phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marko-kolo    709

kp38

 i właśnie samo JPO ( do 10 ha ) oznacza trawy ,owies czy co tam innego 

wpisał Ci tuz bo pewnie tak było deklarowane wcześniej 

No właśnie mi pani z odru wstawiła jpo,tuz a według mnie w instrukcji jest taka uprawa jak Trawy na gruntach ornych i powinno być to, dlatego pytam

to Ty decydujesz co deklarujesz a nie pani z odr ... chyba że był już deklarowany TUz w roku poprzednim to masz obowiązek utrzymania tej powierzchni 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A jak to jest kiedy nie mamy mapki na działkę X ale mamy mapkę na działkę Y która jest obok działki X - można zrobić ksero i wykorzystać mapkę z działką Y żeby zaznaczyć na niej działke X?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

chyba wystarczy że zaznaczysz tą działkę i opiszesz skoro jest na mapie którą masz ..ale tu nie mam pewności , zresztą w agencji wydadzą ci nową mapkę bez problemu 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

słuchaj a wiesz jak to jest jak mam 55 ha i TUZ- y plus trawy na ornych  to ponad 75 % pow. gospodarstwa ..w zasadzie to nie obowiązuje mnie ani dywersyfikacja ani EFA 

i  co wypełniam, wniosek tak jak ci do 10 ha ? - trawy na ornych zaznaczam  na mapach ? 

co z tym oświadczeniem EFA , pisze tam coś  że jestem zwolniony czy nic ? 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy będziecie wchodzić w programy  rolno-środowiskowe np poplony podobno dużo się zmieniło może ktoś się wypowie kto to już rozgryzł zawsze parę złotówek by wpadło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

A jak to jest kiedy nie mamy mapki na działkę X ale mamy mapkę na działkę Y która jest obok działki X - można zrobić ksero i wykorzystać mapkę z działką Y żeby zaznaczyć na niej działke X?

 

A jak to jest jak w tym roku po raz pierwszy składamy wniosek i nie mamy na siebie mapków? Można wziąć od osoby która w poprzednim roku składała na te działki wniosek (przekreślić i wpisać swoje dane)? Pamiętam, że kiedyś o to pytałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

odpowiedź jest parę stron wcześniej bo sam o to pytałem


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

każda działka powinna być deklarowana na oddzielnej mapce

 

Gdzie jest to zapisane że każda działka powinna być na oddzielnej mapce? u mnie jest działka np. numer 253 i 254, są obok siebie i przyszła na nie jedna mapka, więc zostało zaznaczone razem, czy to jest źle i muszę gnać do agencji po drugą mapkę jak sami tak przysłali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

odnośnie zaniżania powierzchni,

jak miałem kontrole MR to Panowie powiedzieli, że nie można zaniżać więcej niż wynosi tolerancja. gdybym miał podane za mało, wniosek i plan byłyby do poprawy. czyli mozna wywnioskować, że PEG to wskazówka a nie wyrocznia i jeżeli ktoś ma znacznie większą powierzchnię niż PEG to śmiało może ją deklarować, wyjaśniając dlaczego - w uwagach.  

po wizycie w biurze chcę sprostować wpis. jeżeli PEG jest zaniżony należy w BP zgłosić działkę do weryfikacji pow. PEG. "specjalista" zweryfikuje ponownie pow. PEG na mapie i w terenie. tyle teorii z BP, w praktyce nie wiem. nie miałem potrzeby pisać o weryfikację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Czy będziecie wchodzić w programy  rolno-środowiskowe np poplony podobno dużo się zmieniło może ktoś się wypowie kto to już rozgryzł zawsze parę złotówek by wpadło. 

Ze wstępnych informacji wynika wzrost dopłat o ok. 50%. Przynajmniej w moim przypadku (TUZ-y na NATURA 2000). Niestety jeszcze nic nie jest pewne na 100%. Może w drugiej połowie roku... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adgam    0

odnośnie tych mapek. Jeśli przysłano Ci mapkę i te działki są oznaczone gruba linią to nie ma problemu bo to z agencji ale jeśli ktoś nie ma pogrubionej działki to sam sobie nie może zaznaczyć jej na mapce. Powinien się zgłosić do agencji o wydanie mapki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

A mnie przed świętami poinformowali, że znowu się im odmieniło i jeśli na jednej mapce jestem w stanie oznaczyć całą działkę rolną składającą się z kilku działek ewidencyjnych (tak było w poprzednich latach) to mam tak zrobić, a pozostałe mapki oddać podpisane nieobrysowane.

Czekam na kolejne zmiany i wniosku nie wypełniam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adgam    0

słuchaj a wiesz jak to jest jak mam 55 ha i TUZ- y plus trawy na ornych  to ponad 75 % pow. gospodarstwa ..w zasadzie to nie obowiązuje mnie ani dywersyfikacja ani EFA 

i  co wypełniam, wniosek tak jak ci do 10 ha ? - trawy na ornych zaznaczam  na mapach ? 

co z tym oświadczeniem EFA , pisze tam coś  że jestem zwolniony czy nic ? 

 

Tak wypełniasz taki jak ci do 10 ha. EFA nie masz. A trawy na gruntach ornych zaznaczasz jako JPO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No to już kolejna zmiana ,26 marca odmieniło im się z dopłatami do bydła bo stwierdzili że połowa osób nie dostanie tych dopłat jak będą sprawdzać terminowość zgłoszeń i teraz wystarczy aby sztuki były spójne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A mnie przed świętami poinformowali, że znowu się im odmieniło i jeśli na jednej mapce jestem w stanie oznaczyć całą działkę rolną składającą się z kilku działek ewidencyjnych (tak było w poprzednich latach) to mam tak zrobić, a pozostałe mapki oddać podpisane nieobrysowane.

Czekam na kolejne zmiany i wniosku nie wypełniam. ;)

 

A skąd to info? Z Agencji czy masz gdzieś na papierze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

odpowiedź jest parę stron wcześniej bo sam o to pytałem

 

Przeglądałem, ale nie mogę znaleźć. Możesz napisać jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula8013    2

trawa na gruntach ornych musi być opisana we wniosku jako odrębna DZIAŁKA ROLNA  PODRZĘDNA DO DZIAŁKI ROLNEJ JPO  bez względu na powierzchnię nawet do 10 ha, zobaczcie nową instrukcje strona  32

 


wszystkie mapki muszą być wyrysowane, może i widać na mapkach kilka działek uprawianych , ale każda mapka może dotyczyć innej działki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1

robiliśmy wniosek koledze,powyżej 10h z obszarami Efa

ale mam jedno pytanie w agencji skreślili mu procent efa,  że niby jego ta rubryka

nie obowiązuje i teraz zglupiałam mam sobie liczyć ten procent czy nie?

co chwilę jest co innego czekam do maja może się zdecydują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Obszary proekologiczne są wymagane przy powierzchni gruntów ornych powyżej 15 ha, od 10 ha jest dywersyfikacja - co najmniej dwie uprawy.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

jak to teraz jest z tymi dopłatami co się bardziej opłaca łąka+ptaszki czy zaorać i coś posiać.

mam 1,5ha na drugi rok będzie może coś koło 2,5 jak na tym lepiej wyjdę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Czy jestem młodym rolnikiem? Pole miałem przepisane w 2004 lub 2005roku obecnie mam 33lata.

Czytam te definicje MR i głupieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1

robiliśmy wniosek koledze,powyżej 10h z obszarami Efa

ale mam jedno pytanie w agencji skreślili mu procent efa,  że niby jego ta rubryka

nie obowiązuje i teraz zglupiałam mam sobie liczyć ten procent czy nie?

co chwilę jest co innego czekam do maja może się zdecydują

 

Ogólnie napisałam on ma 23h, efa obowiązuje naliczyliśmy się tego procentu a oni skreślili :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj