phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

a niby czemu po 2020 ma tego nie byc?

wogole co to za glupie  gadanie ze po 2020 roku ma nie byc wcale doplat?

 

Dopłaty będą ale każde państwo ma zapewnić to ze swojego budżetu tak jak w prow 2007-2013 była część z unii a część z krajowego budżetu tak w 2014-2020 kasa na dopłaty jest tylko z unii a po 2020 ma być tylko z budżetu krajowego w każdym pańswie UE(KE już dawna o tym mówiła), i znając naszych polityków jak im unia nie będzie kazała robić takich dopłaty jak "ptaszkowe" to ich nie zrobią tylko zapewne coś na wzór jpo, do produkcji i na ekologię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

jak nasze państwo zacznie ściemniać z dopłatami po 2020 i zostawi rolników z gołą d*pą, to dopiero będą protesty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a  w jakichs wiadomosciach mowili ze rolnicy dostana 240 euro do ha to jak to wyglada JPO 110 euro  zazielenianie 74 euro i doplata do 30 ha 40 euro do ha to c ojeszcze dostanie sie majac gospodarstwo i siejac normalne uprawy typu zboza kukurydza rzepak noi dla mlodych jest 60 euro ale to przeciez nie wszyscy mlodzi to skad dla wszystkich te 240 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spuzon    0

Licz się z tym że te ptaszkowe i onw będą do 2020 więc wątpie, że kupisz za tyle żeby ci się wróciło przez 5 lat

Ja bym obstawiał na 90% procent że będą lecz mogą zmniejszyć dygresywność np do 10ha

Po pierwsze ci tzw. z wiejskiej mają grunty właśnie na terenach 2000 które kiedyś nabyli za bezcen i raczej nie pozbawią się dodatkowego źródła dochodu. Po drugie gdyby nie było tych dopłat to np. w moim regionie gdzie prawie nie ma hodowli zwierzęcej (Dolnośląskie) stały by tysiące ha łąk w większości turzycowisk, łąk torfowych itd. Ogólnie są to takie tereny że pola nie zrobisz. Kolejnym powodem może być to że niektóre grunty rolnicy dzierżawią od parków narodowych, którym taki układ gra rolnik kosi bierze pieniądze a oni mają czystą ląkę, na której mogą żyć tzw. ptaszki. Nawet pospolite bociany mogą się żywić na tych łąkach.

W nowym prow jest ciekawy zapis na temat łąk (zakaz mulczowania). Jestem wiec ciekawy jak agencja będzie to egzekwować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Płatność do powierzchni upraw roślin wysokobiałkowych: przysługuje rolnikowi, który prowadzi w plonie głównym uprawę roślin wysokobiałkowych, takich jak: bób, bobik, ciecierzyca, fasola zwykła, fasola wielokwiatowa, groch siewny, groch siewny cukrowy, soczewica jadalna, soja zwyczajna, łubin biały, łubin wąskolistny, łubin żółty, peluszka, seradela uprawna, koniczyna czerwona, koniczyna biała, koniczyna białoróżowa, koniczyna perska, koniczyna krwistoczerwona, komonica zwyczajna, esparceta siewna, lucerna siewna, lucerna mieszaocowa, lucerna chmielowa, lędźwian, nostrzyk biały, wyka kosmata i wyka siewna. Płatnośd ta przysługuje maksymalnie do powierzchni 75 ha. Powierzchnia zgłoszona do tej płatności może byd uznana, za obszar proekologiczny. Nie jest wymagane zawarcie umowy. Minimalna powierzchnia działki rolnej wynosi 0,1 ha. Płatność związana do powierzchni upraw roślin wysokobiałkowych przysługuje również w przypadku uprawy ww. gatunków roślin w formie mieszanek, z wyłączeniem mieszanek z roślinami innymi niż ww. rośliny, z tym że w przypadku wyki siewnej i wyki kosmatej dopuszcza się ich uprawę z rośliną podporową.

 

miałem zamiar posiać owies w mieszance z grochem i zaliczyć to upraw wysokobiałkowych EFA, ale guzik z tego wyjdzie......... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

witam wszystich

posiadam gospodarstwo rolne 23 ha z czego 20 to grunty orne moja produkcja to 17 ha zboza,gryka,proso 1ha kapusty 2 ha ziemniaka mam 30 lat pomoze ktos co najlepiej siac zeby dobze wyszły dopłaty?

i pytanie co to jest to zazielenienie mam zasiac jakąs trawe czy co?

i jestem od 5 lat w krusie to dostane dopłate do młodego rolnika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Mam konto i login do wniosku o dopłaty bezpośrednie. Próbowałem dziś po uruchomieniu aplikacji zrobić próbę wniosku i wydaje mi się że jest lipa. Najgorsze jest rysowanie mapek w komputerze. Na załącznikach papierowych czyli kartce bedzie duuuzo lepiej rysować działki rolne niż w kompie gdzie każdą dzialkę trzeba kilka razy wyrysowywać i powielać (chyba że jeszcze czegoś nie doszedlem). W dodatku okno  działek jest małe i przy dużym powiększeniu trzeba ciągać ciągle łapką.Reszta ogólnie o.k. Także moim zdaniem internet jest dla cierpliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Papierowe mapy też zmienili. Wcześniej jesli miałem powiedzmy trzy dzialki ewidencyjne koło siebie które tworzyły jedna działkę rolną to miałem jedna mapkę i nie było problemu z wyrysowaniem działki rolnej a teraz każda działka ewidencyjna to oddzielna mapka. Tak że poprzednio mialem 10 mapek a teraz 21 .

Zamiast sqrwiele upraszczać to to tylko komplikują ludziom życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

czy we e -wniosku w internecie mapy do działek sa takie same jak w we wniosku papierowym czy jest legena? wyznaczone obszary FTA   TZN CZY IDENTYCZNE JAK WE WNIOSKU PAPIEROWYM

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Mam konto i login do wniosku o dopłaty bezpośrednie. Próbowałem dziś po uruchomieniu aplikacji zrobić próbę wniosku i wydaje mi się że jest lipa. Najgorsze jest rysowanie mapek w komputerze. Na załącznikach papierowych czyli kartce bedzie duuuzo lepiej rysować działki rolne niż w kompie gdzie każdą dzialkę trzeba kilka razy wyrysowywać i powielać (chyba że jeszcze czegoś nie doszedlem). W dodatku okno  działek jest małe i przy dużym powiększeniu trzeba ciągać ciągle łapką.Reszta ogólnie o.k. Także moim zdaniem internet jest dla cierpliwych.

Słuchaj a  wiesz jak to jest, jakbym złożył o te konto i login to muszę składać wniosek przez internet czy mogę w razie co w wersji papierowej którą dostałem ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz złożyć wniosek przez aplikację albo normalnie w wersji papierowej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Podpowiedzcie mi - mam jedną działkę rolną złożoną z 11 działek ewidencyjnych. Oczywiście załącznik graficzny na każdą działkę. Całość obsadzona porzeczką. I teraz jak mam oznaczać działki? A,B,C,D... itd, czy może AA, AB, AC, ...itd, czy A1, A2, A3...??

Co jak braknie alfabetu na całe gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oznaczenie działki rolnej stosujesz zgodnie z instrukcją wypełniania wniosku. Są tam przykłady. Na pewno zorientujesz się w tym jeśli tam zajrzysz biorąc pod uwagę, że masz jedną działkę rolną.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Możesz złożyć wniosek przez aplikację albo normalnie w wersji papierowej.

Ok dzięki , czyli warto spróbować  a jak nie wyjdzie to normalnie . 

 

mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie ; wiesz może czy to jest aktualne czy już nie ? 

 

Jeżeli powierzchnia gruntów ornych przekracza 15 ha, rolnik może byd zwolniony z konieczności utrzymania obszaru proekologicznego (EFA), jeżeli:  więcej niż 75% gruntów ornych to:  trawy lub inne pastewne rośliny zielne,  grunt ugorowany,  grunty wykorzystywane do uprawy roślin strączkowych,  połączenie powyższych a pozostałe grunty orne nie przekraczają powierzchni 30 ha.  więcej niż 75% kwalifikujących się gruntów rolnych to:  trwałe użytki zielone,  trawy lub inne pastewne rośliny zielne,  połączenie powyższych a pozostałe grunty orne nie przekraczają 30 ha.

 

 

Posiadam 55 ha w tym TUZ i trawy na gruntach ornych to ponad 75 % gruntów . Czyli co mam olać i nie wypełniać tych dodatkowych wymagań bo właściwie to i pod dywersyfikację też nie podlegam ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Witam zabrałem się za wypełnianie wniosku i mam kilka pytań pomimo że całą instrukcję przestudiowałem.

1. W częściowo wypełnionym wniosku są wypisane obszary proekologiczne z tym że u mnie są wypisane rowy, drzewa itp także na łąkach, a z tego co w instrukcji wyczytałem to obszary proekologiczne mogą znajdować się wyłącznie na gruntach ornych, więc jak to jest?

2. W wniosku nie ma żadnej dołączonej kartki do wypisania bydła do dopłat. Co z tym trzeba zrobić? Wypisać na własnej czy pobrać wypis w biurze powiatowym?

3. Zmieniłem nr konta, jak mam go zmienić, bo w wniosku nie ma miejsca do wpisania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balian    0

Oznaczenie działki rolnej stosujesz zgodnie z instrukcją wypełniania wniosku. Są tam przykłady. Na pewno zorientujesz się w tym jeśli tam zajrzysz biorąc pod uwagę, że masz jedną działkę rolną.

 

W sumie to oznaczenie jest proste... ale jak to rozrysować na mapkach? Czy jeżeli widać niecała działkę ewidencyjną obok głównej z mapki to odznaczać tylko tą główną czy też tę poboczną bez "zamykania obwodu"? 

 

W ogóle to po co kombinowali z tymi mapkami, wcześniej było łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@yage bydło wpisujesz na pierwszej stronie, pola 11 i 12

 

Co do proekologicznych to sam musisz pilnować tego co deklarujesz...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Oznaczenie działki rolnej stosujesz zgodnie z instrukcją wypełniania wniosku. Są tam przykłady. Na pewno zorientujesz się w tym jeśli tam zajrzysz biorąc pod uwagę, że masz jedną działkę rolną.

 

Oczywiście studiowałem już instrukcję, tylko jak sprawa wygląda  skoro każda działka ewidencyjna to osobna mapka. Mam rozrysowywać całą działkę rolną na każdym załączniku - czyli wszystko co jest po za działką ewidencyjną?

Instrukcja niby pokazuje działką 341/1 i 341/2, ale na załącznikach graficznych  nie ma numerów i granicy podziału tych działek -domyśleć można się tylko z oznaczeń upraw. Na mój rozum to instrukcja jest trochę na przykładzie starego wniosku, że działka rolna położona jest na kilku działkach ewidencyjnych i tak też jest wszystko rozpisane (tu akurat zasadę oznakowania rozumiem), a sam wniosek jest już na nowych zasadach - wszystko odrębnie - tego nie łapię. Bo w sumie działek rolnych mam ponad 20, a ewidencyjnych około 40.

 

Teraz to już sam nie wiem czy zrozumiale napisałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Proekologia pow. 15 ha ornych, dywersyfikacja pow. 10 ha ornych. Do bydła oprócz na pierwszej stronie wniosku, trzeba pobrać załącznik "Oświadczenie o zwierzętach zadeklarowanych do płatności" ze strony internetowej lub z biura powiatowego.

Jeśli jest jedno pole składające się np z 10 działek ewid., to na każdej mapce dotyczącej tych działek zakreślasz jedno całe pole obejmujące te działki i tak na wszystkich 10-ciu załącznikach graficznych. Ja tak mam od lat, bo do tej pory miał tak każdy, kto był w rolnośrodowiskowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

A  jak z rowami i drzewami na tuzach czy tak samo można zaliczać do zazielenienia jak na gruntach ornych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

a

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj