phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marko-kolo    709

dla działki podrzędnej nie ma obowiązku 0,1 ha 

grunt pod budynkami nie zgłaszasz do dopłat 

z tym lasem to śliska sprawa ale można coś pokombinować że zagajnik lub coś innego 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanka co do EFA

1. Czy rów musi być moją własnością?? tzn rozdziela moje grunty lub z nimi sąsiaduje, ale nie wiem, czy mogę podać go jako EFA...

2. Czy miedza między moim gruntem, a drogą polną  zalicza się w obszar EFA?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

dla działki podrzędnej nie ma obowiązku 0,1 ha 

grunt pod budynkami nie zgłaszasz do dopłat 

z tym lasem to śliska sprawa ale można coś pokombinować że zagajnik lub coś innego 

 

ja nie chcę lasu podawać do dopłat, bo wolałem zawsze mniej podać a spać spokojnie, tylko gdzieś w instrukcji doczytałem że muszę podać wszystkie grunty orne. Może jak zawsze obcinali PEG to teraz będą każdy ar liczyli czy ktoś się łapie do dywersyfikacji, EFA itp głupot. Oni zamiast upraszczać to komplikują wszystko, chyba tylko po to aby napędzić biznes doradcom i odr-om.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Witam, mam pytanka co do EFA

1. Czy rów musi być moją własnością?? tzn rozdziela moje grunty lub z nimi sąsiaduje, ale nie wiem, czy mogę podać go jako EFA...

2. Czy miedza między moim gruntem, a drogą polną  zalicza się w obszar EFA?

możesz podać go jako EFA. jeśli rozdziela twoje grunty to tak,jeśli natomiast graniczy z twoimi gruntami,a nie jest własnością też możesz ale..Musisz podpisać z sąsiadem umowę użyczenia rowu.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

ja nie chcę lasu podawać do dopłat, bo wolałem zawsze mniej podać a spać spokojnie, tylko gdzieś w instrukcji doczytałem że muszę podać wszystkie grunty orne. Może jak zawsze obcinali PEG to teraz będą każdy ar liczyli czy ktoś się łapie do dywersyfikacji, EFA itp głupot. Oni zamiast upraszczać to komplikują wszystko, chyba tylko po to aby napędzić biznes doradcom i odr-om.

tak masz podać wszystkie grunty orne nawet te nie użytkowane ( i tu wiadomo jest tak jak napisałeś , będzie to zliczane ), ale nie musisz zgłaszać tego do dopłaty jpo 

raczej efa i tak Cię nie obejmie bo jest powyżej 15 ha ornych  no chyba że masz sporo tych samosiewów 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    67

Przeczytałem szczegółową instrukcję i nie znalazłem odpowiedzi.
1. co z sadami przydomowymi? Do tej pory deklarowałem 10 arów starego sadu na działce gdzie mam siedlisko (nawet specjalnie dają osobną mapkę)

2. Grunty orne nie przekraczają 10ha. Zwarta działka rolna "A", na niej owies, ziemniaki, trawy na gruntach ornych oraz TUZ
Deklaruję:
A             JPO (cała powierzchnia działki rolnej )
A1          TUZ
A2          Trawy na gruntach ornych
i czy muszę wpisać A3 dla  ziemniaków? (orne poniżej 10 ha)

Bo owsa nie muszę wpisywać gdyż nie obowiązuje mnie dywersyfikacja. Tak jest dla wszystkich upraw? Z wyłączeniem TUZ, traw na gruntach ornych oraz wysokobiałkowych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

sad możesz wpisać jako np. B JPO 0,10. Na działce A nie musisz wyodrębniać ziemniaków jeżeli są to ziemniaki jadalne a nie skrobiowe. W dz.A JPO już jest ujęta pow. ziemniaków, owsa TUZ i traw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Witam szukał ktoś informacji jak to jest z bydłem i krowami czy te sztuki niespójne też dostaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

Łąka ma 60 arów, co ja z tą topola z takiej powierzchni zrobię?

 

Faktycznie, nie za wiele. Na użytek własny i sąsiedzki.... ale to też ma jakiś sens!

Typowo towarowa produkcja agroleśna to od 10 ha wzwyż, mniejszych ilości przetwórcy biomasy nie będą chcieli skupować.


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Panowie, wyczytałem że dwie działki ewidencyjne leżące obok siebie można rozpisać jako jedna rolna, tylko jak powinno być to rozpisane?

 

B JPO pow. działki, działka nr 3

B1 np. pszenżyto ozime, pow działki, działka nr 3

B JPO pow. działki, działka nr 4

B1 pszenżyto ozime, pow działki, działka nr 4 ?

 

 

ew

 

B JPO pow. działki, działka nr 3

B JPO pow. działki, działka nr 4

B1 np. pszenżyto ozime, pow działki, działka nr 3

B2 pszenżyto ozime, pow działki, działka nr 4 ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

B JPO pow. 6 ha działka nr 3 pow. 4ha

                            działka nr 4 pow. 2ha

B1 pszenżyto ozime 6 ha działka nr 3 pow 4ha

                                         działka nr 4 pow.2ha

Moim zdaniem tak powinno być.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

ok dzięki, zrobiłem podobnie ale ciut inaczej jak proponowałeś. Mam jeszcze pytanie z innej beczki, na jednej działce max PEG wynosi 6,39, ja natomiast w oświadczeniu o powierzchni działek ewidencyjnych (tabela VII kolumna 9) mam wpisane 6,03. Rozumiem że agencja wypełniła to na podstawie poprzednich wniosków. Co powinienem zrobić w takim wypadku? Skreślić linijkę wypełnioną przez agencje i zgłosić tą działke na 6,39? Należy podać jakąś przycyznę zmiany? Dodam że na działce przez ostatnie kilkanaście lat nie było żadnych obszarów których zlikwidowanie mogło wpłynąć na wyższy PEG. Strzelałbym raczej na błąd w pomiarze działki przy poprzednich zgłoszeniach.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Skreśl i podpisz parawką i pod spodem napisz 6,39, raczej nic nie trzeba wyjaśniać, bynajmniej ja tak robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Panowie, wyczytałem że dwie działki ewidencyjne leżące obok siebie można rozpisać jako jedna rolna, tylko jak powinno być to rozpisane?

 

B JPO pow. działki, działka nr 3

B1 np. pszenżyto ozime, pow działki, działka nr 3

B JPO pow. działki, działka nr 4

B1 pszenżyto ozime, pow działki, działka nr 4 ?

 

 

ew

 

B JPO pow. działki, działka nr 3

B JPO pow. działki, działka nr 4

B1 np. pszenżyto ozime, pow działki, działka nr 3

B2 pszenżyto ozime, pow działki, działka nr 4 ?

jeśli masz  inne numery działek to nie przejdzie.tak mi mówili.

A JPO działka nr.3     pow.

A1pszenżyto ozime nr.3    pow

B JPO działka nr.4    pow

B1pszenżyto ozime nr.4   pow 


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Jeżeli dwie działki o różnych numerach leżą obok siebie, nie rozgranicza ich żadnw=a polna droga lub miedza  czy rów to liczymy je razem, Np. dz, nr 23 o pow 0,32 ha i dz, nr 24 o pow. 1,2 ha. Pow .obydwu działek to 1,52 ha .I rozpisujemy w tab.VIII  po kolei w każdej rubryce - kolumnie: 1/ A  2/JPO  3/1,52 4/23  5/0,32 i pod spodem-następny wiersz kolumna 4/24 5/1,52 Jeżeli gospodarstwo jest   powyżej  10 ha to musimy wprowadzić A1 i  tak: 1/  A1     2/ piszemy nazwę rośliny uprawnej np. pszenica  , pozostałe kolumny wypełniamy tak jak przy JPO


Sorry nie 5/1,52 ale 5/1,2 ,bo pow dz,24 to 1,2ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jeśli masz  inne numery działek to nie przejdzie.tak mi mówili.

A JPO działka nr.3     pow.

A1pszenżyto ozime nr.3    pow

B JPO działka nr.4    pow

B1pszenżyto ozime nr.4   pow 

może i Ci tak mówili ale to   znaczy że  zostałeś wprowadzony w błąd

działka rolna może składać się z kilku działek ewidencjowanych i  jeśli jest spójna to spokojnie można to rozpisać tak jak podali to koledzy wyżej 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Może ktos wie cos na temat działek na które wczesniej nie były składane wnioski o dopłaty bezpośrednie i teraz na mapkach sa oznaczone "ptaszkami" - pozostałe tereny wyłączone. Kupiłem takie dziłki i teraz mam zagwostke czy nie ma oby jakiegos przepisu przez który teraz nie dostane dopłat do tych działek ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

W instrukcji napisane, aby zgłosić się do agencji po mapki dla działek dla których nie ma  aktualnie załącznika graficznego. Do tej pory wystarczyLo tylko wpisać nowe działki do wniosku i na następny rok już były dla nich załączniki graficzne.W tym roku to już nie obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

Witam wszystkich. Jak należy uwzględnić truskawki o powierzchni 8 arów we wniosku, bo np jest ogółem 2 ha działka, to. A- JPO- 2ha

A1- 1.92 pszenżyto

A2-POM -0.08

A2a- truskawka-0.08

 

Bo z tego co piszą to aby dostać dopłatę do owoców miękkich to trzeba mieć min 10 arów, czy poprostu pisać bez tych POM. Kwestia też podobna będzie z pgródkiem przydomowym, jak go należy uwzględnić we wniosku, powierzchnia go to 8 arów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Nie uwzględniasz po prostu tego obszaru w dopłatach, bo tak jak sam wspominałeś musi być min te 0,1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

nigdzie nie znalazłem odp. więc pytam

Czy mogę zazielenić dopłaty poplonem gorczycy z rzepakiem jarym, bo niedawno dzwoniła pani z odr i stwierdziła że tak nie moge bo obie są oleiste, a tak we wniosku wpisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

mam 2 działki położone na obszeże Natura 2000,wykorzystywane jako pastwisko, rosną na nich drzewa  czy moge podać te działki do dopłaty.


czy moge na TUZ podawać do dopłaty maksymalną powierzchnie działki czy musze wyłączyć powierzchnie na której znajduje sie np drzewo lub krzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jeżeli dzewa i krzaki nieumozliwija  normalne prowadzenie  wypasu lub koszenia to nie

 jeżeli umozliwiaja to tak  jeżeli zadrzewienie jest do 100 na ha  to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

pytanie do EFA, czy mogę zgłosić jako EFA1 (grunt ugorowany) fragment działki, który wcześniej z powodu trudnej uprawy nie był zgłaszany do dopłat, czyli po prostu był ugorem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj