phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

U mnie jest peg 2ha, tuz 1,97 i grunt orny 1,98 i też nie wiadomo co z tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

 

Dodam jeszcze że wyorywał tą łąkę poprzedni właściciel. Ja nabyłem grunt w grudniu 2014. Do dopłaty w 2014 zgłaszany był grunt orny 2ha.

i tego się trzymaj bo to jest stan aktualny zgodny ze stanem faktycznym a nie  potencjalnym 

 

 

 

PATr

 

a co tam masz aktualnie i co chcesz deklarować ?

nie mylisz czasem  maksymalnego obszaru kwalifikowanego  z maksymalnym zwartym obszarem na danej działce ?

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

skoro nie deklarowałeś tuz w roku poprzednim , mało tego nabyłeś działkę w 2014 to  deklarujesz stan faktyczny czyli grunt orny i uprawy na nim 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StanPiter    0

witam!

pytanko takie

 Jeśli na jednej działce rolnej uprawiam 7 rodzajów warzyw to wewniosku muszę wyszczególnić wszystkie (A1 -seler,A2- marchew itd.) ipodać ich powierzchnie każdego z osobna? Jeśli tak to co warzywamisadzonymi po 15 maja, wpisywać w ciemno?

14ha i dywersyfikacja obejmuje!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Za domem na 0,5ha mam ogródek warzywny są wiśnie jabłonie aronia malina truskawki itd itp poprzedzielane gorczycą na nasiona. Mam ponad 15ha jak to zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tak ale na większości jest gorczyca na nasiona na mapkach coś zaznaczać bo mam to wymieszane paseczek ogródka gorczyca potem warzyw gorczyca przy miedzy maliny chaos total

Z efa nie mam problemów sąsiadom mogę użyczyć 

W ubiegłym roku takie coś zgłosiłem jako całość JPO

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

czy mieszanka zbozowa ozima, pszenzyto z żytem jest inna uprawą niż w czystym siewie zyto lub pszenzyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

od momentu posiadania pola....

 

hmm dzisiaj zapytalem w agencji i powiedzieli ze dopłaty dla MR liczą od momentu kiedy po raz pierwszy złożyłem wniosek o dopłaty lub od momentu rozpoczęcia opłacania składek KRUS i nie potrzeba zadnych zaswiadczen. sami sobie sprawdza.

Edytowano przez romanik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Hmm

Wniosek z 4 działek, całość do 10ha.

A - pow. ewidencyjna - 3,00; PEG-3,01, kolumna 9 w VII -> 3,00

B - ewidencyjna 3,99; PEG - brak w arimr bo działka niedawno połączona, kolumna 9 w VII -> brak

C - ewidencyjna 0,93; PEG - 0,49, kolumna 9 w VII -> 0,49

D - ewidencyjna 1,99; PEG - 1,96, kolumna 9 w VII -> nie mam akurat wniosku bo działka doszła, peg obniżony chyba przez to że gałęzie dębów zasłaniają pas 12-15 metrów pola.

 

Pozycje/pola 11 mam wszystkie 0,00.

 

Na wszystkim pszenica ozima.

Podpowiecie jak powypełniać pola nr 9,10 z oświadczenia o pow.dz.ewidencyjnych (VII) oraz następną stronę (VIII)?

 

Przyznam że dopiero zacząłem czytać instrukcję a wnioski muszą być złożone w tym tygodniu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

właśnie o to samo pytałem jakiś czas temu, a w instrukcji szczegółowej słabo jest to opisane.

któryś z kolegów napisał, iż pole 9 nie może być wyższe od 10, przy polu 11 równym 0,00 - ja w tej chwili oba pola mam równe ale nie jestem przekonany czy to jest dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Hmm

Wniosek z 4 działek, całość do 10ha.

A - pow. ewidencyjna - 3,00; PEG-3,01, kolumna 9 w VII -> 3,00

B - ewidencyjna 3,99; PEG - brak w arimr bo działka niedawno połączona, kolumna 9 w VII -> brak

C - ewidencyjna 0,93; PEG - 0,49, kolumna 9 w VII -> 0,49

D - ewidencyjna 1,99; PEG - 1,96, kolumna 9 w VII -> nie mam akurat wniosku bo działka doszła, peg obniżony chyba przez to że gałęzie dębów zasłaniają pas 12-15 metrów pola.

 

Pozycje/pola 11 mam wszystkie 0,00.

 

Na wszystkim pszenica ozima.

Podpowiecie jak powypełniać pola nr 9,10 z oświadczenia o pow.dz.ewidencyjnych (VII) oraz następną stronę (VIII)?

 

Przyznam że dopiero zacząłem czytać instrukcję a wnioski muszą być złożone w tym tygodniu.

pole nr 9 to powierzania w zasadzie  PEG - tu deklarujesz powierzchnie działki ogółem jaka Ci tam wychodzi

a pole 10 to pow gruntu ornego ,czyli u Ciebie to samo co pozycja  9 skoro masz   pszenicę ozimą  ( gdybyś miał tuz to należało by go odjąć a jeśli cała działka to tuz to wpisałbyś 00 ) 

aro1975

kolego Ty wszystko przekręcasz , nikt tu nic takiego nie napisał 

jeśli masz grunt orny to tak pola będą równe jeśli zgłaszasz wszystkie grunty 

ale jeśli masz uprawy trwałe( tuz i inne np. sad ) to należy je odjąć i wpisać w polu 10 tylko grunty orne 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a VIII. OŚWIADCZENIE O SPOSOBIE WYKORZYSTYWANIA DZIAŁEK ROLNYCH?

 

1    2       3        5         6

A JPO  3,00   3,00      0,00

B JPO  3,99   3,99      0,00

C JPO  0,49   0,49      0,00

D JPO  1,99   1,99      0,00

 

no w uwagach mogę wpisać przy działce gdzie PEG jest o 3 ary zaniżony że nieaktualny PEG z tego co mi mówiono.

 

Dobrze myślę z wypełnianiem?

 

Mapki to chyba obrysować na czerwono, duża litera i nazwę uprawianej rośliny.

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Na jednej działce mam las przylegający do gruntu ornego. Wzdłuż linii lasu biegnie rów 1,5m szerokości wykopany przeze mnie. Na mapce jest zaznaczony "pasy gruntów kwalifikujących się do płatności wzdłuż obrzeży lasu" czy mogę na tej samej linii nanieść rów i zaliczyć obydwa obszary EFA?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

a VIII. OŚWIADCZENIE O SPOSOBIE WYKORZYSTYWANIA DZIAŁEK ROLNYCH?

 

1    2       3        5         6

A JPO  3,00   3,00      0,00

B JPO  3,99   3,99      0,00

C JPO  0,49   0,49      0,00

D JPO  1,99   1,99      0,00

 

no w uwagach mogę wpisać przy działce gdzie PEG jest o 3 ary zaniżony że nieaktualny PEG z tego co mi mówiono.

 

Dobrze myślę z wypełnianiem?

 

Mapki to chyba obrysować na czerwono, duża litera i nazwę uprawianej rośliny.

powinno być ok 

nie zgłaszasz nic do onw ? 

tak w uwagach koniecznie  wpisz że peg nieaktualny 

 

majes

raczej nie  

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

zgadza się obszarów nakładających się na siebie nie można podawać.

 

To jeszcze jedno pytanie. Jeśli w tym roku zadeklaruje kawałek łąki jako ugór (wiem że nie może być tam prowadzona produkcja od 1 stycznia do 31 lipca) to za rok już mogę z powrotem zgłaszać ją do płatności?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli mam działkę na której jest mieszanka trawy 2 rok, wcześniej było zboże, to zgłaszam ją jako jpo,tuz czy jpo i uprawa o nazwie "mieszanka traw wieloletnich"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

JPO i mieszanka traw. Gdy ta trawa będzie tam nieprzerwanie przez 5 lat to dopiero stanie się TUZem.

 

Zastanawiam się czy w ARiMR takie 5 letnie trawy automatycznie stają się TUZ? Chodzi mi o rubrykę "powierzchnia TUZ na działce referencyjnej"

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

powinno być ok 

nie zgłaszasz nic do onw ? 

tak w uwagach koniecznie  wpisz że peg nieaktualny 

 

majes

raczej nie  

to że jeżdżę na blachach NKE nie znaczy że mam ONW, wschodnia część powiatu się ponoć łapie, ja niestety nie. thx


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

kolego zanim właściciel nie zadeklaruje tuz nic nie staje się automatycznie ... w ubiegłym roku nie zgłaszało się upraw tylko samo jpo i niby  skąd agencja ma wiedzieć że była tam trawa na gruntach ornych 

 

ale teraz fakt jest sporo niejaśniści co do tych tuz 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

JPO i mieszanka traw. Gdy ta trawa będzie tam nieprzerwanie przez 5 lat to dopiero stanie się TUZem.

 

Zastanawiam się czy w ARiMR takie 5 letnie trawy automatycznie stają się TUZ? Chodzi mi o rubrykę "powierzchnia TUZ na działce referencyjnej"

 

A jak można zaznaczyć że to jest mieszanka traw , nie ma coś takiego albo JPO lub TUZ tak mi powiedziano  przy wypełnianiu wniosku

też miałem zasianą trawę 2 lata temu i wpisała jako TUZ.

I właśnie w tym roku jak się poda TUZ to ma tak zostać przez 5 lat

Edytowano przez kp38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No właśnie mi pani z odru wstawiła jpo,tuz a według mnie w instrukcji jest taka uprawa jak Trawy na gruntach ornych i powinno być to, dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adgam    0

Jeśli masz pole poniżej 10 ha to wpisujesz tylko  A JPO, a jeśli powyżej 10 ha to A JPO i linijkę niżej A1 trawy na gruntach ornych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj