phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

adaammek    24

dobrze tylko jezeli rolnik  już zdązył  wyraże sie zuzytkowac dany użytek i posiadał  go na dzień 31 maja to dopłata mu sie nalezy  zauzmy ze  bezumownie uzytkuje działke 50 ha skarbu państa nie anr wystapiłe o dopłate   i ja otrzymałem  nastepnie  gmina poinformowała arimr ze bezumownie użytkuje  to i tak ze strony arimr jeste  na prawie bo zarzadzałei i uzytkowałem działke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Według mnie masz prawo do dopłaty, ale co z tego jak ANR zasądzi Ci czynsz dzierżawny pomnożony przez 5. Jak w terenie np. obowiązuje 2t pszenicy z ha to Ty masz oddać 10 ton. Opłaci się?

A tu trochę na temat  http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/ustalanie-kary-za-bezumowne-uzytkowanie-ziemi/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To wyobraź sobie sytuację kiedy to ja składam wniosek o dopłatę na Twoją działkę. Co wtedy powiesz na krzyżówce w BP? Oczywiście, że to Twoja działka bo masz do niej tytuł prawny. Kolego w tych sprawach siedzę już 10 lat. Jakbym przy dobrym piwie opowiedziałbym Ci jakie były sytuacje i jak kończyły się one dla niektórych moich klientów to głowa rozboli Cię na kilka dni :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Widze ze kolega nie rozróżnia właścicieli A właścicielem "skarbu państwa"  może być anr ,gmina, starostwo Na razie chyba tylko anr sie czepia i kategorycznie żąda wycofania sie z pola i korekty wniosku o dopłatę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

kolego rozumiem cie dobrze bo miałem krzyżówke  ale  jezeli  ja  działeke uzytkuje  nie moja   na krzyzówce to ja kase zgarniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale wchodzisz na działkę bez umowy :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To widzisz jak sytuacja wygląda. A jak zrobisz to już od Ciebie zależy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Dostaliście już wnioski na 2015?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ten kalkulator na stronie ARiMR , to katastrofa, nic mi na nim nie wychodzi, mam:

4,11 łąk 

1,50 łubin  

19,24 orne, 

24,85 całość 

czemu jak wpisuje TUZ , to to nic nie wnosi do wyniku ,  czy ktoś rozpracował ten kalkulator i pomoże 

NIE WIEM JAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY WNIOSKI,  ale to wszystko będzie popier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

W lutym powinni ruszyć ze szkoleniami, także bez nerwów. A z tym kalkulatorem na stronie agencji to rzeczywiście coś nie tak. Jak się będę nudził to może w Excelu coś skleję i udostępnię.

 

Co do wniosków, to na szkoleniu jesienią (odnośnie dywersyfikacji upraw, itp.) prowadzący stwierdził, że pierwsze wersje wniosków na rok 2015 jakie dostali do konsultacji to była totalna porażka - sami nie wiedzieli z której strony to ugryźć... Powiedział też, że najprawdopodobniej wnioski będą podobne do tych z 2014, dodane będą tabele odnośnie obszarów proekologicznych i dopłat do produkcji. Jakby wprowadzili całkiem nowe wnioski, to byłby niezły bałagan.

 

Edit:

No i coś udało się zmajstrować TUTAJ jak ktoś chce to może znaleźć moje wypociny. Robiłem na podstawie projektu dopłat, bo nie znalazłem oficjalnych, sensownie zestawionych danych... domyślnie wstawiłem wymaganą powierzchnię EFA na poziomie 5%.

Jeszcze jedno, wartości dopłat wyliczane są w EURO.

Edytowano przez zaq1987

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

witam w tym roku dostałem ziemię w dzierzawę na młodego rolnika czy prześlą mi jakis wniosek o dopłaty ? czy samemu trzeba odebrac z agencji? i słyszałem coś ze młodzi rolnicy maja mieć większe dopłaty czy trzeba wypełnić dodatkowy wniosek na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

 w obszarówce jest dopłata dla młodych rolników do 40 lat i prowadzenia gos nie wiecej jak 5 lat  do 50 ha   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dopiero styczen 2015, a juz dziela skore na niedzwiedziu, juz 45 stron napisali, kalkulatory, przeliczania, młode rolniki, kombinacje jak podzielic gospodarke zeby wziac najlepiej wszystkie dofinansowania, pytania ile bedzie na to, ile na tamto....

pytanie do was : normalni wy jestescie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

witam w tym roku dostałem ziemię w dzierzawę na młodego rolnika czy prześlą mi jakis wniosek o dopłaty ? czy samemu trzeba odebrac z agencji? i słyszałem coś ze młodzi rolnicy maja mieć większe dopłaty czy trzeba wypełnić dodatkowy wniosek na to?

dopisujesz tą działkę we wniosku i tyle, na drugi rok już z mapką ci przyjdzie, za większą kasę na młodego nie trza drugiego wniosku tylko zapewne będzie  do zaznaczenia ze chcesz tą dopłatę, a oni już sami sprawdzą czy się kwalifikujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Witam :D 

 czy jak mam 70 ha to dostane płatnosc dodatkowa te 41 euro?bo w tym kalkulatorze to pokazuje ze dostane tylko do 27ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

do 27 ha dostaniesz a do reszty nie, czyli jak masz 70 ha to tylko 27*41 euro(przybliżona stawka), a za resztę nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

dopisujesz tą działkę we wniosku i tyle, na drugi rok już z mapką ci przyjdzie, za większą kasę na młodego nie trza drugiego wniosku tylko zapewne będzie  do zaznaczenia ze chcesz tą dopłatę, a oni już sami sprawdzą czy się kwalifikujesz

 

bo ja będe pierwszy raz występował o dopłaty i nie wiem czy dostane pocztą coś czy muszę sam pobrać wniosek i go wypełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dopiero styczen 2015, a juz dziela skore na niedzwiedziu, juz 45 stron napisali, kalkulatory, przeliczania, młode rolniki, kombinacje jak podzielic gospodarke zeby wziac najlepiej wszystkie dofinansowania, pytania ile bedzie na to, ile na tamto....

pytanie do was : normalni wy jestescie ?

 

Najlepiej czekać bezczynnie, a później narzekać że ten nabrał tyle, ten tyle a mnie nie dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosek trzeba będzie od nowa napisać ze swoimi danymi identyfikacyjnymi. Nic do Ciebie pocztą nie przyjdzie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dopiero styczen 2015, a juz dziela skore na niedzwiedziu, juz 45 stron napisali, kalkulatory, przeliczania, młode rolniki, kombinacje jak podzielic gospodarke zeby wziac najlepiej wszystkie dofinansowania, pytania ile bedzie na to, ile na tamto....

pytanie do was : normalni wy jestescie ?

nie wiem jak ty ale ja od marca w pole ruszam i chciał bym wiedzieć jak najwięcej do tej pory bo potem to już czas szybko leci i trzeba będzie się zwijać żeby wniosek złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

damian4000

u was ziemia ponoc po 50-60 tys za ha to i bez dopłat wam sie opłaci gospodarowac  :D  na co wam dopłaty jak wy i po 100 tys za ha niedługo bedziecie płacic i bedziecie mowic ze warto tyle zapłacic za ha  ;)

a jednak prawda jest zupełnie inna, bez dopłat i programow pomocowych to kaplica, sami sie zapedzacie w kozi rog płacac niebotyczne sumy za ziemie (dotyczy wszystkich ktorzy płaca niebotyczne sumy za ziemie)

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam powie mi ktos o co chodzi z tym zazielenieniem dostalem teraz premie na mlodego rolnika mam 22 ha łąk czyli trwałych użytków zielonych i w biznesplanie mam ze bede mial przez 5 lat caly czas te tuz nic nie bede zmienial / czy i dostane na te zazielenienie czy trzeba cos zasiac i zmieniac biznesplan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj