phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adaammek    24

z tego co wiem z  dywersyfikacji (pow ha ) zwolnieni sa rolnicy  których 75% gruntów rolnych to  TUZ   lub pastewne rosliny zielne czyli wysokobiałkowe  grunty  orne nie wliczaa sie do dywersyfikacji przy ekologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Przy 15 ha musisz mieć dwie uprawy, przy czym jedna nie może stanowić więcej jak 75% zasiewów. Dodatkowo potrzebujesz 5 % powierzchni na EFA, które możesz spełnić grochem. Przelicznik 1 ha grochu  0,7 ha powierzchni EFA.

Też wczoraj dostałem wniosek. Mam 30 działek ewidencyjnych i tyleż samo załączników graficznych. Co na to ekolodzy - dlaczego nie okupują drukarni i nie bronią lasów.

Dokupiłem niedawno kilka działek, o załączniki graficzne każą pytać po 15 marca. Ale biurokracjaaa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

To jak w końcu jest z tą dopłatą do młodego ? :D 

 

Pierwszy rok gospodarzenia liczymy ten w którym składamy samodzielnie wniosek o doplaty OBSZAROWE tak ?

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Według mnie naliczanie zaczyna się od czasu nabycia gospodarstwa. Np jak przejąłeś gospodarstwo 10 lat temu, wydzierżawiłeś lub nie składałeś wniosków o dopłaty to i tak młodym rolnikiem nie jesteś. Jeśli przejąłeś 4 lata temu to jesteś nim jeszcze przez rok jeśli nie przerzucisz 40 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak to bedzie z doplatami dla mlodych rolnikow jak np przekroczy 30 ha ziemi ale nie wiecej jak 50 ha to bedzie ta doplata 62 euro do ha kazdego ? a ta doplata dla gospodarstw do 30 ha 40 euro do 1 ha to bedzie jak ktos ma 35 ha to dostanie od 3 ha do 30 ha a reszte bez tej doplaty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Płatność dla młodych i płatność redystrybucyjna są od siebie niezależne:

 Nawet jak masz powyżej 50 ha ale spełniasz warunki na płatność dla młodego to możesz liczyć na płatność do 50 ha.

 Płatność redystrybucyjna (od 3 do 30 ha) ma być tak jak opisałeś.

 

Co do wyliczania okresu kwalifikowania się do płatności dla młodych, teraz jeszcze w procesie legislacyjnym idzie projekt rozporządzenia w/s płatności bezpośrednich (aktualnie faza konsultacji społecznych, uwagi do 4 marca), będę przez izby rolnicze wnosił o doprecyzowanie tej kwestii. Czytajcie, szukajcie niejasności i zgłaszajcie ewentualne uwagi przez odpowiednie organizacje. Ku chwale społeczeństwa świadomego!!!


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corn-system    5

Moje pytanie brzmi co sie stanie gdy rolnik obsieje cale gospodarstwo np kukurydza wtedy tylko dostanie doplaty JPO ? czy zostanie rowniez ukarany kara ? jesli tak to jaka dokladnie ? i co przepisy mowia w tym dokladnie kierunku produkcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Koledzy co zrobić z łąką na połowie której powstało jeziorko bo bobry zrobiły sobie tamę obok na rowie, łąka jest tak daleko że nie opłaca się jechać kosić, mogę po żniwach stalerzować lub za orać tą część nie zalaną. Czy mogę składać dopłatę na całą działkę i jak to ująć TUZ czy jakiś proekologiczny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackie    0

Czy ktoś może mi powiedziec o co chodzi z tą płatnością dodatkową? Jeśli już to jest wyjasnione na forum to proszę o link. Rozumiem, że zaznacza ją kazdy automatycznie kto ma JPO i powierzchnię w przedziale 3,01-30 ha? Czy dodatkowo trzeba te platność oznaczać jakoś na mapce? Z góry dziekuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Koledzy co zrobić z łąką na połowie której powstało jeziorko bo bobry zrobiły sobie tamę obok na rowie, łąka jest tak daleko że nie opłaca się jechać kosić, mogę po żniwach stalerzować lub za orać tą część nie zalaną. Czy mogę składać dopłatę na całą działkę i jak to ująć TUZ czy jakiś proekologiczny??

temat prosty jak dla mnie, ważne są dwie rzeczy:

1. cicho siedzieć że są bobry (poczytać wątek o bobrach),

2. dokonać oczyszczenia urządzeń melioracyjnych ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Móglbyś po krótce przybliżyć temat z bobrami, może jakieś dopłaty na nie??

Ta działka jest 12km odemnie, praktycznie brak dojazdu, chyba że po sąsiada polu, rów idzie przez środek do niczego mi ona nie potrzebna, ma chyba 27arów, chodzi mi tylko jak na nią dopłatę wziąść bo wcześniej składał wujaszek od którego wziołem w dzierżawe ze 3h wszystkiego i ch...j jak jemu by zabrali dopłate za 3h ale jak mi przez tą działkę za 20h to już lipa. Czy zapłacić mu dzierżawe pare zł i dać sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Przy 15 ha musisz mieć dwie uprawy, przy czym jedna nie może stanowić więcej jak 75% zasiewów. Dodatkowo potrzebujesz 5 % powierzchni na EFA, które możesz spełnić grochem. Przelicznik 1 ha grochu  0,7 ha powierzchni EFA.

Też wczoraj dostałem wniosek. Mam 30 działek ewidencyjnych i tyleż samo załączników graficznych. Co na to ekolodzy - dlaczego nie okupują drukarni i nie bronią lasów.

Dokupiłem niedawno kilka działek, o załączniki graficzne każą pytać po 15 marca. Ale biurokracjaaa!!!

 

Ale gdzie masz się zgłosić po te mapki? I w jakim trybie będą wydawane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Mapki będą wydawać w biurze powiatowym. Ale na razie sami nic nie wiedzą i kazali pytać po 15 marca. Zadeklarowana działka bez załącznika graficznego jest z automatu odrzucana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Po mapki idziesz do swojego powiatowego biura agencji. Sam w ubiegłym tygodniu byłem to dostałem od ręki. Jedynie co potrzebne to ten indywidualny numer i numery działek aby wiedzieli co mają znaleźć i drukują. Wypełniasz jeszcze taki wniosek w którym wpisujesz te numery działek i podajesz po co te mapki potrzebujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dzięki za informacje. A co jeśli np kupiłem działkę, wniosek z mapkami przyszedł na właściciela wcześniejszego. Na mapkach jest zapisany właściciel - można wziąć od niego tą mapkę czy trzeba iść po nową gdzie będę zapisany ja jako właściciel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Nie możesz skorzystać z mapki poprzedniego właściciela. Poprzedni właściciel musi sam tą mapkę zwrócić tylko po prostu nie wypełnioną oddaje ja czystą z datą i podpisem, bo ile dostał załączników to i tyle musi zwrócić, a tym bardziej na jego mapka jest spersonalizowana z jego danymi. A w samym wniosku poprzedni właściciel w sekcji VII i VIII wniosku wykreśla daną działkę podpisuje się pod tym razem z datą.

A ty po prostu musisz mieć mapkę swoją

Bo ja mam taki sam przypadek jak i Ty tylko że ja wziąłem w dzierżawę na 10 lat działkę i też poprzedni właściciel dostał mapki, a ja musiałem iść po swoje :) 

Edytowano przez Roki212
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

to ja sie wtrącę pro po mapek :) u mnie na szkoleniu z arimr na temat dopłat mówili ze można wsiąść mapkę od poprzedniego właściciela ( zakup ziemi, dzierżawa )jak dostał już tylko trzeba skreślić jego dane i napisać obok swoje - widzę ze co oddział to może byc troszkę inna bajka :( na wszelki wypadek udam się do agencji i wezmę na siebię mapki z nowej dzierżawy :) żeby sie później nie czepiali jak im sie odmieni :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a to mapki już można wybierać? Bo będę użytkował coś czego nie użytkowałem.

 

A teraz najlepsze - mam działkę na której jest RS-ptaszki na n2000 - w informacji o działkach wpisali że jest to grunt orny bez TUZ, wyznaczyli obszary efa itp.

Druga działka z tego samego programu ma TUZ, nie ma efa (choć jest staw, rzeka i ściana lasu) i gruntów ornych na niej nie ma

I weź tutaj bądź mądry ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Nikita się nie martw bo tuz-y są na karcie źle po oznaczane, Wnioski drukuje zewnętrzna firma i nie zawsze tuzy na kartach są prawidłowo oznaczone,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

odnosnie doplat dla mlodego rolnika wiem tylko tyle ze trzeba we wniosku sie zdeklarowac ze sie do takowych przystepuje a le czy one beda mniejsze czy wieksze tego nie wiem czy mogl by ktos po krotce objasnic jak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szacowana stawka płatności dla młodych rolników wyniesie ok. 59,8 EUR/ha.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Szacowana stawka płatności dla młodych rolników wyniesie ok. 59,8 EUR/ha.

 

freetaxi a odpowiesz mi na nurtujące mnie pytanie ? Bo różne wersje podają ludzie na wcześniejszych stronach :)

 

Chodzi o tą 5-letnia dopłatę dla młodego.

 

Mam dzierżawę od ojca (zrobiona w sierpniu 2014), dopłaty onw i obszarowa poszły na konto ojca zaś zobowiązanie na rolnośrodowiskowe przeszło na mnie i już dostałem nawet decyzję o dopłatach. 

 

I tu moje pytanie, czy będą kwalifikował się do dopłaty dla młodego przez kolejne 5-lat składania wniosku czy tylko 4 ? Bo już sam nie wiem, liczy się pierwsze złożenie wniosku o doplate obszarowa czy jednak nie ? 

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj