phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    86

a co wpisać na działce gdzie kiedyś były nieużytki. Teraz ta działka to 1.54 jęczmienia a peg to 1.50 Mogę te 4ary dopisać? Kiedyś próbowałem to mi to odrzucili bo w którymś tam roku był tam nieużytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 nie powinieneś przekraczać tego PEG -tu Twoja decyzja czy chcesz przepychać się o te 4 ary 

to że były tam nieużytki teraz  nie ma już znaczenia , ale faktycznie było inaczej 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

wpisujesz 00

 

 

Pestka5465   dostaniesz jpo za te 8 ha 

za między plon nie ma  dopłaty tak jak za rośliny wiążące azot 

 

do upraw wiążących azot (rośliny motylkowe) w plonie głównym jest jpo + płatność dodatkowa - nie wiem dlaczego piszesz że nie ma?

co wpisujecie w polu 11 ?

przykład: pole 9: 1,25; pole 10: 1,28; pole 11: 0,00 - dobrze jest? czy w polu 11 powinna być różnica (np. miedze)

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

pisze tu że za między plon nie ma dopłaty   a za rośliny wiążącej azot jest - ale fakt trochę nie zrozumiale to  napisałem 

 

 

przykład: pole 9: 1,25;        

 pole 10: 1,28;   - tu jakim cudem chcesz wstawić więcej niż w polu 9?      

 pole 11:    - obszar nie zgłoszony do płatności  na danej działce , zakładam że zgłaszasz wszystkie grunty które się kwalifikują do płatność wiec  wstawiasz 00   

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

czyli w końcu jakie załączniki są potrzebne do dodatku MR? bo mi pani która wypełniała wniosek powiedziała tylko o tym z KRUS u, a tu czytam że i z Urzedu Skarbowego potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

pisze tu że za między plon nie ma dopłaty   a za rośliny wiążącej azot jest - ale fakt trochę nie zrozumiale to  napisałem 

 

 

przykład: pole 9: 1,25;        

 pole 10: 1,28;   - tu jakim cudem chcesz wstawić więcej niż w polu 9?      

 pole 11:    - obszar nie zgłoszony do płatności  na danej działce , zakładam że zgłaszasz wszystkie grunty które się kwalifikują do płatność wiec  wstawiasz 00   

 

pole 9 ma się równać polu 10? przecież pole 10 to odpowiednik PEG - czy się mylę?

działka ma 1,28 (pole 10), odejmuję miedze i wychodzi 1,25 (pole 9) - popraw jak źle kombinuję :)

 

czyli w końcu jakie załączniki są potrzebne do dodatku MR? bo mi pani która wypełniała wniosek powiedziała tylko o tym z KRUS u, a tu czytam że i z Urzedu Skarbowego potrzebny?

 

ja załączyłem do e-wniosku tylko oświadczenie że jestem w związku i datę rozpoczęcia działalności - niech szukają kwitów jak nie wierzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

pole 9 to PEG - czyli wszystkie ha kwalifikujące( wszystkie użytki  rolne  -grunty rolne,  TUZ ,uprawy trwałe itp.) wszystko co kwalifikuje się do dopłat  JPO

pole 10- to grunty  orne na danej  działce  

 

co ty z tymi miedzami ? 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

czyli w końcu jakie załączniki są potrzebne do dodatku MR? bo mi pani która wypełniała wniosek powiedziała tylko o tym z KRUS u, a tu czytam że i z Urzedu Skarbowego potrzebny?

 

 a co ja mam przyniesć z KRUS skoro w KRUS nigdy nie byłem. Proszę kogoś doinformowanego o określenie co to znaczy prowadzenie gospodarstwa:

1. bycie w krus

2. posiadanie działki powyżej 1ha

3. złożenie wniosku  o dopłaty bezpośrednie

 

W moim przypadkę działkę posiadam od 2010, ale dzierżawiłem ją tacie i od użytował i brał dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

pole 9 to PEG - czyli wszystkie ha kwalifikujące( wszystkie użytki  rolne  -grunty rolne,  TUZ ,uprawy trwałe itp.) wszystko co kwalifikuje się do dopłat  JPO

pole 10- to grunty  orne na danej  działce  

 

co ty z tymi miedzami ? 

 

to jak mam to poprawić?

 

pole 9 ma się równać polu 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

Hej

 

co myślicie o tym http://zagajniktopoli.pl/ ? Zagajnik krótkiej rotacji obsadzony czeską topolą.

JPO załatwione, zazielenienie załatwione, a do tego jeszcze obiecujący plon nawet na VI klasie. Wiem że sadzi się to w zachodnio-pomorskim i w pomorskim nawet na piaskach I TO ROŚNIE! No i dopłaty są.

Teraz w Szczecinie na targach o odnawialnych źródłach dużo o tym było, masa ludzi się tym interesowała.

Warto spróbować?


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie powinieneś przekraczać tego PEG -tu Twoja decyzja czy chcesz przepychać się o te 4 ary

to że były tam nieużytki teraz nie ma już znaczenia , ale faktycznie było inaczej

patrzyłem w papiery i na drugiej większej działce gdzie jest samo pole jest urwane 10 arów. Tam też kiedyś były bagna ale już dawno ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

 a co ja mam przyniesć z KRUS skoro w KRUS nigdy nie byłem. Proszę kogoś doinformowanego o określenie co to znaczy prowadzenie gospodarstwa:

1. bycie w krus

2. posiadanie działki powyżej 1ha

3. złożenie wniosku  o dopłaty bezpośrednie

 

W moim przypadkę działkę posiadam od 2010, ale dzierżawiłem ją tacie i od użytował i brał dopłaty

 

to jak mogłeś wziąć premie młody rolnik jak nie byłeś nigdy w krusie? jak ja brałem był wymóg że co najmniej rok muszę być w krusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

to jak mam to poprawić?

 

pole 9 ma się równać polu 10?

czytaj instrukcję 

jak mam Ci odpowiedzieć jak nie wiem co masz na tej działce ? 

grunt orny to powierzchnia działki  minus uprawy trwałe czyli -  TUZ i inne trwałe uprawy np. sad 

 

damian40000

 

to co oni wyprawiają z tym PEG to ja wiem ale co na to poradzić ? 

sam mam działkę 10.5 ha gdzie był  peg 10,5 ha przez ostatnie lata a w tym roku jakiś debil zrobił 10, 2 ha - a żadnych zmian na polu nie robiłem od lat 

takie oni mają pomiary , wystarczy że działka graniczy z lasem i szopka 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fider    0

Witam!

Chciałem się zapytać czy ktoś z was dostał dołączoną do wniosku "Informacje dotyczącą działek deklarowanych do płatności".

Wynika z tego dokumentu, który mi dołączyli, że obszar na działkach (czyli ten ich słynny PEG), jest nieznacznie większy o kilka arów, niż to co co roku było deklarowane we wniosku. I teraz moje pytanie: Czy do wniosku w dziale VII kolumna 10 wpisać to co mi przysłali na tej dołączonej informacji, czy nic nie zmieniać i pisać tak, jak co roku. Z instrukcji dołączonej do wniosku wychodzi na to, że musiałbym co nieco pozmieniać i dodać te kilka arów do kolumny 10, tak aby obszar PEG był zgodny, w kolumnie 9 niezmieniać nic, tylko pisać jak co roku, aby mieć w razie czego te kilka arów zapasu, ale wtedy znów w kolumnie 11 musiałbym skreślić to co napisali, czyli 0,00 i wpisać róźnicę z kolumny 10 i 9. Podpowiedzcie mi czy dobrze myśle?

Nigdy jeszcze nie miałem żadnej kontroli i nie chcę mieć, ale wolę żeby w razie czego wszystko się zgadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Czy strefy buforowe i pasy gruntów wzdłuż obrzeży lasu bez produkcji kwalifikują się do dopłat czy trzeba odjąć tą powierzchnię?

Edytowano przez yage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Fider

nie kolego powierzania PEG  to potencjalny obszar kwalifikowany który masz obowiązek zweryfikować

możesz wpisać kilka arów mniej ale nie powinieneś przekraczać tej wartości - co nie oznacza że nie można tego robić jeśli jesteś pewien że jet inaczej bo np. zaszły zmiany na gruncie itp . 

 

kolumna 10 to powierzchnia gruntów ornych na danej działce 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2015/P_WZSO/18_03_2015/OB/Platnosci_bezposrednie_w_roku_2015_broszura_18_03_2015.pdf

 

Ustalając powierzchnię gruntów ornych należy od powierzchni wszystkich gruntów kwalifikujących się do jednolitej płatności obszarowej odjąd powierzchnie zajmowane przez:  trwałe użytki zielone,  plantacje trwałe (zajmują grunty przez okres 5 lat lub dłużej), w tym: zagajniki o krótkiej rotacji i plantacje drzewek bożonarodzeniowych,  zalesienia dokonane po roku 2008 w ramach schematu pomocowego „Zalesianie gruntów rolnych” realizowanego w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW 2007-2013) oraz w PROW 2014-2020.

 

 . Do powierzchni gruntów ornych należy dodad powierzchnie zajmowane przez elementy krajobrazu, które kwalifikują się do przyznania jednolitej płatności obszarowej i położone w obrębie gruntów ornych. Do elementów tych zalicza się elementy podlegające zachowaniu w ramach norm, tj. rowy do 2 m szerokości, drzewa będące pomnikami przyrody, oczka wodne o łącznej powierzchni mniejszej niż 100 m2 oraz elementy krajobrazu kwalifikujące się do jednolitej płatności obszarowej, tj. powierzchnie zajęte przez nieutwardzone drogi dojazdowe, pasy zadrzewieo, żywopłoty, ściany tarasów, których szerokośd nie przekracza 2 m. Do powierzchni gruntów ornych należy doliczyd także powierzchnie zajmowane przez obiekty znajdujące się w obrębie tych gruntów, o ile ich łączna powierzchnia na działce nie przekracza 100 m2 , np. stogi siana.

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fider    0

Dziękuje za podpowiedź marko-kolo. Wpiszę jak co roku tą samą wartość bez żadnych zmian i kombinacji, aby w razie czego mieć margines błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Miałem tą samą sytuację co Fider na peg 25 ar więcej niż pisałem dotąd na jednej działce w dziale VII skreśliłem całą linijkę data podpis (zgodnie z instrukcją) pod nią nowe wpisy 20ar więcej.Skoro można się walnąć o 3 procent to po co mi tak duży margines błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jak najbardziej można bo taka powierzania to konkretny pieniądz ... tylko pamiętaj że masz obowiązek zweryfikować tą powierzchnię  i podać zgodne ze stanem na polu   żeby nie wyszło w razie kontroli na miejscu  są wyłączenia których  nie widać na mapie  np . nie koszona rzeżucha itp.  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fider

nie kolego powierzania PEG  to potencjalny obszar kwalifikowany który masz obowiązek zweryfikować

możesz wpisać kilka arów mniej ale nie powinieneś przekraczać tej wartości - co nie oznacza że nie można tego robić jeśli jesteś pewien że jet inaczej bo np. zaszły zmiany na gruncie itp . 

 

kolumna 10 to powierzchnia gruntów ornych na danej działce 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2015/P_WZSO/18_03_2015/OB/Platnosci_bezposrednie_w_roku_2015_broszura_18_03_2015.pdf

 

Ustalając powierzchnię gruntów ornych należy od powierzchni wszystkich gruntów kwalifikujących się do jednolitej płatności obszarowej odjąd powierzchnie zajmowane przez:  trwałe użytki zielone,  plantacje trwałe (zajmują grunty przez okres 5 lat lub dłużej), w tym: zagajniki o krótkiej rotacji i plantacje drzewek bożonarodzeniowych,  zalesienia dokonane po roku 2008 w ramach schematu pomocowego „Zalesianie gruntów rolnych” realizowanego w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW 2007-2013) oraz w PROW 2014-2020.

 

 . Do powierzchni gruntów ornych należy dodad powierzchnie zajmowane przez elementy krajobrazu, które kwalifikują się do przyznania jednolitej płatności obszarowej i położone w obrębie gruntów ornych. Do elementów tych zalicza się elementy podlegające zachowaniu w ramach norm, tj. rowy do 2 m szerokości, drzewa będące pomnikami przyrody, oczka wodne o łącznej powierzchni mniejszej niż 100 m2 oraz elementy krajobrazu kwalifikujące się do jednolitej płatności obszarowej, tj. powierzchnie zajęte przez nieutwardzone drogi dojazdowe, pasy zadrzewieo, żywopłoty, ściany tarasów, których szerokośd nie przekracza 2 m. Do powierzchni gruntów ornych należy doliczyd także powierzchnie zajmowane przez obiekty znajdujące się w obrębie tych gruntów, o ile ich łączna powierzchnia na działce nie przekracza 100 m2 , np. stogi siana.

 

 

A budynek jeśli ma do 100 m2 nie trzeba odliczać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

to jak mogłeś wziąć premie młody rolnik jak nie byłeś nigdy w krusie? jak ja brałem był wymóg że co najmniej rok muszę być w krusie :)

 

nie mówię o dofinansowaniu młody rolnik tylko o dopłatach 2015, a te dla młodych rolników są dopiero od tego roku. dlatego pytam was od kiedy się liczy prowadzenie gospodarstwa, od momentu posiadania pola, mimo ze sie go nie uprawiało (dopłaty brał ojciec), czy od momentu wzięcia pierwszych dopłat na siebie czyli u mnie to jest 2014r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

od momentu posiadania pola....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

odnośnie zaniżania powierzchni,

jak miałem kontrole MR to Panowie powiedzieli, że nie można zaniżać więcej niż wynosi tolerancja. gdybym miał podane za mało, wniosek i plan byłyby do poprawy. czyli mozna wywnioskować, że PEG to wskazówka a nie wyrocznia i jeżeli ktoś ma znacznie większą powierzchnię niż PEG to śmiało może ją deklarować, wyjaśniając dlaczego - w uwagach.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Może ktoś się orientuje:

W informacji dotyczącej działek deklarowanych mam wpisaną działkę gdzie obecnie jest 2 ha gruntu ornego. W tabeli w rubryce powierzchnia trwałych użytków zielonych na działce referencyjnej wpisano mi 2 ha. W rubryce potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARIMR 1.27ha. To są jakieś bzdety bo na tej działce faktycznie 2 lata temu 0,73ha było łąki ale wyorano ją po konsultacji z agencją. Co z tym fantem zrobić??

 

Dodam jeszcze że wyorywał tą łąkę poprzedni właściciel. Ja nabyłem grunt w grudniu 2014. Do dopłaty w 2014 zgłaszany był grunt orny 2ha.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj