phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fezoi    170

mam 6,5 ha koniczyny ,40ha zboza ozinego i 40 ha kukurydzy czy muszę siać jeszcze 5 ha zboza jarego lub ugorować w celu uprawy 3 roślin tz deztrwifikacja

 

Gdzie widzisz problem? Ile masz gruntów ornych?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@icek1 Jak masz dwa rodzaje ozimin lub ta koniczyna jest na gruntach ornych to masz dywersyfikację załatwioną.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

zapewne słyszeliście ze jak trzeba starac się o dopłaty do bydła to cielaki/krowy musza być rejestrowane do 7 dni po urodzeniu zapewno wiele z nas rejestrowało bydło po 7dniach od urodzenia czy słyszeliście o tym ze polska stara się w UE żeby ten limit do 7 dni znieść?(w agencji cos mówili o tym) bo chciałym zgłosić bydło do dopłat ale mam kilka sztuk które są rejestrowane po 7 dniach i czy je wpisywać czy nie ? i wiecie jaka może być kara za takie rejestrowanie po tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Panowie pomożecie

 

Panowie dwa bardzo ważne pytania  1 trzy działki były zawsze podawane jako TUZ i z tego co wyczytałem jeżeli podam je w tym roku jako TUZ-y to będę musiał je trzymać przez 5 lat i nie będę mógł ich przeorać. Czy dobrze zrozumiałem? 2- mam mniej niż 15 ha uprawiam różne rośliny (jęczmień jary, pszenżyto, owies, gorczycę) czy muszę wyłączyć te 5% na zazielenienia?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Nikt nie zabroni Tobie wyorać łąki jeżeli jest poza obszarem Natura 2000 - jedynie w przypadku zmniejszenia się powierzchni TUZ o 5% w skali kraju będą wydawane decyzje o konieczności przywrócenia powierzchni TUZ... U nas na szkoleniu, prowadzący powiedział, że jak ktoś planuje wyorać łąkę to najlepiej zrobić to w tym roku bo dalej to może różnie wyglądać...

 

5% zazielenienia wymagane jest przy powierzchni gruntów ornych powyżej 15 ha, więc utrzymanie EFA Ciebie nie dotyczy.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

A tak z ciekawości to po jakim czasie rejestrowałeś urodziny ?

 

jedna sztuka jest 8 dni kolejna 2 tyg a 3 miesiąc

 

a kiedy będzie głosowanie w komisji o tym projekcie z linka? czy już może znacie wyniki głosowania w komisji?

Edytowano przez Bercik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Już jest po, zgodzili się na to i sztuki mają być tylko spójne z terminowości zgłoszeń zrezygnowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam   od 2 lat działke podaje jako tuz  działka lezy na natura 2000 oraz ma PZO plan zadań ochronnych czy mogę zaorać  w jednym biurze powiedzieli ze tak w drugim za nie co sadzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Jeśli wyorzesz łąkę to oprócz tego, że potrącą płatności to będziesz musiał ponownie przekształcić w TUZ


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

A w rolnictwie ekologicznym można zaorać TUZ i zaraz zasiać nową trawę? Wiem że z TUZ ornego nie można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Nie zgłębiałem zagadnień rolnictwa ekologicznego, jednak jestem sceptycznie nastawiony do tak "radykalnych" zabiegów - jest to głęboka ingerencja w ekosystem, który rolnictwo ekologiczne ma chronić... Poza tym nie wiem czy ma to jakiś sens w rachunku ekonomicznym, w końcu jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie które przy rolnictwie ekologicznym może się nawet nie zwrócić.

 

Jeśli chcesz przeprowadzić renowację TUZ to radziłbym zastanowić się nad podsiewem w darń - takie "urozmaicenie" runi nie powinno wywołać sprzeciwu ze strony ekologii. Wiem, że specjalistyczne siewniki kosztują chore pieniądze, ale można znaleźć kogoś w usługę (tutaj nawet lokalizacja pasuje).

 

Mimo wszystko przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji radzę kontakt z agencją lub chociaż doradcą rolnośrodowiskowym i poza metodą renowacji skonsultować ew. skład gatunkowy.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Już jest po, zgodzili się na to i sztuki mają być tylko spójne z terminowości zgłoszeń zrezygnowali

 

możesz podac link ? bo już się pogubiłem ...

Edytowano przez Bercik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

co do bydła to wczoraj w arimr osoba od wnisoków powiedziała mi,że z bydłem ma byc ( jeszcze nie oficjalnie, ale wszystko na to wskazuje )  tak:

1. musi byc spójność na stadzie,

2. terminowosc zgłoszen ma byc brana tylko od 01.01.2015 roku pod uwagę ( jesli sztuka z tego roku była zgłoszona do rejestracji po 7 dnia od wycielenia to sie nie liczy )

3. sztuki zgłaszane do rejestracji przed 2015 rokiem nie bedą weryfikowane czy były zgłoszone w terminie do rejestracji.

 mam nadzieje ze to jednak bedzie oficjalnie - w polskim prawie to nic nie jest pewne :( 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Witam,

Korzysta ktoś z was z usług doradczych przy wypełnianiu wniosku? Jakie są ceny? U mnie doradca zażyczył sobie 40zł od działki rolnej i 2 zł od krowy. Wychodzi mi ponad 800 zł za taką przyjemność. Czy u Was też to tak podrożało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1

zaq1987 miałeś rację,dziękuje

dowiedziałam się dziś z agencji, że procent tylko liczymy wtedy gdy wspólnie realizujemy obszary efa

oraz (przynajmniej u nas tak jest) oświadczenie efa wypełniamy już od 14.5h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Witam,

Korzysta ktoś z was z usług doradczych przy wypełnianiu wniosku? Jakie są ceny? U mnie doradca zażyczył sobie 40zł od działki rolnej i 2 zł od krowy. Wychodzi mi ponad 800 zł za taką przyjemność. Czy u Was też to tak podrożało?

 

83 działki, 70 ha, 450 zł odr mazowsze, za wypełnianie krów to sobie sam zrób, idziesz do agencji po wypis sztuk spójnych i wypełniasz załącznik, u mnie było w cenie za 60 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Wypełnia ktoś przez aplikacje ARMIR?

Obecnie wyskakuje mi błąd przy zakładce mapy ( błąd skryptu  i nie pokazuje mi mapy aby zaznaczyć działki)

Sprawdzane na kilku przeglądarkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Może jakaś awaria serwera była.

 

Mimo, że zaparłem się składać wniosek przez internet to uważam, że ten systemem jest totalną porażką - jeśli by na chwilę obecną wszyscy składali wnioski przez internet to najprawdopodobniej popaliło by serwery ARiMR, nie wiem kto wpadł na ten genialny pomysł wypełniania tak obszernej dokumentacji online... Do tego jeszcze dochodzą kompetencje urzędników - w całym BP może dwie osoby mają pojęcie "z czym to jeść" i za każdym razem kiedy wspominam o wniosku przez internet to patrzą na mnie jak na oszołoma, w ODR zresztą też nie lepiej


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Ja tradycyjnie papierowo wypełniam sam od pierwszego roku jak weszły dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Nie zgłębiałem zagadnień rolnictwa ekologicznego, jednak jestem sceptycznie nastawiony do tak "radykalnych" zabiegów - jest to głęboka ingerencja w ekosystem, który rolnictwo ekologiczne ma chronić... Poza tym nie wiem czy ma to jakiś sens w rachunku ekonomicznym, w końcu jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie które przy rolnictwie ekologicznym może się nawet nie zwrócić.

 

Jeśli chcesz przeprowadzić renowację TUZ to radziłbym zastanowić się nad podsiewem w darń - takie "urozmaicenie" runi nie powinno wywołać sprzeciwu ze strony ekologii. Wiem, że specjalistyczne siewniki kosztują chore pieniądze, ale można znaleźć kogoś w usługę (tutaj nawet lokalizacja pasuje).

 

Mimo wszystko przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji radzę kontakt z agencją lub chociaż doradcą rolnośrodowiskowym i poza metodą renowacji skonsultować ew. skład gatunkowy.

W szczegółowej instrukcji wypełniania wniosku znalazłem, że nie można wymieniać roślin na TUZ w rolnictwie ekologicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Czy ktoś wypełniał już wniosek i zaznaczał EFA10 i EFA 11? Jak rozumiem EFA10  bez produkcji, tzn. przy gruncie ornym, na którym np jest ugór, tzn nie ma produkcji, a EFA11 z produkcja - tzn. taki grunt orny, na którym np uprawiam zboże, a przylega do lasu.

Druga sprawa to dobrze myślę, że na 1 działce ewidencyjnej można deklarować kilka obszarów EFA?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Ja u siebie zaznaczałem EFA11 (z produkcją).

Deklarujesz tyle obszarów EFA ile znajdziesz na działce, lub ile potrzebujesz...

 

Nie wiem tylko czy nie będzie problemu jak niektóre obszary będą się nakładać, np.:działka ewidencyjna z rowem, zagospodarowanie - ugór. EFA na działce: rów (EFA 8), grunt ugorowany (EFA 1), strefa buforowa rowu (EFA 9); nakładają się grunt ugorowany i strefa buforowa. Podobnie przy EFA 10.

Czy też w takim przypadku jedna strefa wyklucza drugą? Pytanie czysto teoretyczne, tak z ciekawości.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj