phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

jacek472    40

Zapytam jeszcze raz czy jako poplon do zazielenienia mogę posiać rzepak jary z gorczycą???? proszę o odp. bo chciałbym złożyć już wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

ok przeczytałem ostatnią stronę i nic tam nie pisze o tym że nie mogę, a w top agrarze pisali o zazielenieniu w dużym gospodarstwie i właśnie pisali o rzepaku z gorczycą ze względu na małą ilość wysiewu, ale kurcze nie mogę znaleźć tego numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

rzepak i gorczyca to oleiste czyli jedna grupa roslin zasiej najlepiej owies z gorczyca ja tak mam i jest ok ,albo zrob tak jak moj kolega rzepak z zytem i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Hmm, faktycznie... w tym poradniku jest zapisane (str. 14), że międzyplonem może być mieszanka co najmniej dwóch gatunków roślin z podanych grup upraw z zastrzeżeniem, że z tej praktyki wykluczone są mieszanki zbóż - można więc wnioskować, że mieszanka dwóch oleistych kwalifikuje się... :blink:

 

Radziłbym jednak dopytać w agencji, żeby później nie było zdziwienia...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jak to teraz jest jeśli mam działkę rolną złożona np. z trzech działek ewidencyjnych na której jest zasiana ta sama uprawa np. pszenica ozima .

Do tej pory łączyłem powierzchnie działek  : I jeśli miałem trzy działki o powierzchni 0,50ha to wychodziła mi jedna rolna  1,5ha która zapisywałem jako

A /A1 i zakreślałem na mapce całą działkę rolną .

Teraz jest w tym problem ze są oddzielne mapki dla każdej działki ewidencyjnej i nie da sie zakreślić wszystkich razem. No moze by sie i dało ale trzeba by dopisywać w okienku z boku brakujące działki. Tylko czy skoro wysłali oddzielne mapki do każdej działki ewidencyjnej to czy ja teraz mogę to sobie połączyć?

Kolejna opcja to rozpisanie każdej działki oddzielnie i mimo ze przylegają do siebie i jest na nich ta sama uprawa to rozpisać je A/A1, B/B1,  C/C1 i na mapce wyrysować każdą oddzielnie?

Czy zapisać  je razem jak robiłem do tej pory czyli zrobić jedna działke rolną i zaznaczyć ja jako A/A1 . Natomiast na mapkach zaznaczyć każda działkę ewidencyjną oddzielnie ale przypisac jej to samo oznaczenie czyli A/A1. W takim przypadku będę miał trzy mapki z rożnymi nr. działek ale z jednakowym oznaczeniem A/A1 .

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Tutaj nic się nie zmieniło. Robisz jedną działkę rolną A/A1 - mapek oczywiście będziesz miał sztuk 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

 Ok .

W takim razie rozumiem że na każdej mapce zaznaczam A/A1 ? i wyrysowuje tylko działkę ewidencyjną której dotyczy mapka i na każdej z mapek pisze A/A1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Tak jest. Możesz dodatkowo wyjść na każdej mapce na ewidencje które przypisane są do działki rolnej - mimo, że np nie jest ona widoczna w całości na kartce. Albo dorysować strzałkę, w kierunku kolejnej działki ewidencyjnej, na której jest ta sama dz. rolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Czyli nie wyrysowuje działki ewidencyjnej tylko działkę rolną mimo że cała nie mieści sie na mapce i robię to na każdej z trzech mapek ? i w okienku dopisuje działki które tam nie są wpisane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Nic w okienku nie dopisuj. Zresztą obie formy rysowania czy tylko 1 ewidencji czy od razu całości są poprawne. Agencja tak już się nie czepia. Potem ewentualnie przy kontroli inspektorom jest łatwiej odczytać z Twoich mapek o co chodzi ;) wiem, bo sam byłem kilka lat inspektorem i jeździłem na kontrole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ok. czyli nie będę kombinował tylko wyrysuje działki ewidencyjne , skoro agencja przysłała mapki pojedynczych działek ewidencyjnych wiec tak im zaznaczę

Dzięki za info i gdzie wysłać piwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody00    0

Jak zadeklarować we wniosku mieszankę w której są trzy gatunki zbóż owies, jęczmień i pszenica? Gospodarstwo podlega dywersyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Złożyłem wniosek Okazało się że na każdej mapce ma być obrysowana i opisana działka ewidencyjna nawet gdy rolna składa się z kilkunastu nie wystarczy obrysować wszystkich na jednej mapie (każda ma być osobno osobno). Dodatkowo na załączniku EFA dla EFA14b musiałem dopisać gatunki roślin jakie będą w poplonie. Czego niema w instrukcji jak również we wniosku. Gdybym tego nie zrobił wniosek uznany został by przez system ajax jako niekompletny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20
Napisano (edytowany)

w moim bp mówili, że można zrobić tak i tak.

 

co więcej ja mam mapy z każdą dz. ewidencyjną oddzielnie. sąsiedzi dostali sąsiadujące działki ewidencyjne na jednej mapie, czyli u nich już się nie da tego zrobić.

ja podlegam dywersyfikacji, oni nie i wszyscy dostali minimalną ilość map, ja dla każdej ewidencyjnej oddzielnie - czy to był jakiś klucz przy wydruku?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Napisano (edytowany)

Tak

Jeśli musisz spełnić dodatkowe wymogi, to musisz wszystkie działki ewidencyjne opisać. Nie pamiętam powyrzej 10ha czy 15ha  EFA czy też dywersyfikacji

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25590

Ja podlegam dywersyfikacji i mnie poinformowano, że nie muszę wyrysowywać wszystkich działek. Jako, że było ich sporo to nie obrysowałem wszystkich. I taki wniosek przyjęto. Ale teraz zaczynam mieć cykora czy mnie nie przekręcą na kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Może chodzi tylko o EFA bo każdą działkę ewidencyjną na której występuje element pro ekologiczny we wniosku trzeba zaznaczyć jak i na mapie zaznaczyć i opisać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ale na mapie wpisuje sie tylko np. EFA14a i tyle ?czy wpisuje sie również co bedzie zasiane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Napisano (edytowany)

A/A1  EFA14a na mapie, w działkach ewidencyjnych w kolumnie 12 zaznaczasz X w rolnych A JPO i A1 plon główny, a w oświadczeniu o powierzchni obszarów proekologicznych w kolumnie 2 Nazwa i oznaczenie wpisujesz np EFA14a (gorczyca facelia)  w nawiasie jakie gatunki w poplonie 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary1234    0

Witam,
Mam 4 działki w sumie 1,2ha które leżą w trzech gminach,
Czy można je zgłosić do doplat? Dodam że jedna z nich to grunt orny nie używany 0,4ha a reszta to łąki,
Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj