phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adaammek    24

a-jpo 0,57 nr działki

b tuz 0,57 nr działki

tak się rozpisuje tuz

zwróc uwagę czy to nie cenny tuz wtedy dopisujesz c

tuz c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a-jpo 0,57 nr działki

 ktoś mi pisał że tak:

a1  tuz  0,57 nr działki

 gdzie mogę zobaczyć że to cenne przyrodniczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

 gdzie mogę zobaczyć że to cenne przyrodniczo?

 

zaznaczone jest na mapce która przesyła agencja - patrz legenda " trwaly użytek zielony cenny "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Jak jest łąka to piszemy A JPO  itd. a pod spodem A1 TUZ itd i tak rozpisujemy kazdą łąkę nie zależnie od powierzchni gosp. To samo dotyczy traw na gruntach ornych, W informacji o powierzchni działek - każdy taką otrzymał - te tak zwane PEG- w kolumnie nr 4 jest podana powierzchnia działki bez budynków, bez terenów wyłączonych, która jest uprawiana / grunty orne, łąki, uprawy trwałe, ogródki,sady/  i tę powierzchnię wpisujemy w tab.VII  kolumna 9. W kolumnie 5 podana jest pow. tuz Jeżeli jest mniejsza od tej pow. w kol.4 to wpisujemy tę z kol.4, bo to są uaktualnione powierzchnie.Dotyczy to oczywiście działki , która cała jest TUZ-em.  W kolumnie 9 jeat napisane co to za TUZ -oznaczenia literowe wyjaśnione na dole tej karty, i wtedy wiesz czy masz napisać A1 TUZ czy A1 TUZ C. Jeżeli jest wypełniona kolumna 7 to do wniosku wpisuje się te podane powierzchnie.Uwaga ! Wpisywane do wniosku powierzchnie nie mogą być większe od podanych PEG-ów!


Karrola a ten la s to prywatny od x-lat czy z zalesiania z prow-u czy jak tam Jeżeli las z dziada pradziada to w kolumnie 9 wpisujesz 0,22 w 10 -0,22  a co w 11 to podaj co jest na tych 0,07ha .


tak tę 0,09 musisz wpisać a w kolumn. 9-10-11- wpisujesz - 0,00  i tylko w tabeli VII, a budynki gdzie wpisałaś w które rubryki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Witam ponownie. Jeśli chcę złożyć korektę do wniosku - np. działka A/A1 zamiast żyto ozime - chcę wpisać kapusta-rzepak ozimy (we wniosku jest 30 działek rolnych) - to składam wniosek - korekta - a następnie tylko działkę ewidencyjną na której jest A/A1 i na następnej kartce A/A1 z poprawną uprawa?

I ewentualnie co wpisać w polu na ostatniej stronie w % obszarów proekologicznych - puste miejsce czy te procenty, które były w pierwszej wersji wniosku?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego korekta to jest wtedy kiedy Agencja Cię wzywa. Jeśli sam robisz zmiany to wtedy jest zmiana do wniosku. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Ok niech zwie się to zmiana do wniosku jeśli sam chcę coś poprawić tak jak kolega wcześniej pisał, tylko pytanie w jaki sposób można to zrobić jak ktoś złoży wniosek przez internet ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak samo jakbyś składał wniosek przez internet. Tylko zaznaczasz zmianę do wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Czyli po zalogowaniu wybieram nowy wniosek i zaznaczam zmianę do wniosku i wpisuję oznaczenia zgodne z poprzednim wnioskiem co już został przyjęty w agencji np K, K1, K2 w których chcę tylko wprowadzić zmianę np rodzaju uprawy  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Cały wniosek musi być. Zmieniasz tylko to co chcesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Chyba się nie rozumiemy  :P

Cały wniosek to czyli jak? przepisuję wszystko od deski do deski z wszystkimi działkami które są też prawidłowe i zmieniam tylko w tych co chcę coś poprawić?

Czy oczywiście cały wniosek ma być jeśli rozumiesz jego kompletność z wypełnionymi wszystkimi stronami tylko w dziale VII i VIII wpisuję tylko te działki które chcę poprawić i oczywiście z mapkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

jest taka sprawa. byłem ostatnio w doradztwie i w związku z płatnością redystrybucyjna przyszługującą do 30 ha, ONW do 25ha  w 100% i to że nie łapię się już do płatności dla młodych rolników zaproponowano mi aby pół gospodarstwa( ok 35 ha) "przepsiać " na kogoś kto łapie kryteria młodego rolnika itd. tak się zastanawiam czy nie będzie to przypałowe? hmm? czytałem na stronie agencji na ten temat ale nic tam nie piszą o sztucznym podziale gospodarstwa. co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Przepisujesz cały wniosek od A do Z. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

dlatego lepiej isc do powiatowki i dac tylko strony ktore chce sie zmienic bez ponownego wrysywania wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W BP też trzeba będzie cały wniosek rozpisać. Jeśli byłaby korekta to wtedy tylko to co dotyczy wezwania.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

To chyba coś się zmieniło ?

Bo jak jeszcze w ubiegłym roku składałem wersję papierową i chodziłem wprowadzić zmianę to wypełniałem tylko pierwszą stronę z zaznaczeniem pola "zmiana do wniosku" na drugiej stronie czyli w VII dziale wpisywałem tylko tą działkę którą zmieniałem, natomiast na 3 stronie VIII dział wpisywałem oznaczenie zgodnie z poprzednim wnioskiem do tej działki którą zmieniam i na tyle. Nikt nie przepisywał wniosku od A do Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja robiłem inaczej ale nie miejsce i pora żeby debatować o tym. Rób jak uważasz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

w tym roku ja rowniez przy zmianie wypelnial pierwsza i ostatnia strone plus zmienilem w jednej dzialce powierzchnie tj poprawil blad czeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ode mnie chcieli całego wniosku. Ale faktycznie w instrukcji jest informacja, że zmieniamy te działki, które uległy aktualizacji. Co inne BP to obyczaj. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Aby te BP miało jeszcze kompetentne osoby po jakimś szkoleniu od których można było by się czegoś konkretnego dowiedzieć. Zajdziesz o coś zapytać to siedzą jak śnięci przeżywając wczorajszy dzień i patrzą na ciebie z przerażeniem aby nie zadać zbyt trudnego pytania a jak już zadasz dla Zdziśka to biegnie on do Heńka i dalej do Józka ... Szkoda gadać :lol:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tym roku to sami nie wiedzą jeszcze o co chodzi. Mimo tego, że przedłużyli termin. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1232    1

Moim zdaniem:

Gospodarstwo liczy 11,5 hektara gruntów ornych.

Więc co najmniej trzeba by było mieć dwie uprawy.

A jeśli np. będzie to: Pszenica Ozima (2 hektary) i 9 hektarów pszenica jara,

i pół hektara warzyw, to czy spełni się wymóg dywersyfikacji?

        Nie. Co prawda w gospodarstwie uprawiane będą co najmniej dwie uprawy - pszenica ozima,

pszenica jara i gatunek warzyw - jednak w tym wypadku pszenica jara (jako uprawa główna) zajmować będzie powierzchnię większą niż 75 proc. powierzchni gruntów ornych (próg wynikający z 75 proc. gruntów ornych 11,5 hektara to około 8,6 ha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przykład: gospodarstwo składa się z jednej działki ewidencyjnej o powierzhchni ogółem kwalifikującego się hektara 10,50 ha ornych. Według PEG do dopłaty kwalifikuje się równe 10,10 ha a według pomiaru zrobionego GPS na polu wychodzi 9,70 ha. Przyjmujecie PEG czy powierzchnię faktycznie zmierzoną? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

Dzialka 0,09ha nie składam o dopłaty bo się nie kwalfikuje . Czyli rozpisać ja musze? Las jest z dziada pradziada a te 0,07ha to w sumie nieużytek. A dzialka budowlana musi być rozpisana bo ja wpisalam całą w kol 11 w 9 i 10 nic czy teraz zrobić zmianę i jak a może wycofać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj