phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

freetaxi    947

Mam przypadek u jednego klienta gdzie PEG to 1,50 a faktyczna powierzchnia to 1,39. Zmierzone miarą i GPS. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Wg. Agencji nie powinieneś wpisywać wyższego PEGu, ale kilkanaście stron wcześniej Nikita Bennet miał taką sytuację gdzie podany PEG był niższy niż stan faktyczny no i wpisał stan faktyczny, na wniosku dopisujesz bodajże nieaktualny PEG, ale wtedy liczysz się z kontrolą na miejscu


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

według przyjmujących wnioski, droga do aktualizacji PEG to:

zgłoszenie do arimr na formularzu informacji o zmianie pow. PEG (np. wycinka drzew, itp), po takim zgłoszeniu przyjeżdza ktoś do zweryfikowania tego w terenie i dopiero PEG jest aktualizowany. samo wpisanie w uwagach ze jest nieaktualny nie przejdzie... 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

skąd masz takie info,że zabiorą....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

1- Jak PEG 1,5 a rzeczywiście 1,39 to logiczne ze wpisujemy to drugie, gdy kiedyś zjawi sie kontrol to nie będzie ich obchodził peg tylko będą latac po polu i miezyc ile jest w rzeczywistości uprawy .

2- Miałem pole 11ha a peg przysłali mi któregos roku na to pole 10ha, byłem przekonany ze mam 11ha i tak rozpisałem wtedy we wniosku , zadnej kontroli nie było i dostałem dopłaty na 11, niedawno miezył mi to pole geodeta i okazało sie ze jednak było mniej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie. Też tak myślę. PEG a faktyczna powierzchnia w wielu przypadkach to całkiem co innego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Projekt rozporządzenia Rady UE przewiduje właśnie taki poziom dyscypliny finansowej (dokładnie to 1,393041%). Dla ciekawskich...

Edytowano przez zaq1987

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

karoola - myślałam,że tyrkniesz i szybko się wszystko wyjaśni.Lasu nie wpisujesz.Dz. budowlana- czy jest ona ujęta w PEG-ach jako grunt orny ?Bo może to jest działka rolna obsiana a w planie zagospod. przestrzennego kwalifikuje się jako dz. budowlana , jest żle rozpisana w tych kolumnach.Dz. o pow 0,09ha- czy jeat wykazana w PEG-ach ,co tam na niej aktualnie się znajduje i czy w ogóle była zglaszana . To samo pytanie odnośnie 0,07ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek27    17

jak zadeklarować grunt który jest wykaszany raz w roku, ni to trawa czy tez tuz, zaorać tego też nie można bo przez środek idzie dojazd do siedliska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Zwierzęta wypisywać w ilości takiej jaki był stan na 15 maja czy 15 czerwca?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ive    0

Mam pytanie, jeśli posiadam gospodarstwo do 10 h to czy oznaczam na materiałach graficznych szczegółowo co gdzie jest zasiane czy nie piszę nic? I czy trawy siane na gruntach ornych oznaczam w oświadczeniu o sposobie wykorzystywania działęek jako TUZ czy JPO? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

działki do 0,09 ha nie były wcześniej przez rodziców podawane do dopłat. działka budowlana też nie nie mam na nie PEG. a ja gdzieś wyczytałam (albo źle zrozumiałam) ze trzeba podac wszystkie dzialki w posiadaniu rolnika. wycofać te działki czy we wszystkich kol 9-11 tabeli VII wpisać zero przy robieniu zmiany i może być. nie mogłam zadzwonić (prosze o odp na forum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Dziś spojrzałem na swoje działki i PEG-i i na jednej działce zamiast 7,03 ha wpisali 0,0057 ha śmiechu warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Jeżeli działki nie były zgłaszane do dopłat to nie trzeba ich wpisywać lub jeżeli już są wpisane to kol. 9-10-11 zerujemy, a co jest konkretnie na  0,07ha, bo musisz wtedy w 9 - 10-11wpisać te 0,15 a nie 0,22 chyba że te 0,7 to miejsce pod maszynami, słomą itp.jako niezgłoszone to wtedy wpisujesz 0,22--0,22--0,07 a w tab VIII np. A  JPO -0,22  nr dz. A1 nazwa tego posianego zboża -0,15- W instrukcji jest ,że trzeba wszystkie działki wpisac, ale Agencja mówi,że jak nie były działki zgłaszane do dopłat to nie trzeba. Gdybyś jednak zdecydowała się zgłosić działkę, której wcześniej nie zgłaszałas to trzeba z agencji wziąć załącznik graficzny i poprosić o wydruk pegu.


Na załącznikach graficznych  piszesz tylko oznaczenia literowe np. A ,  B/B1.Trawy na gruntach ----B JPO pow.ha -nr dz. pow, ha pod spodem  B1 trawy na gruntach ornych pow.dz  ha -nr dz. - pow dz.ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

te 0,07 to miejsce po starym kopcu po ziemniakach czasami przepasione krowami. rozpisałam tak

A   jpo            0,15 nr dzialki 0,15  onw0,15

A1 pszenżyto 0,15 nr dzialki 0,15        0,00

tak czy źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ive    0

A co z działkami ( w gosopodarstwie do 10 h) ugorowanymi które będą skoszone do 31 lipca, w oświadczeniu o sposobie wykorzystywania  działek rolnych oznaczam je jako A- JPO i pod spodem A1- Ugór? Na kolejnej działce mam po połowie zasiane owies i ziemniaki czy muszę wtedy wyszczególniac w tabeli o sposobie wykorzystania działek jako B- JPO i niżej B1- owies i B2- ziemniaki? Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Jeśli masz pewność, że masz mniej niż 10 ha, oznaczasz tylko działki główne, A, B, C itd. - nie musisz wstawiać A1, B1, C1 itd. i rozpisywać upraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj