phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andzin    20

   Mam 20ha gruntów ornych to wychodzi że 1ha musi być pro ekologicznych upraw. To czy łubin żółty może być taką uprawą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

Jak chcecie pieniądze w grudniu to składać wnioski w marcu. Tak mówił minister Sawicki. Szkoda że nie nagrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz alee musisz go zasiać 1,45 ha


   Mam 20ha gruntów ornych to wychodzi że 1ha musi być pro ekologicznych upraw. To czy łubin żółty może być taką uprawą?

 

Moja odpowiedz dotyczyła Twojego postu
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Mam pytanie. Czy wie ktoś jak to ma wyglądać z koniczyną (chodzi mi o dopłąty od wysokobiałkowych) czy mogę ją skosić jako pasza dla zwierząt, a i tak się załapie na dopłate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Witam .Posiadam 15,20 użytków rolnych w tym TUZ stanowi 5,77 ha czyli gruntów ornych zostaje 9,43 w tym jeszcze 2,5 ha trawy .Czy muszę spałniać jakieś dodatkowe wymagania {dywersyfikacja,EFA,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1286

Wie ktoś coś n/t rolnictwa ekologicznego a dokładnie ile nawozów musze stosować i co to  "okres konwersji" , ew jakieś linki do artykułów, thx


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w rolnictwie ekologicznym nie możesz stosować nawozów sztucznych - chyba na tym to polega:)

dopuszczone jest stosowanie nawozów naturalnych, gnojowicy, obornika itp.

OKRES KONWERSJI to okres na przestawienie się na ekologię,- czyli pierwsze dwa lata (dla upraw rocznych), pozostałe trzy to pełna ekologia, zobowiązania są pięcioletnie.

 

podstawa prawna: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.minrol.gov.pl%2Fpol%2Fcontent%2Fdownload%2F22692%2F119363%2Ffile%2F889_08.pdf&ei=r7z8VNj5EomwPOXkgYgM&usg=AFQjCNHbaOf25tdNUaZVNRWhLSHKToEdRg&bvm=bv.87611401,d.ZWU

Edytowano przez martinez0019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

nie wiem czy wiecie ale w nowym PROW'ie nie każdy może wejść w program rolnośrodowiskowy. dzisiaj ojciec był u doradcy i otrzymał informacje o tym, że jest lista obszarów, które mogą być w rolnośrodowiskowym. co więcej, zostało to wprowadzone cichaczem przed terminem. sam doradca jest zdziwiony, że nie było reakcji ze strony rolników. po raz kolejny urwali nam pieniądze!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

byłem na szkoleniu wczoraj i całkiem zgłupiałem. Mam niecałe 30ha czyli muszę mieć 1.5ha obszaru proekologicznego. Będę siał ponad 5ha jęczmienia z wsiewką trawy i koniczyny. Liczyłem że spełnie dzięki temu zazielenianie bo jest taki podpunkt wsiewka trawy w zboże i ma to przelicznik 0,3. Na szkoleniu powiedzieli że żeby to podać do zazieleniania musiał bym to jesienią zniszczyć. Bo jak za rok podam do dopłat że jest tam trawa z koniczyną to dostanę karę. Wie ktoś czy to prawda?

no mi też brakuje efa ale zeszłoroczne łąki zgłoszone były jako JPO a nie JPO_TUZ.

Teraz talerzówka i potem siew koniczyny czerwonej na jednej działce a na drugiej koniczyny białej.

Ta koniczyna pozostanie tam na 2-3 lata. Tylko chwasty będę musiał poniszczyć i wszystko.

....Do wniosku musisz podać wszystkie działki (użytki rolne) jakie posiadasz, nawet jeśli ich nie podawałeś do tej pory i w części VII wniosku pod kolumną 10 wpisujesz ile masz ornych na każdej działce.

Teraz jak masz te nieużytki i nie chcesz ich zgłaszać to w kolumnie 11 wpisujesz powierzchnie jaką wycofujesz np: w 9 kolumnie wpisujesz powierzchnię 0,50 ha, w kolumnie 10 jak masz tam jakieś orne piszesz ile ich masz, a jak nie piszesz 0,00 a w kolumnie 11 jeśli chcesz wycofać całą działkę wpisujesz 0,50 i już tej działki w VIII części nie uwzględniasz

 

No a ja właśnie nie dostałem jednej mapki, wyszło tak bo wydzieliłem gospodarstwo od gruntów ornych i na tą pod gospodarstwem nie mam mapki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie. Czy wie ktoś jak to ma wyglądać z koniczyną (chodzi mi o dopłąty od wysokobiałkowych) czy mogę ją skosić jako pasza dla zwierząt, a i tak się załapie na dopłate?

A czemu miałbyś się nie załapać ? Większość rolników sieje koniczynę czerwoną na paszę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ja koniczynę białą oddawałem rolnikom, brali. Koszona dwa razy w roku i dopłata ST jest.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

 

nie wiem czy wiecie ale w nowym PROW'ie nie każdy może wejść w program rolnośrodowiskowy. dzisiaj ojciec był u doradcy i otrzymał informacje o tym, że jest lista obszarów, które mogą być w rolnośrodowiskowym. co więcej, zostało to wprowadzone cichaczem przed terminem. sam doradca jest zdziwiony, że nie było reakcji ze strony rolników. po raz kolejny urwali nam pieniądze!

 

 

 

Ale jest kilka "sortów" działań rolnośrodowiskowych...

Z tego co mi wiadomo to Pakiet 2 "Ochrona gleb i wód", tzw. poplony, to rzeczywiście jest ograniczenie. Są określone rejony gdzie może być wprowadzony - są to obszary szczególnie narażone na erozję wodną - zbocza wzniesień, stoki.

Kolejnym ograniczeniem obszarowym są objęte działania wokół Natury 2000, ale to wiadomo o co chodzi.

Przy zachowaniu zasobów genetycznych, Pakiet 6 i 7, również logiczne jest w niektórych przypadkach ograniczenie do obszarów występowania danej rośliny/zwierzątka.

 

Pozostają jednak dwie opcje:

Pakiet 3 "Zachowanie sadów tradycyjnych odmian drzew owocowych" - tutaj każdy region ma coś innego...

 

Pakiet 1 "Rolnictwo zrównoważone" - chyba najbardziej wymagający z wszystkich pakietów i z najmniejszymi stawkami, ale nie wyobrażam sobie, żeby został on jakoś ograniczony terytorialnie.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ogólnodostępne opcje są pozbawione sensu ekonomicznego. to co było opłacalne zostało mocno ograniczone i znowu uderzy nas po kieszeni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Przy takiej samej strukturze zasiewów jak w 2014 po spełnieniu wszystkich wymogów dla gospodarstw 15-30ha dostane o ponad 1/4 mniej. Do tego pszenica po 500zł, rzepak 1000zł, buraki cukrowe 108zł. Ciekawe czy opłaty i podatki spadną. np zaświadczenie o miejscu zamieszkania bo w nowych dowodach nie ma .........

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy do doplaty dla mlodych rolnikow trzeba spelnic cos jedzcze oprocz wieku do 40 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dostaniesz dopłatę dla młodych rolników jeśli jesteś osobą, która po raz pierwszy zakłada gospodarstwo rolne jako kierująca gospodarstwem rolnym, lub która założyła już takie gospodarstwo rolne w ciągu 5 lat przed pierwszym złożeniem wniosku o przyznanie jednolitej płatności obszarowej w okresie 2015–2020 oraz której wiek w pierwszym roku składania tego wniosku nie przekracza 40 lat (tj. nie ukończyła 41 roku życia w pierwszym roku składania wniosku o przyznanie jednolitej płatności obszarowej w okresie 2015–2020),


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

Co to znaczy założyć gospodarstwo. mieć hektar? Płacić KRUS? pobierac dopłaty?. Rodzice przepisali na mnie hektar w lutym 2010. Krusu nie płaciłem nigdy bo jestem w ZUSie. Dopłaty na całe gospodarstwo i ten mój hektar(dzierzawa słowna) od 2010 do 2014 pobierał moj ojciec. Od 2014 ja pobieram dopłaty na ten moj hektar i reszte gospodarstwa (dzierzawa słowna od ojca). i teraz pytanie kiedy ja założyłem gospodarstwo. bo jak dla mnie to w 2014. bo to ze mialem hektar nie znaczy ze prowadzilem gospodarstwo, tym bardzie ze to ojciec uprawial.

Edytowano przez romanik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no mi też brakuje efa ale zeszłoroczne łąki zgłoszone były jako JPO a nie JPO_TUZ.

Teraz talerzówka i potem siew koniczyny czerwonej na jednej działce a na drugiej koniczyny białej.

Ta koniczyna pozostanie tam na 2-3 lata. Tylko chwasty będę musiał poniszczyć i wszystko.

 

nie bardzo rozumiem co to ma do efa? Jak wsiejesz teraz koniczyne w trawę to będzie to mieszanka trawy z koniczyną i to nie jest efa. Sam mam 8ha trawy z koniczyną zgłaszana jako jpo i dowiadywałem się i to nie jest efa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Pisze ze do EFA zaliczają sie również międzyplony czyli co? Jesli po żniwach zasieje jakiś poplon i zostawię go do wiosny to będzie sie to liczyło jako EFA?

 

Ok. Już znalazłem odpowiedź. http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/miedzyplony-jako-efa-tylko-jako-mieszanki,54680.html

 

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Płatność za ONW będzie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

nie bardzo rozumiem co to ma do efa? Jak wsiejesz teraz koniczyne w trawę to będzie to mieszanka trawy z koniczyną i to nie jest efa. Sam mam 8ha trawy z koniczyną zgłaszana jako jpo i dowiadywałem się i to nie jest efa.

 

rok temu było JPO, teraz trawę się zniszczy a posieje koniczynę i będzie i EFA i ST z tego co wiem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jest konieczność zmianowania nadal??? tzn chodzi mi o to czy można np. 4 rok posiać pszenicę na  tej samej działce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj