phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

DUCH1986    3

No dokładnie, wymieńcie się mapkami. Tylko dane zmieńcie. Ja tak w tamtym roku składałem w krakowie i problemu nie miałem ani ja, ani ten który mi dał te mapki. Nikt nie żądał od niego zwrotu bo mapka została złożona a arimr tylko z innym nazwiskiem. Teraz już przyszła ta mapka do mnie z moimi danymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

U nas na szkoleniu mówili właśnie że liczy się od kiedy składasz wnioski o dopłaty. Jeśli chodzi o dodatek na MR.

A co w tym dziwnego że nie jest w KRUS? My mamy 30ha, dopłaty bierzemy i tez nikt nie jest w krusie.

ja się nie dziwie tylko pytam , widzę  jaki rejon takie szkolenia , piszesz że od kiedy składa się wniosek , ale jaką konkretnie datę, datę złożenia? pierwszego wniosku, 

Ja tez nie jestem w KRUS a mam 30ha.

 

Inna bajka - mapki - będę pisał do dopłat działkę którą teraz zacząłem użytkować - podpytałem w arimr jak to będzie z mapką - powiedzieli że mogę wziąć od poprzedniego właściciela, przekreślić jego nr i dane i wpisać swoje. Jak to jest w waszych arimrach?

mi na szkoleniu powiedzieli że już tak nie jest jak było, że jak jakieś pole się kupiło, nabyło, to nie trzeba było dołanczać mapki, a na drugi rok przysyłali już wniosek z tą mapką, teraz jeśli się złoży wniosek bez mapki to automatycznie anulują dopłatę do tego gruntu, ja musiałem złożyć wniosek o wydanie załącznika graficznego z nr działki, i za tydzień już miałem do odbioru, choć niepotrzebnie to było, bo postanowiłem robić wniosek w wersji elektronicznej, a tam samemu się pobiera mapki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

wziąłeś raz to możesz jeszcze 4, brałeś 3 razy to możesz jeszcze 2 razy wziąć ten dodatek na MR.

 

A co do mapek to on nie pisze że nie złoży mapki, bo będzie ją przecież miał od tego co wcześniej brał dopłate - bo jemu ją przysłali. Wpisze tam tylko swoje imie i nazwisko, a potem złoży razem ze swoim wnioskiem i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

. a z US trzeba wziąć zaświadczenie o nie prowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej, 

 

 

czy wiesz po co to zaświadczenie z US ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

dokładnie o nie figurowaniu w ewidencji podatników prowadzących działy specjalne produkcji rolnej  , mi tak na szkoleniu i w ARiMR powiedziano że jak korzystam z tej dodatkowej dopłaty dla MR to muszę do wniosku dołączyć to zaświadczenie 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

hmm... dziwne, u nas nic takiego nie mówili. A odnośnie krusu ktos nawet pytał i powiedzieli że to nie ma znaczenia. Ale widocznie tak jak mówiłeś - co szkolenie to inaczej mówią :D a czas wszystko pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

byłem dzisiaj w agencji i rozmawialiśmy na temat dopłat do bydła, i sprawa wygląda tak, że sztuka musi mieć spójną historię, żadnych opóźnień w składaniu wszystkich zdarzeń... całość będzie weryfikowana do pierwszego wpisu i jeśli gdzieś po drodze u jakiejś sztuki wystąpił błąd, np. mamy krowę ale jej prababce było o dzień za późno zgłoszone urodzenie to do sztuki nie otrzymamy dopłat.

Znajomemu kierownik biura przejrzał stado i z 200 krów nazbierał tylko około 30 sztuk z dobrą historią

innemu z 40 sztuk tylko 10 nadaje się do dopłat

Jeżeli możecie potwierdzić tą informacje był bym wdzięczny

A jeśli to prawda to trzeba zgłosić kogoś kto to wymyślił do Nagrody Nobla z Ekonomii....

Nic podobnego, spójność ma być w sztukach zgłaszanych do płatności. A żeby było śmieszniej, to do jałówki rzeżnej można dostać płatność jak do krowy jeśli daty podpasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja brałem wyciąg z agencji jakieś 2 lata temu i na ok 120sztuk chyba 2 albo 3 były tylko nie spójne  a przy pozostałych pisało historia spójna 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

do zalesionych gruntów w ramach prow 2007-2013 przysługiwać ma JPO,  czy będzie też płatność na zazielenienie, dodatkowa i dla młodych rolników ???, bo w sumie jeżeli do powierzchni została przyznana JPO to przyznaje się też pozostałe..., oczywiście po spełnieniu odpowiednich warunków dla każdej z nich.

podbijam, może ktoś dokładniej się  wczytał?

swoją drogą, gdyby tak było, to najwięksi zalesiacze, czyli nic nieprodukujący, kosili by kase podwójnie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1826

Koledzy czy jest to prawdą że od 2018 wnioski o dopłaty można będzie składać tylko drogą elektroniczną??

Dostałem takie info ze swojego biura powiatowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

u mnie też tak mówią, dlatego namawiali by już chociaż spróbować wypełniać w wersji elektronicznej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

zadam głupie pytanie ale jak to jest z tą kontynuacją programów rolnośrodowiskowych?

Chodzi o ochronę lęgowisk ptasich na obszarze natura 2000.

Program mam na lata 2012-2017. Teoretycznie 3 latka go miałem i się zastanawiam jak to teraz będzie.

1. Czy ciągnę go dalej do tych 5 lat (i czy stara stawka czy nowa)?

2. Czy ciągnę go przez pięć kolejnych lat ale z nową stawką (czyli 3latka o były + 5 nowych)?

3. Rezygnacja z programu i nowa dokumentacja i program od nowa na 5 lat z nową stawką?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Koledzy czy jest to prawdą że od 2018 wnioski o dopłaty można będzie składać tylko drogą elektroniczną??

Dostałem takie info ze swojego biura powiatowego...

Ja jeszcze takiej informacji nie dostałem, ale czy to będzie jakiś problem złożyć w wersji elektronicznej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Koledzy czy jest to prawdą że od 2018 wnioski o dopłaty można będzie składać tylko drogą elektroniczną??

Dostałem takie info ze swojego biura powiatowego...

To samo mówili goście u mnie w agencji. Że od 2018r. tylko elektronicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Już widzę 60 letniego Staśka (zbieżność imienia i wieku przypadkowa), który lubi sobie wypić piwko pod sklepem wypełniającego e-wniosek do ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Stasio może pić piwko a wniosek zrobi mu odpłatnie doradca


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

ciekawe ile ludzi będą musieli zatrudnić aby obsłużyć ten nowy system elektronicznych wniosków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

A mnie zastanawia fakt, jak już się narobi różnej maści doradców narobią załóżmy błędów. Dla chłopa przejdzie kasa koło nosa, a on powie cóż ,,sorry taki mamy klimat,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMaja    0

A mnie zastanawia fakt, jak już się narobi różnej maści doradców narobią załóżmy błędów. Dla chłopa przejdzie kasa koło nosa, a on powie cóż ,,sorry taki mamy klimat,,

są tacy doradcy co na 2 m-ce przy ARiMR wynajmują lokal i wnioski trzepią, o paragonie należy zapomnieć

Są też tacy co ubezpieczają działalność- warto poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1826

Pytam w imieniu kolegi bo sam też nie jestem pewien jak powinno wyglądać prawidłowe rozpisanie...

Kolega posiada do 10 ha ornych czyli nie podlega dywersyfikacji itd. Posiada on kawałek pola 0,80 ha JPO na którym ma dwie uprawy 0,15 ha ziemniaków i 0,65 ha owsa. I teraz pytanie jak w części VIII wniosku powinien to rozpisać? Bo jeśli mamy jedną działkę na której siejemy kilka rodzajów zbóż to wiadomo na mapce zaznaczamy gdzie są dane zboża zasiane i wszystko wciągamy pod jedno oznaczenie działki przykładowo A - JPO.

A jak to się ma z ziemniakami? Tak samo wciągamy działkę pod jedno oznaczenie przykładowo B - JPO - 0,80 i dopiero na mapce zaznaczamy gdzie jest ten owies i ziemniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3512

Jak masz do 10 ha i w jednym kawałku  ,to tylko  A-JPO , a na mapce nie rysujesz poszczególnych upraw tylko rysujesz całą  jako jedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Próbowałem wypełnić wniosek elektronicznie przy dużej ilości działek dałem sobie spokój. Wszystko myszką trzeba wyklikać Niedługo by wpisać liczby  z menu cyfry trzeba będzie myszką wybierać.

................ ergonomia aplikacji po ...... ciekawe ile milionów kosztowała.,  

.......... ,  a przy kilkunastu działkach ewidencyjnych na jednej rolnej ..........

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja trzeci raz będę składał wniosek w formie elektronicznej, fakt nie muszę biegać z papierami, ale wrysowywanie powierzchni upraw to jest jakaś porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

A i tak muszę biegać z papierami by dostarczyć umowy ..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj