phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

To moze napisz jak ty to interpretujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

A co tu jest do inpretowania? Wszystko co trzeba napisane jest poście wyżej. Zarówno do opasów jak i krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Dzwoniłem dziś do ODR i dowiedziałem się że pakietu rolnictwo zrównoważone z rolnośrodowiskowymi(poplonami) nie będzie można łączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

wszyscy którzy mieli zmniejszenia

 

 

Mozesz wyjaśnic o co chodzi bo link nie działa, zmniejszenia czego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

zgodnie z dyscypliną finansowa dopłaty obszarowe pow 2 tys euro  2013 zostały pmniejszone  teraz unia chce zwrócic rym co mieli zmniejszenie obzarówki w 2013,  natomiast zmniejszenie w 2014 jest mniejsze wiec oddadza róznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

He jedna dobra wiadomość :D a nie wiecie czy do tych 2 tys euro wlicza sie dopłaty ONW?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

@debrzyna przecież była tzw. modulacja od kwoty pow. 2000 euro i Ci co mieli pow. tej kwoty mieli potrącenia.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Jak miałeś zastosowaną modulację w ubiegłym roku to powinieneś mieć decyzję z wyszczególnieniem. Chyba że nie przerzuciłeś 2 tys. euro

Ja za 2014 dostałem, decyzję. W tym roku zastosowali współczynnik korygujący 1,302...% od kwoty powyżej 2tys. euro. potrącili mi 250zł, ale jednocześnie z dyscypliny finansowej zwrócili 430zł. A miało chyba nie być potrąceń w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Agrest a za 2013 nie dostałeś?? bo za 2013 też mają zwracać wtedy współczynnik korygujący był większy.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Agrest a za 2013 nie dostałeś?? bo za 2013 też mają zwracać wtedy współczynnik korygujący był większy.

 

W tym tygodniu dostałem decyzję za 2014rok. Jest tam informacja o zastosowaniu współczynnika korygującego na 2014 rok w wysokości 1,302214% oraz zapis Zgodnie z rozporządzeniem....   ...podlega Pan zwrotowi dyscypliny finansowej za rok obrotowy 2014 na mocy.....

 

Informacji o zwrocie 2013 nie dostałem (wtedy zabrali mi chyba około 2tys zł)

Za 2014 potrącają mi 250zł, a z dyscypliny zwracają dokładnie 402zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

 rolnicy w 2015 roku  ida zmiany w obszarówce   , okazuje sie ze nie wszystki łaki na natura 2000 to cenne użytki przyrodnicze bo tylko   niewielka czesc bedzie zakwalifikowana do zakazu przekztałcania i innych działań na natura 2000 dotyczy to   łak mam gos rolne połozone natura 2000 i wszystkie łaki  sprawdziłem w akcie wykonawczym amoje łaki to nie sa cenne działki choc znajduja sie na niej ptaki pod ochroną  maxymalna ilosc dzew na 1 ha to 100 sztuk było 50  przy czym nie mogą utrudniac prowadzic działalnosci rol jak dotychczas   dywersyfikacja upraw bedzie sprawdzana od 15 maja do 15 lipca   zaznaczam ze powyżęj 10 ha gruntów ornych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Od września są tu posty na ten temat , przysnąłeś trochę . Szkolenia nawet były organizowane przez ARIMR.

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

 rolnicy wiadomo ze gro gruntów rolnych jest uzytkowana  bezumownie chodzi mi  o działki agencji nieruchomosci rolnych skarbu państwa  jaki jest podejscie do tej sprawy wiadomo ze anr sama nie bedzie uprawiac pola lub kosic łaki i grunty tracą na wartosci porastaj samosiewkami  wchodzi roslinnos inwazyjna   w mojej miejscowosci sa dosc duze działki od 5- 40 ha   naleza one do skarbu państwa czyli gminy  jestem rolnikiem dla którego w kazdym kawałku ziemi widze mozliwosc wyprodukowania żywnosci lub poprosty przywrócic grunty i łaki do stanu uzywalnosci  jezeli bezumownie bede  grunt uprawiac to prawnie  nalezy mi sie dopłata  jpo  jezeli nikt nie uprawia moge ja jak zapatrujecie sie na bezumowne uzytkowanie i podawanie o płatnosc obszarową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciekawy temat. Pytanie jak podejdzie do tego właściciel czyli Skarb Państwa i czy nie będzie krzyżówki w dopłatach?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Z tym podawaniem gruntów anr bez umowy to już nie przechodzi Mój przypadek, od początku dopłat podawałem dwie działki do dopłat w całości choć 1/4 to własność agencji i w tym roku dostałem pismo z agencji ze użytkuje i podaje do dopłat nielegalnie Po kontakcie telefonicznym i wyjaśnieniach ten rok mi odpuszczono że by już nie mieszać w dopłatach ,ale w przyszłym mam podać do dopłat o 1/4 mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

 wiesz dobrze freetaxi ze arimr nie interesuje  co na to skarb państwa  a krzyżówki nie bedzie bo działki bede tylko ja uprawiał


 jezeli uzytkowałes to aeimr ma obowiazek ci wypłacic dopłate  nawet jakby anr protestował mogła by tylko naliczyc ci czyn sz dzierżawny  prawo jet proste użykujesz należ ci sie dopłata  moż to być i 300 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Miałem przypadek podobny co kolega dwa posty wyżej. Przedstawiciele instytucji będącej właścicielem działki pojawili się u "dzierżawców" o wyjaśnienie sprawy w okresie kiedy można było robić jeszcze zmiany do wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Na chwilę obecną ANR za bezumowne użytkowanie może zażądać pięciokrotnego czynszu dzierżawnego  w danym terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Prosili o zejście z pola i wycofanie działki z dopłat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj