siejesz żyto i teraz kwestia tego jakie ono będzie duże do 15maja aby było w sam raz na kiszonkę lub zielonke i aby zdązyc posiać qq na zielonkę lub kiszonkę W tej opcji nie musisz nić zmieniać teraz we wniosku chyba że teraz całą gg wypaliło więc trzeba obmyśleć inną strategię. Te daty powyżej podane to jak trzeba by było zasiać poplony ale 1ha poplonu daje 0,3ha do EFA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak w tej chwili jest kukurydza i mimo suszy jeszcze się trzyma na większości. Skoszona będzie pewnie do końca września. Ściernisko stalerzuję, wyrównam i posieję. Co do wielkości to będzie zależeć od pogody i odmiany bo nawozu mu wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Składając teraz zmianę do wniosku (zmiana działki na której będzie poplon) będą już naliczac karę 1%?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj