phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

zaq1987    24

I pewnie nie powiedzieli dlaczego ten procent skreślili...

Podejrzewam, że to pole na wniosku (nr 19) wypełnia się tylko w przypadku wspólnej realizacji praktyk zazielenienia przez kilku rolników - ale to tylko moje domysły, nigdzie nie znalazłem takowego wyjaśnienia. Byłoby to jednak logiczne bo bez sensu jest wyliczanie % powierzchni EFA dla gospodarstwa samodzielnie realizującego tę praktykę - szybsze i łatwiejsze jest zsumowanie pow. g.o., wyliczenie wymaganej pow. EFA i porównanie z Oświadczeniem o powierzchni obszarów proekologicznych.

 

Jednak znając logikę naszych urzędów to nie dam sobie za tę teorię ręki uciąć...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Solek , a dopłaty na kogo sa brane i czy jesteś w krusie

dopłaty sa brane na mnie ale pracuje na etacie także krusu nie płacę, ale żona płaci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Skoro bierzesz dopłaty na siebie to juz kierujesz gospodarstwem a więc MR /100 tyś/ odpada. Masz gospodarstwo więcej niż 5 lat więc dopłata do Dopłat Bezpośrednich odpada. Jesteś młodym rolnikiem tylko do MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

Skoro bierzesz dopłaty na siebie to juz kierujesz gospodarstwem a więc MR /100 tyś/ odpada. Masz gospodarstwo więcej niż 5 lat więc dopłata do Dopłat Bezpośrednich odpada. Jesteś młodym rolnikiem tylko do MGR

 

nie do końca tak jest kolego. ja mam gospodarstwo od 2010, nie jestm w KRUS a dopłaty płacę od 2014 i  moge wziac bezposrednie dla MR jeszcze przez 4 lata, tak mi powiedzieli w ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Romanik .Gdybyś poczytał wcześniej kiedy kolega przejął gospodarstwo /i podejrzewam że od tego czasu bierze dopłaty na siebie/ to nie pisałbyś tego posta A swoja droga to komu ty płacisz te dopłaty  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

MR brałem w pierwszej puli 50 tyś, chodziło mi tylko o dopłaty bezpośrednie dla młodego rolnika ale tu mi wyjaśniłeś że do pięciu lat od przejęcia,

czyli mi się nie należą. A co masz na myśli pisząc " jesteś rolnikiem tylko do MGR"? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

 

jak to teraz jest z tymi dopłatami co się bardziej opłaca łąka+ptaszki czy zaorać i coś posiać.

mam 1,5ha na drugi rok będzie może coś koło 2,5 jak na tym lepiej wyjdę ?

 

i takie pytanie czy jeśli ja teraz zaczne brać tylko i wyłącznie dopłaty do ha będe miał nr identyfikacyjny i konto rolnicze, gosp. na siebie nie będe miał to czy po 5latach będe mógł dostać MR? czy same dopłaty to się kwalifikują do tego terminu na MR do 5lat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Z tego co mi wiadomo to "ptaszki" będą możliwe tylko na obszarach Natura 2000 więc jeśli nie kwalifikuje się i nie ma tam jakiegoś bagna to ja na Twoim miejscu bym zaorał...

 

Jeśli chodzi o MR to chyba nie będziesz mógł startować, ponieważ jak to opisano w PROW:

 

"Młody rolnik – osoba, która nie ukończyła 40 roku życia, posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe i po raz pierwszy rozpoczyna prowadzenie gospodarstwa rolnego jako jedyny kierujący gospodarstwem, czyli do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie prowadziła gospodarstwa rolnego jako kierujący.

[...]

O prowadzeniu gospodarstwa rolnego jako kierujący gospodarstwem świadczą w szczególności:

 zgłoszenie zwierząt gospodarskich do rejestru w celu prowadzenia działalności rolniczej,
wystąpienie o płatności bezpośrednie,
 wystąpienie o pomoc finansową dla rolników w ramach programów UE lub pomocy krajowej,
 prowadzenie działu specjalnego produkcji rolnej."
 
Opis poddziałania "Premie dla młodych rolników"- beneficjenci.
Edytowano przez zaq1987
  • Like 1

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radamo    0

witam mam pytanie chce zasiać 3ha. lucerny i dostać wyszą dopłate do wysoko białkowych planowałem siać ją ze zbożem, ale dziś się dowiedziałem żeby dostać wyszą dopłate to musi być zasiana w czystym siewie lub z inną rośliną ale z list wysokobiałkowych. i mianowićie z czym mógłbym ją zasiać chodzi mi bo niebardzo wiem? chodzi o to zeby było dużo futru do bydła i wysza dopłata może ktoś ma jakiś pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

A skąd to info? Z Agencji czy masz gdzieś na papierze? :)

 

Informacja z Biura Powiatowego Agencji. Pracownica nie była pewna i konsultowała się telefonicznie z innymi. Ale mimo wszystko jeszcze czekam z wnioskiem, bo sami powiedzieli że co tydzień coś się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

dzięki zaq za odp

co od tych dopłat to jest to teren w połowie górka a w dolince dość mokro 20m od mojego stajeczka jest jakiś nieczyszczony kanał i tam jest zawsze mokro wiec może bym się zakwalifikował tylko pytanie czy zdąrze do 15 czerwca z tym??? bo konto i nr ident. zakładam pod koniec miesiąca bo nie spieszyłem sie z dowodem i dopiero teraz złozyłem wniosek i dowód ma byc dopiero pod koniec miesiąca. więc sam wniosek o dopłaty zdąrze ew. ornitologa może też bym zdąrzył załatwić ale czy ten program natura 2000 to już nie wiem. A i jeszcze taka rzecz bo jesli bym juz miał program natura 2000 to po jakim czasie mogę tą łakę przekształcić w pole orne? i czy wgl moge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Na początek dopytajsię w agencji czy ta działka leży na obszarze "Natura 2000", bo jeśli jest to nie będziesz mógł zaorać a jak jest poza to nie łapie się na ptaszki...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli w tym roku składam na pewną działkę pierwszy raz o dopłaty, jest to laka siana kilka lat temu ale ile to nie wiem dokładnie, jak ją zgłosić trawa na gruntach ornych czy tuz?

 

Druga sprawa, mam kilka działek które są zgłaszone już 7 lat jako trawa a nadal według agencji to grunt orny a nie tuz to składać na trawę na gruntach ornych czy tuz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

A ja się zastanawiam - zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosków na stronie 12 czytamy:

"W ramach realizowanych zobowiązań rolnośrodowiskowych w 2015 roku: - nie należy deklarować uprawy prosa do Pakietu 6, wariant 6.1 Produkcja towarowa lokalnych odmian roślin uprawnych (dotyczy zobowiązań podjętych po 15 marca 2013 roku) - skoro od 2013 roku mam własnie PROSO w 6.1 to nagle mam przerwać ? O co chodzi?

 

A drugie pytanie.... mam mieszanke traw z motylkowatymi na Gruntach Ornych już 5 lat. Teraz będę je deklarował 6 rok. Czy ARiMR uzna mi to dalej jako grunt orny - czy sobie sami go przekształcą automatycznie na TUZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Ktoś tu pisał o dowolności wpisywania TUZ/trawy na gruntach ornych. Ale co z rolnictwem ekologicznym, przecież tam są różne stawki za TUZ i uprawy paszowe (za TUZ jest mniejsza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

mam 6,5 ha koniczyny ,40ha zboza ozinego i 40 ha kukurydzy czy muszę siać jeszcze 5 ha zboza jarego lub ugorować w celu uprawy 3 roślin tz deztrwifikacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Panowie dwa bardzo ważne pytania  1 trzy działki były zawsze podawane jako TUZ i z tego co wyczytałem jeżeli podam je w tym roku jako TUZ-y to będę musiał je trzymać przez 5 lat i nie będę mógł ich przeorać. Czy dobrze zrozumiałem? 2- mam mniej niż 15 ha uprawiam różne rośliny (jęczmień jary, pszenżyto, owies, gorczycę) czy muszę wyłączyć te 5% na zazielenienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Gdzie znajdę wykaz grup upraw do dywersyfikacji. Chodzi mi o to czy np kukurydza i owies to jedna grupa jako jare? Czy może zboża to jedna grupa a kukurydza druga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Gdzie znajdę wykaz grup upraw do dywersyfikacji. Chodzi mi o to czy np kukurydza i owies to jedna grupa jako jare? Czy może zboża to jedna grupa a kukurydza druga?

Do dywersyfikacji bierzemy uprawy - mogą być nawet pszenica jara i ozima + kukurydza i masz warunek spełniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj