phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

warchest    253

a jak myślicie w perspektywie najbliższych 10 lat ziemia zdrożeje czy z tanieje?

 

to by bylo marzenie ale raczej nierealne ziemia igdy nie stanieje jedynie to moze tylko cena rosnac ewentualnie zatrzyma sie na danym poziomie a wzrosty cen beda znikome

zmaleje? walnie na nie powiem co aż zadudni, tylko że raczej tego nie zrobią, bo 50% gruntów pójdzie w odstawke 

 

jakby ludzie ziemei kupowali tylko na doplaty to po 100 tys za ha nie palcili by napewno nie stanieje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

Co to znaczy założyć gospodarstwo. mieć hektar? Płacić KRUS? pobierac dopłaty?. Rodzice przepisali na mnie hektar w lutym 2010. Krusu nie płaciłem nigdy bo jestem w ZUSie. Dopłaty na całe gospodarstwo i ten mój hektar(dzierzawa słowna) od 2010 do 2014 pobierał moj ojciec. Od 2014 ja pobieram dopłaty na ten moj hektar i reszte gospodarstwa (dzierzawa słowna od ojca). i teraz pytanie kiedy ja założyłem gospodarstwo. bo jak dla mnie to w 2014. bo to ze mialem hektar nie znaczy ze prowadzilem gospodarstwo, tym bardzie ze to ojciec uprawial.

 

kurcze temat poleciał w innym kierunku i nikt nie odpowiedzial mi na moje  wątpliwości co do dopłat dla młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

ENDURAK91 w BP powinni wiedzieć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

chyba że tak. Tylko musisz ta trawę zniszczyć totalnie bo podobno mają to mocno kontrolować czy aby napewno koniczyna jest czysta bez trawy.

 

a w zbożu trawy też mam niszczyć? ;)

Sorki za sarkazm, zboża mam czyste od chwastów ale u nas do nikogo się nie czepili a siane lejkiem i przechodziło.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

To dostaniesz najwyżej za 1 rok albo nic Raczej na pewno nic bo w lutym minęło piec lat

Liczy się od kiedy złożył pierwszy wniosek o dopłatę. Jak w 2014 to dostanie jeszcze przez 4 lata dodatek na młodego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

Liczy się od kiedy złożył pierwszy wniosek o dopłatę. Jak w 2014 to dostanie jeszcze przez 4 lata dodatek na młodego rolnika.

by dostać dodatek dla MR trzeba dwa załączniki z KRUS u o okresie podlegania , i z US o nie prowadzeniu działów specjalnych  , 

liczy się czas od zarejestrowania w KRUS jako rolnik, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Tutaj nie chodzi o dotacje na MR tylko o dopłate bezpośrednią i jest tam ok 40 euro do ha na młodego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

Pytanie: Zakładając ze mam 19 ha użytków  rolnych z czego 5 ha to trwałe użytki zielone. Razem z wnioskiem dosałam oświadczenie o PRE. Czy muszę je uzupełnići składać?

Wszędzie są szkolenia tylko nie u nas w okolicy.....  

Dziękuję z góry za info..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 Generalnie to nie ale ;

  musisz jeszcze sprawdzić  ''magiczne'' PEG ( maksymalny kwalifikowany  obszar )  dla tych gruntów ornych - żeby  nie było że CI kwalifikują więcej 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

Ok czyli sprawdzam PEG, od tego odejmuję TUZ? Wtedy dopiero jeśli różnica jest większa niż 15 ha mam obowiązek utrzymania PRE. Dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

mam pytanie od 3 lat podaje działke JPO TUZ ze jako wiekszosci sa to rosliny zielne i trawy w tym roku arimr w karcie inf napisła ze  jest to potecjalny grunt orny co to znaczy ? działka to n2 oraz PZO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Trawa staje się TUZ-em jeśli jest na działce conajmniej od 5 lat. Do 5 lat to trawa na gruncie ornym.

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Witam, jest do kupienia ziemie kiepskiej jakości, jednak znajduje się na obszarze natura 2000. Mysle czy nie zainwestowac w nia tylko ze wzgledu na pakiet ochrona siedlisk na obszarze natura 2000, bo do uprawy to ona sie nie nadaje

Mam pytanie do osob ktore w takim programie uczestniczyly.

Jak liczy sie stawke doplaty do hektara?

Powiedzmy ze za jakis rodzaj ptaszka daja 1000 zl

To dopłata wyniesie: onw+ podstawowa + 1000 za ptaszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Licz się z tym że te ptaszkowe i onw będą do 2020 więc wątpie, że kupisz za tyle żeby ci się wróciło przez 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 'ptaszki' - jak wy to mówicie jest 1200zł/ha, jeżeli działka jest na obszarze Natura 2000 to stawka 1360/ha

plus do tego ONW, JPO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a niby czemu po 2020 ma tego nie byc?

wogole co to za glupie  gadanie ze po 2020 roku ma nie byc wcale doplat?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balian    0

Witam, zgłaszam do dopłat co roku 18,5 ha, w tym jest 8 ha TUZ, czy dobrze myślę, że przy dopłacie do zazielenia nie muszę składać oświadczenia o obszarach proekologicznych, bo nie mam 15 ha gruntów ornych??

 

Co do dywersyfikacji, jak opisać w VIII części wniosku mieszankę zbóż (żyto z pszenżytem, owies z jęczmieniem) oraz kukurydzę pastewną??

 

Mam też pytanie o dopłaty dla młodego rolnika, czy dobrze myślę, że jak spełniam warunki i otrzymałem gospodarstwo w 2010 roku, a wnioski o dopłaty składałem 4 razy, to mogę złożyć raz o tę dopłatę??

 

Pozdrawiam.

 

Edytowano przez Balian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

a niby czemu po 2020 ma tego nie byc?

wogole co to za glupie  gadanie ze po 2020 roku ma nie byc wcale doplat?

Głupie - nie głupie, ale fakt jest taki że na razie są rozplanowane do 2020 a później niestety nie wiadomo co będzie. Myślę że całkiem nie znikną, ale już widać że w 2020 drastycznie spadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Czy dostanę dopłaty do wysokobiałkowych jeśli wymieszam 70% lucerny i 30% trawy? Czy musi być w czystym siewie?

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Płatność do powierzchni upraw roślin wysokobiałkowych: przysługuje rolnikowi, który prowadzi w plonie głównym uprawę roślin wysokobiałkowych, takich jak: bób, bobik, ciecierzyca, fasola zwykła, fasola wielokwiatowa, groch siewny, groch siewny cukrowy, soczewica jadalna, soja zwyczajna, łubin biały, łubin wąskolistny, łubin żółty, peluszka, seradela uprawna, koniczyna czerwona, koniczyna biała, koniczyna białoróżowa, koniczyna perska, koniczyna krwistoczerwona, komonica zwyczajna, esparceta siewna, lucerna siewna, lucerna mieszaocowa, lucerna chmielowa, lędźwian, nostrzyk biały, wyka kosmata i wyka siewna. Płatnośd ta przysługuje maksymalnie do powierzchni 75 ha. Powierzchnia zgłoszona do tej płatności może byd uznana, za obszar proekologiczny. Nie jest wymagane zawarcie umowy. Minimalna powierzchnia działki rolnej wynosi 0,1 ha. Płatność związana do powierzchni upraw roślin wysokobiałkowych przysługuje również w przypadku uprawy ww. gatunków roślin w formie mieszanek, z wyłączeniem mieszanek z roślinami innymi niż ww. rośliny, z tym że w przypadku wyki siewnej i wyki kosmatej dopuszcza się ich uprawę z rośliną podporową.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Za 'ptaszki' - jak wy to mówicie jest 1200zł/ha, jeżeli działka jest na obszarze Natura 2000 to stawka 1360/ha

plus do tego ONW, JPO.

 

no tak to chyba było ale w nowych dopłatach już stawki są mniejsze z tego co czytałem


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m90    0

witam jestem tu nowy, wlasnie zarejstrowalem gospodarstwo i mam takie pytanie co najlepiej urawiac w tym roku? konkretnie jaka rosline? aby przyniosla dobry dochod i doplate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

trawa z lucerna może nie podesc pod wysokobiałkowe chyba ze z w/w mieszankami odstepstwo to ros podporowa pod wyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj