phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

PanJ30    5

A jak ma się sprawa sprawdzania przez wybranego doradcę e-wniosku.Czy jest jakiś termin, który określa do kiedy musi zostać sprawdzony.Przesłałem doradcy wniosek, ale nie wiem jak długo mam teraz czekać.Chciałbym jak najprędzej go zdać, ale chcę także, żeby został jednak sprawdzony przez pracownika biura ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

@Sadek tak, też kolejno dodawać i rysować

 

Dzięki za informację, myślałem że w eWniosku idzie to jakoś z automatu a tu manufaktura.

 

Ale to zawsze jakiś krok do przodu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazury    0

Panowie a jak to jest z ONW

mam 27 ha i wszystko kwalifikuje się do ONW

 

tylko że do 25 ha jest 100% płatności  a co z pozostałymi 2ha  ? dostane na nie 50% ?

 

czy na te CAŁE 27 ha TYLKO 50% BO PRZEKRACZAM PRÓG 25 HA ?

jak to jest z tymi progami ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

a orjentuje sie ktos jak to jest z doplatami dla mlodych rolniko tzn ja przejolem gos w sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@radek w agencji piszesz oświadczenie od kiedy masz gospodarstwo i to wszystko.nic więcej nie potrzeba... :mellow:


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazury    0

Panowie a jak to jest z ONW

mam 27 ha i wszystko kwalifikuje się do ONW

 

tylko że do 25 ha jest 100% płatności  a co z pozostałymi 2ha  ? dostane na nie 50% ?

 

czy na te CAŁE 27 ha TYLKO 50% BO PRZEKRACZAM PRÓG 25 HA ?

jak to jest z tymi progami ?

 

koledzy ponawiam pytanie  jak wyżej

ktoś cos wie a ten temat ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak dostaniesz na 25 ha 100% a na 2 ha 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

musisz odliczyć wymierzyć,to do dopłat się nie wlicza.tak było do tej pory i teraz też tak jest...

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak ja wiem, że muszę to odliczyć. tylko chodzi o to, że gdy mam już tę mapkę w zakładce działki rolne i chcę zaznaczyć to na dobrą sprawę nie da się tego zrobić. mam dużo budynków, rów, stawek i gdy chcę to "objechać" linie nie chcą iść za kursorem. już nawet próbowałem w formie, że zaznaczyłem całą działkę i użyłem "zaznacz enklawy", ale zostaje działka zaznaczona na czerwono i nie widzę gdzie są te budynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Z Twojego posta wnioskuję, że starasz się zaznaczyć daną działkę za jednym podejściem, bez poprawiania naniesionych punktów... Spróbuj skorzystać z opcji "Modyfikuj elementy" i przesuń zaznaczoną w dowolnym miejscu enklawę tam gdzie powinna być.

 

Dokopałem się do zmian w sprawie płatności do bydła i wychodzi na to, że pozostały tylko dwa warunki dla zgłaszanych sztuk (nie licząc wymogów rejestracji):

- wiek do 24 miesięcy

- okres utrzymywania zgłoszonej sztuki co najmniej 30 dni od daty złożenia wniosku

 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

czy termin składania wniosków został przesunięty do 15 czerwca bez sankcji/potracen/


mam 1 ha porzeczki czerwonej w rzędach co 3,6m i chcę posiać w międzyrzędziach łubin pasowo po 3 m  nadmieniam iż tej porzeczki nie zbieram.Czy to mogę zgłosić jako uprawę motylkowych i ubiegać się o ta płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Cześć. Mam trawy na gruntach ornych. Myślę, aby je wykazać w tej chwili jako ugór - aby móc zakwalifikować jako EFA 

Czy możliwa jest taka deklaracja?

Czy jest coś takiego jak ugór zielony?

W związku, że na ugorze trzeba przeprowadzić 1 zabieg agrotechniczny do 31 lipca, mogę go przekosić i zebrać trawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Więc jak wyorzesz łąkę to będziesz miał ugór...  :P

 

@icek1 w tym roku termin składania wniosków zostanie przedłużony do 15 czerwca z dniem 15 maja... zobacz link w moim poprzednim poście

Jeśli chodzi o te kombinacje z uprawami to nie sądzę, żeby takie coś przeszło... przy kontroli na miejscu wykazana zostanie plantacja porzeczki i nie będzie nikogo interesować czy zbierasz czy też nie. W tej kwestii powinieneś się dopytać w doradztwie lub agencji.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
Napisano (edytowany)

Przy podsumowaniu wyrzuca mi taki komunikat : Na działce ewidencyjnej xxxxxxxxxxx na której zadeklarowano element związany z realizacją wymogu obszaru proekologicznego E2a, niewyrysowano tego elementu na załączniku graficznym.

 

A czy jest możliwość posegregowania działek?

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

A zaznaczyłeś na mapkach ten obszar? Przy deklarowaniu działek ewidencyjnych...

 

Jeśli przez segregację rozumiesz zmianę kolejności zadeklarowanych działek rolnych to nie da się.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
Napisano (edytowany)

Zaznaczyłem na E, E2 i E2a.

 

Podejrzewam że chodzi o zaznaczenie na mapkach EFA15, ale jak to wykonać aby było poprawnie - dołożyć kolejną działkę z opisem EFA15?

 

Segregację wykonałem poprzez USUŃ - DODAJ.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin79    3

Mam działkę 4 ha: 2ha rzepak i 2 jęczmień jary. Gosp. do 10 ha zaznaczam w dziale VIII

A- JPO

B-JPO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Napisano (edytowany)

Panowie sorry za lekkie ot ale ile idzie wyciągnąć z ~2,8ha mokradeł dopłaty ?? ;) Bo mam do kupienia niecałe 6 ha ale wspomniane 2,8 to mokradła... Ewentualnie podrzućcie linkiem gdzie mogę zadać to pytanie bo nie znalazłem takiego wątku...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czomo    0

Witam!

Jaka jest dopłata do aroni ?

Jak zaznaczyć gdy uprawa zajmuje całą działkę a jak tylko częśc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Proponuję spojrzeć w instrukcję wypełniania wniosku i materiału graficznego jeśli już bierzesz się sam za wniosek. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1
Napisano (edytowany)

Marcin79 jeśli są to odrębne działki ewidencyjne nie łączące się to tak jak napisałeś, jesli jedna to tylko A jpo 4 h

Edytowano przez zosiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Czy jak mam las na działce ornej, który sam się wysiał, (drzewa są w różnym wieku) mam to podać do JPO?

Co z gruntem pod budynkami to też się podaje? bo już zgłupiałem.

Dodam że mam około 10 ha także nie muszę mieć obszarów proekologicznych, dywersyfikację mam zachowaną.

Jeszcze czytając instrukcję do wniosku widziałem że zaznaczyli działkę z konopiami o powierzchni 0,08ha i wpisali

ją jako podrzędną a niby trzeba minimum 0,1ha. To jak to teraz jest w końcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj