phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lesssiu007    186

a to za cielaki co maja po 3 mies np nie dostaniemy dopłat ??

A i pisza ze za urzymanie trwałych urzytków zelonych też bedzie dopłata ? łąki bedą brane jako tereny zazielenione ? czyli bedzie do nich przysługiwać  te 70 euro ? czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

czy jak korzystam z unijnych dopłat mogę rozrzucać obornik w lutym? czy mogą mi zabrać dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam

rolnicy otrzymujecie wnioski na 2015  woj swietokrzyskie

na stronie arimr jest juz obszarowy na 2015

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Mam takie pytanie posiadam 36 ha i we wniosku jakbym składał to należą mi się dopłaty dodatkowe te 41 Euro do 30 ha a do reszty nie czy wcale mi się nie należą A do młodego rolnika dostane te 61 Euro do 36 ha?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

41 Euro jest na powierzchnie w przedziale od 3,01 do 30 ha, powyżej są pozostałe płatności, dodatkowa płatność do młodego jest do max 50 ha.

 

czy ktoś mógłby wrzucić skan instrukcji wypełniania wniosku??

chodzi mi o zapisy dot. systemu dla małych gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Czyli jakbym składał na 36 ha . To te 41 Euro dostanę do 30 ha a do sześciu nie tak?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

dostaniesz do 27 ha, bo nie ma do pierwszych trzech ha, i powyżej 30 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

nic z tej dodatkowej dopłaty, inne dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

rolnicy rząd uchwalił system dopłat obszarowych w latach 2015-2020 wiem ze sa zmiany

jezeli chodzi dopłaty do roslin wysokobiałkowych  zwiekszono limit do 150 ha  nie estem pewien czy nalezy miec umowe  na rosliny wysokobiałkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli te dodatkowe 40 euro to bedzie tak ze do pierwszych trzech ha nie ma nic a dopiero od 4 do 30 ha jest doplata a 31 ha itd juz nie ma tej doplaty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam mam takie pytanie jak jest w tym roku z plodozmianem trzeba go przestrzegacczy miniony rok tzn 2014 nie jest wazny ogolnie chodzi mi o to czy jak na danej dzialce mialem kukurydze przez 3 lata to czy teraz musi byc zasiane cos innego czy moge zasiac 4 raz kuku i dostane doplate czy mi zabiora za nieprzestrzeganie plodozmianu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A jak to jest z tymi dopłatami do buraków cukrowych. Moja sytuacja wygląda tak, że mam zakontraktowane zawsze 2 hektary uprawy. Z tym, że w tym roku będę je siał na działce o powierzchni 2,18 hektara. Czy będzie to wyglądało tak, że poprostu dopłata dla buraków będzie do 2 hektarów, a te 18 arów zwykła dopłata do ziemi, czy muszę mieć idealnie 2 hektary i bawić się w obsiewanie tych 18 arów czymś innym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

 z tego co pamietam dopłata do powierzchni jak jest na umowie kontraktacyjnej 


 rolnicy czy masowo  przychodzą wnioski o dopłaty na 2015  jak u was na  wsiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

A słuchajcie, wydzierżawiłem grunt na którym były łąki więcej niż 5 lat (nie wiem czy do płatności były podawane jako TUZ czy łąka (czytaj dalej)), które zaorałem to teraz ARIMR może nakazać mi przywrócenie tych łąk (wiadomo w przypadku jak zostanie przekroczony próg 5%)?

 

I drugie pytanie to jak ktoś we wnioskach wpisywał np. łąka a nie TUZ i ta łąka była tam wpisywana więcej niż 5 lat to to jest i tak TUZ?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

trwałe uzytki zielone oznacza sie tuz  jezeli tuz nie jest cenny przyrodniczo to mozna jezeli nie przekroczy te 5 %we wniosku na 2015 bedzie oznaczenie działki czy tuz jest  cenny przyrodniczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    851

Panowie ja dopłaty biore za 12ha własnych i wbijam w ten kalkulator http://www.arimr.gov.pl/kalkulator-platnosci-bezposrednich.html

Wpisuje 12ha i automatycznie się wbija 12ha zazielenie czyli JPO  1284euro zazielenienie 861.60euro  dodatkowa 363.60 euro razem 2509.20 euro czyli to jest pewna kasa którą dostane?

I pisze płatność dla młodego rolnika to muszę mieć jakąś szkołe czy wystarczy że mi przepiszą to mam status rolnika i dostane 59euro dodatkowe do ha?

I trochę dziwne to że płatność dodatkowa jak mam 12ha to potrącają 3ha bo liczy od 3ha skoro mam 12 to powinno liczyć od zera bo spełniam ten warunek tak jak przy bydle mam 3sztuki to za nie dostane poniżej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Na chwilę obecną podane są tylko szacowane stawki, oficjalny wykaz stawek dopłat powinien być znany w sierpniu/wrześniu.

 

Młody rolnik jest płatny przez 5 lat od momentu przejęcia gospodarstwa, na razie nie było nic o wymogach dot. wykształcenia.

 

Płatność dodatkowa przysługuje do powierzchni powyżej 3 ha i nie większej niż 30 ha, możesz dostać tylko do nadwyżki powierzchni powyżej tych 3 ha a nie tak jak np. przy płatnościach do produkcji bydła, gdzie płatność jest do stada pow. 3 szt, do 30 szt. i płatne od pierwszej sztuki.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj