phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Płatność przyznawana będzie na okres maksymalnie pięciu lat, przy czym okres ten skracany będzie o liczbę lat, które upłynęły między rozpoczęciem działalności przez młodego rolnika, a pierwszym złożeniem wniosku o płatność dla młodych rolników.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy jesli dotychczas korzystalismy z programu rolnosrodowiskowego i sielismy jeczmien z grochem to czy od tego roku nalezy sie tez doplata do wysokobialkowych czy tylko w czystym siewie do grochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Nikita się nie martw bo tuz-y są na karcie źle po oznaczane, Wnioski drukuje zewnętrzna firma i nie zawsze tuzy na kartach są prawidłowo oznaczone,

 

tia tylko że z TUZ zrobili mi grunt orny, policzyli na nim EFA dla rowów, zadrzewień itp. a tego nie ma na TUZie który tam jest w rzeczywistości. Oj będzie bajzel w składaniu wniosków ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

po prostu zrobisz na mapie zmiany , czyli wykażesz stan faktyczny 

to że są tam policzone  efa to nie znaczy że musisz się tego trzymać 

na pewno będzie sporo takich szopek , ale to rolnik ma obowiązek nanieść na mapę stan faktyczny - przynajmniej ja to tak pojmuje . 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Freetaxi a nie wiesz czy obszary proekologiczne też są liczone do płatności? Załóżmy, że mam 2 ha pola, na którym jest 1,95 ha pszenicy, a 0,05 ha to staw. Czy dopłatę dostanę do 2 ha czy 1,95 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@freetaxi moglbys pomoc z moim problemem powyzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Informacje znajdziesz w tym linku, który podałem kilka postów wyżej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Freetaxi a nie wiesz czy obszary proekologiczne też są liczone do płatności? Załóżmy, że mam 2 ha pola, na którym jest 1,95 ha pszenicy, a 0,05 ha to staw. Czy dopłatę dostanę do 2 ha czy 1,95 ha?

 

dostaniesz do 1,95ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

a sorki może coś pokręciłem bo badam parę spraw (nie tylko rolnictwo) na paru forach i mogłem coś pokręcić.

 

W sumie jakby to załatwiło zazielenienie to lejek, saletra aby rozłożyć resztki, jakaś mieszanka, wysiać, podorywka, jak 15 września to idealnie jeszcze rundup energy i początek października mam posiane zboża.

 

A wyczytałeś może jakie rośliny trzeba byłoby wysiać po:

- rzepaku

- pszenicy ozimej

- jęczmieniu jarym

- pszenżycie?

 

 

Ja jakoś nie mam siły do czytania tego bo roboty fizycznej mam ;)

Już majstrowali przy datach i poplon ścierniskowy ma być na polu do 1 października (wysiew 1VII-20VIII).

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Panowie, czy kwota dopłat może się zmieniać co roku czy będzie stała do 2020 roku a jedyne różnice mogą wynikać z różnych kursów euro? Jak to wyglądało w poprzednich latach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tu na stronie szóstej znajdziesz przybliżone stawki dopłat w kolejnych latach http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2015/24_02_2015/Platnosci_bezposrednie_w_roku_2015_broszura_24_02_2015.pdf

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Tak, widziałem, przyjmijmy, że stawki na ten rok zostaną już ostatecznie ustalone, pytanie czy w kolejnych latach mogą ulec zmianie? Pytam bo jeżeli stawki są niezmienne to można zaplanować jakieś inwestycje z dopłat, bo jeżeli miały by być zmienne i danego roku dajmy na to spadły by o połowę to można się wkopać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mogą ulec zmianie. W tym kraju co chwilę coś się zmienia.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

A mniej wiecej orientujesz sie na jakiej podstawie sa te zmiany? Bo chyba nie na oko? :D

I jak to wygladalo w poprzednich latach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poszukaj sobie w google stawek dopłat za poszczególne lata to sam zobaczysz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Dokładnie, wszystko jeszcze może ulec zmianie, bo to są "szacowane" stawki płatności.

 

O ile JPO mogą być bliskie prawdy to pozostałe, a zwłaszcza płatność niezwiązana do produkcji, będą zależne od tego ile ha/szt. zostanie zgłoszonych ponieważ na każdą płatność jest przewidziana pewna kwota - "koperta finansowa" - którą dzieli się na zgłoszoną ilość.

 

Przykładem może być płatność do roślin wysokobiałkowych: w październiku szacowana stawka wynosiła 360 euro/ha, a że płatnością wielu się interesowało to na chwilę obecną mamy szacowaną stawkę niecałe 240 euro/ha.

 

Stawki oficjalne będą znane 2 miesiące po zakończeniu przyjmowania wnioskow. 

  • Like 1

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@freetaxi czy groch w czystym siewie bedzie zaliczal sie do rolnosrodowiskowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O jakim pakiecie myślisz jeśli chodzi o działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rolnictwo zrownowazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Jak jest liczona powierzchnia gruntów rolnych gospodarstwa?

np mam nieużytki, których nie zgłaszałem do dopłat, ale w rejestrze gruntów figurują jako grunty orne

mam też dzierżawy, które zgłaszam o dopłat

co się liczy a co nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

byłem na szkoleniu wczoraj i całkiem zgłupiałem. Mam niecałe 30ha czyli muszę mieć 1.5ha obszaru proekologicznego. Będę siał ponad 5ha jęczmienia z wsiewką trawy i koniczyny. Liczyłem że spełnie dzięki temu zazielenianie bo jest taki podpunkt wsiewka trawy w zboże i ma to przelicznik 0,3. Na szkoleniu powiedzieli że żeby to podać do zazieleniania musiał bym to jesienią zniszczyć. Bo jak za rok podam do dopłat że jest tam trawa z koniczyną to dostanę karę. Wie ktoś czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Jak jest liczona powierzchnia gruntów rolnych gospodarstwa?

np mam nieużytki, których nie zgłaszałem do dopłat, ale w rejestrze gruntów figurują jako grunty orne

mam też dzierżawy, które zgłaszam o dopłat

co się liczy a co nie? 

Co masz w rejestrze to agencji nie interesuje bo jak w gminie zrobią klasyfikację raz na 10 lat tak masz tam wpisane. A zmiany zachodzą szybciej, sam mam że w rejestrze co innego a faktycznie inaczej bo drobne kawałki po 0,5 ha gdzie VI klasa pozalesiałem itd.

Agencję interesuje stan faktyczny czyli w razie kontroli co zastaną na polu.

Do wniosku musisz podać wszystkie działki (użytki rolne) jakie posiadasz, nawet jeśli ich nie podawałeś do tej pory i w części VII wniosku pod kolumną 10 wpisujesz ile masz ornych na każdej działce.

Teraz jak masz te nieużytki i nie chcesz ich zgłaszać to w kolumnie 11 wpisujesz powierzchnie jaką wycofujesz np: w 9 kolumnie wpisujesz powierzchnię 0,50 ha, w kolumnie 10 jak masz tam jakieś orne piszesz ile ich masz, a jak nie piszesz 0,00 a w kolumnie 11 jeśli chcesz wycofać całą działkę wpisujesz 0,50 i już tej działki w VIII części nie uwzględniasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj