phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adaammek    24

jezeli chodzi o płatnosc do roslin  wyskobiałkowych stawka  ponad 200 euro na ha to orjentacyjna stawka  wyniczona  w oparciu o powierzchnie  zgłaszaną w poprzednich latach jezzeli znaczoco zwiekszy sie areał  upraw roslin wysokobiałkowych to i stawka sie zmniejszy jestem przekonany ze stwka prognozowana sie nie utrzyma i bedzie mniejsza   arimr po zebraniu wszystkich wniosków wprowadza dane do systemu informatycznego jezeli dobrze pamietam to do konca sierpnia  bo musi poinformowac amin rol ile hektarów jest zgłoszonych  zwierzat itp dopiero min rol  przelicza ha na srodki które sa do dyspozycji na poszczegółne płatnosci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Ciekawe jakie będą końcowe stawki dopłat, skoro już są zmniejszone względem początkowo szacowanych...

 

Cześć. Dopłaty od 2015 roku bedą przedstawiały sie następująco dla roslin strączkowych: JPO 107 euro plus zazielenienie 71 euro plus straczkowe 239 euro = 417 euro. plus oczywiście dopłata za powierzchnie min. 41 euro. W sumie daje 458 euro

 

 

Ale żeś wyrwał z tą sumką... 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

 jak to jest z kontrolą wagencji  na jakiej podstawie arimr typuje do kontroli  czy chodzi  o powierzchnie dopłat bezposrednich  np 50 ha  i wiecej  sa   kontrolowani  a małe gospodarstwa 5-10 ha to losuja ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Kolego a gdzie słyszałeś że nie miało byc zmniejszeń w tym roku? Ja siedze w tym temacie od ponad 10 lat i 1 raz coś takiego czytam. podaj linka do tego co słyszałeś.pozdrawiam

 

Proszę bardzo pierwsza informacja z brzegu (ostatnie zdanie w artykule)

http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1077821,ARiMR-ma-34-mld-euro-na-doplaty-obszarowe-i-czeka-na-wnioski-rolnikow-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

 

 

 

Gospodarstwa podzielone sztucznie po listopadzie 2011 roku, w celu uzyskania wiekszych dopłat, nie dostana dopłat

 

 

Dostać dostaną, nawet złożyć będą mogły jeżeli Agencja nie wykryje tego albo nie udowodni nam sztucznego podziału.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobra    17

Cześć :-) Nie jestem za bardzo w temacie ale jakby mógł mi ktoś wytłumaczyć -dopłaty zwierzęce ,Czy ja dobrze rozumiem że można dostać ok 70 euro do 30 szt bydła do 24 mcy i kolejne ok70 euro do 3-30 krów ? czy tylko Razem do 30 szt bydła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego Agrest proponuję abyś rzucił okiem na datę opublikowania artykułu z Twojego postu bo jak patrzę to chyba 14.03.2014 :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Zgadza się, bo i o potracenia za 2014 rok chodziło. Miało nie być , a jednak były.

Współczynnik korygujący 1,302214%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Proszę bardzo pierwsza informacja z brzegu (ostatnie zdanie w artykule)

http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1077821,ARiMR-ma-34-mld-euro-na-doplaty-obszarowe-i-czeka-na-wnioski-rolnikow-[/quote

 

 

w tym artykule nie ma mowy ze doplatach nie będzie zastosowany czynnik korygujący dla platnosci JPO, mowa jest o modulacji dla UPO.

Dostać dostaną, nawet złożyć będą mogły jeżeli Agencja nie wykryje tego albo nie udowodni nam sztucznego podziału.

z kolega sie zgadzam w 100%. Gorzej jak sie trafi na jakiegoś na gorliwego urzednika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

musieli trzepać by większość młodych rolników - program ten sprzyja dzieleniu gospodarstw pod premie i przez to rozdrobnieniu... jak ktoś napisał wcześniej - nikt nie zabroni nikomu obrotu prywatną własnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@jaroWM nikt Ci nie zabrania obrotu prywatną własnością - chodzi o to, że dla agencji niektóre działania mogą się nie spodobać, czego skutkiem może być ograniczony dostęp do unijnych pieniążków  ;)

Poza tym masz rację, Ci co załapali się na MR ze starego PROW powinni się cieszyć, teraz pewnie nie wystarczy przekazanie części gospodarstwa i spisanie umowy użyczenia maszyn - takie sytuacje będą pewnie szczególnie prześwietlane przez agencję i konieczne będzie udowodnienie, że są to dwa rozdzielne gospodarstwa a tu już pojawia się swoboda interpretacji argumentów - czyli przestrzeń kombinacji po obu stronach...

 

Jeśli chodzi o dopłaty bezpośrednie i ich rewizję pod kątem sztucznego podziału gospodarstwa to utrudnienia z tego tytułu mogą pojawić się przy tych elementach systemu, gdzie są górne limity powierzchni/produkcji (płatność dodatkowa, dla młodych rolników, do bydła/krów, wysokobiałkowe). Przy JPO, możliwość jakiegokolwiek zysku na dopłatach przez podział gospodarstwa pojawia się dopiero przy powierzchni powyżej 1300 ha i raz, że takie "manewry" byłyby łatwe do zauważenia przez agencję a dwa, to nie wiem czy przy takiej powierzchni będzie się komuś chciało bawić w tego typu podchody...

 

Jesienią na szkoleniu z zazielenienia wspominali, że przewidziane są wzmożone kontrole na miejscu z naciskiem położonym na spełnienie warunków zazielenienia, nie można wykluczyć jednak możliwości, że przy okazji będzie możliwość "wyłowienia" potencjalnych gospodarstw sztucznie podzielonych i w późniejszym okresie dokładniejsza analiza pod tym względem.

Edytowano przez zaq1987

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Witam jak to jest z tymi zabiegami bo wiem że nie można do końca lutego rozsiewać nawozów sztucznych ani organicznych tak? a jak jest np. z oraniem? zabieraja dotacje jak "dobry" sąsiad naśle urzędników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

w tym artykule nie ma mowy ze doplatach nie będzie zastosowany czynnik korygujący dla platnosci JPO, mowa jest o modulacji dla UPO.

 

 

O jakiej modulacji UPO piszesz, nie wiesz że w 2014r UPO nie było? A czynnik korygujący zastosowano do wszystkich dopłat jakie miałem czyli JPO i owoce miękkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to zeby spelnic ten warunek 5% obszary proekologiczne to lepiej zasiac  np lubin to ile doplaty za lubin by bylo ? czy lepiej zaisac te miedzyplony scierniskowe czyli mam rzepak scinam rzepak talerzuje rozsiewaczem sieje jakiegos zboza taniego tak by bylo 20 % roslinnosci zboza i 80 % rzepaku i wtedy ile do ha za to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

O jakiej modulacji UPO piszesz, nie wiesz że w 2014r UPO nie było? A czynnik korygujący zastosowano do wszystkich dopłat jakie miałem czyli JPO i owoce miękkie.[/quot

 

Np UPO chmiel taka doplata byla, czynnik korygujący byl w upo i om i tu kolega ma rację

 

 

O jakiej modulacji UPO piszesz, nie wiesz że w 2014r UPO nie było? A czynnik korygujący zastosowano do wszystkich dopłat jakie miałem czyli JPO i owoce miękkie.[/quo

przepraszam czynnik korygujący byl w jpo i om i tu kolega ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Koledzy mam pytanie co mogę posiać na polu słabej klasy i daleko od mojego gospodarstwa żeby dostać jak najwięcej dopłat do tego kawałka pola ?

jakie rośliny ?, i jaka jest do nich dopłata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a to zeby spelnic ten warunek 5% obszary proekologiczne to lepiej zasiac  np lubin to ile doplaty za lubin by bylo ? czy lepiej zaisac te miedzyplony scierniskowe czyli mam rzepak scinam rzepak talerzuje rozsiewaczem sieje jakiegos zboza taniego tak by bylo 20 % roslinnosci zboza i 80 % rzepaku i wtedy ile do ha za to jest ?

No właśnie też śledzę ten temat i pierwotnie chciałem obsiać dodatkowo ~1ha użytku zielonego (w dopłatach JPO bez TUZu) koniczyną (zazielenienie i ST) aby mieć z głowy zazielenienie ale coraz więcej osób piszę że właśnie np po rzepaku posiać mieszankę i tależówka no i  do 15 października nie ruszać tego (najlepiej lejkiem i dosypać saletry aby ładnie się resztki rozkładały). Potem przed 16stym paździenika nawożenie NPK a 16 października wchodzę z orką, na drugi dzień brony i siew zboża.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1825

Dzisiaj dostałem wniosek na 2015. Rzeczywiście pojawił się zapis, że nowe wnioski bądź w przypadku dopisania działek we wniosku będzie potrzebny załącznik który będzie można pobrać z Biur Powiatowych ARiMR a nie jak do tej pory obyło się bez materiału graficznego. 

 

Moim skromnym zdaniem dobra zmiana, choć będzie powodować niezłe zamieszanie w Biurach Powiatowych

Dzisiaj przy okazji że byłem w pobliżu agencji wstąpiłem do nich aby dokładniej wypytać o te mapki bo mam dwie działki które będę dodawał w tym roku to ludzie w agencji nic na ten temat nie wiedzą i są zdziwieni tym że oni będą musieli wydawać te mapki hehe ciekawie się zapowiada  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Oni zawsze nic nie wiedzą... Dopiero jak ktoś pójdzie do dyrektora i on przedzwoni do warszawy np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Jezeli sieje co roku 11 h poplonow (zyto ) po 1 marca orka to to sie liczy do zazielenienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

No właśnie też śledzę ten temat i pierwotnie chciałem obsiać dodatkowo ~1ha użytku zielonego (w dopłatach JPO bez TUZu) koniczyną (zazielenienie i ST) aby mieć z głowy zazielenienie ale coraz więcej osób piszę że właśnie np po rzepaku posiać mieszankę i tależówka no i  do 15 października nie ruszać tego (najlepiej lejkiem i dosypać saletry aby ładnie się resztki rozkładały). Potem przed 16stym paździenika nawożenie NPK a 16 października wchodzę z orką, na drugi dzień brony i siew zboża.

Poplon ścierniskowy siew do 15 sierpnia i ma być na polu do 15 września , tak to wszędzie czytam . Skąd ten 15 października u Ciebie ?

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a sorki może coś pokręciłem bo badam parę spraw (nie tylko rolnictwo) na paru forach i mogłem coś pokręcić.

 

W sumie jakby to załatwiło zazielenienie to lejek, saletra aby rozłożyć resztki, jakaś mieszanka, wysiać, podorywka, jak 15 września to idealnie jeszcze rundup energy i początek października mam posiane zboża.

 

A wyczytałeś może jakie rośliny trzeba byłoby wysiać po:

- rzepaku

- pszenicy ozimej

- jęczmieniu jarym

- pszenżycie?

 

 

Ja jakoś nie mam siły do czytania tego bo roboty fizycznej mam ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Musi być roślina z innej grupy uprawowej np. rzepak +zboże, zboże +gryka, zboże+ kapustne, zboże + strączkowe, kapustne + strączkowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj