phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    86

to chyba raczej o to chodzi żeby tych co mają 1ha na krus i nawet nie wiedzą za bardzo gdzie nie kontrolować bo te gospodarstwa do 1250€ nie muszą spełniać żadnych wymogów czyli podejrzewam że i żadnych kontroli mieć nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hankarys    0

To 1250 to dla rolników z pod sklepów i dla urzędników którzy mają po 1 ha ,przynajmniej teraz nie będą się ziemią nie musieli wcale interesować a kasa wpłynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

1250 euro to cwany projekt, ale nie dla rolnika

załozmy ze masz 5ha

w tym roku masz zboze czyli

jpo 110

zazielenienie 74

razem 184 srełro do ha czyli ok 736zł x 5ha = 3680zł

automatycznie cie przenosza do tego systemu jezeli we wniosku nie zaznaczysz ze nie chcesz przystapic

na drugi rok siejesz łubin

a wiec 

jpo 110

zazielenienie 74

wysokobiałkowe ok 300

razem 484 czyli ok 1900zł z hakiem x 5ha = 9600zł 

ale ohoho przystapiłes do programu a wiec wypłacimy ci 1250 euro czyli 5 tys   :D  :D  :D

 

tu chodzi o moja sasiadke ma 5 ha noi planuje to sprzedac w przyszlosci i tak  slyszala ze jak po 2015 roku sprzeda to dostanie doplaty za 5 lat 120 % doplat tylko czy musi sprzedac wszystko czy moze sobie kawalek ziemi zostawic by oplacac krus czy musi wszystko sprzedac a na krus sie ubezpieczyc jako ze tyle lat placila wiec jest jakas ustawa ktora by dala jej ta m,ozliwosc ubuezpieczenia sie w krus nawet bez ziemi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    851

Panowie ja nic nie rozumiem

Ja swojego mam 13ha w tym 2ha to łąka czyli sieje 11ha zboża (żyto, jęczmień, mieszanka) to dostane mniej kasy niż teraz?  bo nie chce siać żadnych tam strączkowych 

Może mi ktoś wyliczyć ile dostane?

ONW będzie nadal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

ONW nie będzie. Obszary proekologiczne Cię nie dotyczą, zazielenianie spełnisz jeśli obsiejesz dwoma gatunkami zbóż (jeden gatunek nie może przekroczyć 75% powierzchni). Do siania motylkowych nikt nie zmusza. Jeśli nie jesteś młodym rolnikiem to dostaniesz mniej.

Według kalkulatora przysługuje Ci 2800 euro

http://www.arimr.gov.pl/kalkulator-platnosci-bezposrednich.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Cos o onw niby jest napisane ,,płatność dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi'' str. 222 w skróconej wersji prow. Stawki podobne jak były teraz. Chociaż dokładnie tego nie czytałem jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Rozwiń tą myśl odnośnie ONW..?

 

Jednak ONW chyba będzie. Zasugerowałem się jakimś artykułem z netu, gdzie było napisane  "prawdopodobnie nie będzie"

 A tu jest opisane jak ma być i stawki, a raczej propozycje

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/prezentacje/25_czerwca_System_platnosci_bezposrednich_w_latach_2015-2020.pdf

 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Agrest ta broszura nie jest do końca aktualna, tzn jest już trochę pozmieniane np. odnośnie bydła jest tam mowa o 50 szt do dopłat młodego i " strarego " a obecnie agencja mówi o 30 szt tego i tego. co do ONW to na 100% mają być do 2018 i w chwili obecnej chodzą plotki że ma być zweryfikowana lista gmin objętych ONW ale mam nadzieje ze to tylko plotki :).   Zastanawia mnie jedno z tej broszury :

proponuje się, aby kwotę płatności bezpośrednich skutkującą automatycznym uznaniem rolnika za aktywnego zawodowo ustalić na maksymalnym poziomie, tj. 5 000 EUR.  

ktoś coś rozumie ?? a powyżej to rolink nie aktywny zawodowo ?? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    851

Z tym młodym rolnikiem to chodzi że jak wezne dotacje na młodego rolnika czy poprostu jak mi przepiszą gospodarstwo to jestem gospodarz i wtedy dostane więcej?

ONW dostastawałem 2tyś i razem z dotacją ogólną miałem troche jak 11tyś

Dzięki kolego agrest za pomoc wyszło mi że na dzisiejszy dzień wyjdzie 11,693zł (2800 euro) czyli jeden piernik chyba że będzie jakieś ONW to będzie lepiej

Panowie na tej stronie http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/prezentacje/25_czerwca_System_platnosci_bezposrednich_w_latach_2015-2020.pdf pisze :Premie dla młodych rolników do 100tyś będą wypłacane w dwóch formach 80% i 20% Wymóg posiadania odpowiednich kwalifikacji zawodowych (wyszkształcenie lub staż pracy) czyli jak będę pracował w gospodarstwie zgodnie z przepisami i się opłacał w krus to moge liczyć na MR bez wykształcenia dobrze rozumie?

Edytowano przez krzysiek277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

parę miesięcy temu była mowa o obowiązkowych zasiewach ozimych części gruntów ornych? weszło to w życie. aktualne to jest/będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Z tym młodym rolnikiem to chodzi że jak wezne dotacje na młodego rolnika czy poprostu jak mi przepiszą gospodarstwo to jestem gospodarz i wtedy dostane więcej?

 

Dopłata jest wyższa dla młodych rolników - czyli dla tych którzy gospodarzą krócej niż 5 lat i nie ukończyli 40-ego roku życia. Jeśli np w styczniu przejmiesz gospodarstwo to będziesz przez 5 lat brał wyższe dopłaty, jeśli przejąłeś w tym roku , to przez 4 lata masz bonus. Natomiast jeśli masz np. 38 lat i dopiero przejmujesz gospodarstwo to premia przysługiwać Ci będzie przez 2 lata.  - To jest oczywiście moja interpretacja :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

Widzę że stawki jakie były kilka dni temu link do kalkulatora http://www.arimr.gov.pl/kalkulator-platnosci-bezposrednich.html) zostały zostały dziś mniej lub bardziej okrojone np.

- Rośliny wysokobiałkowe 239,6 euro/ha było 380 euro/ha

- Jednolita płatność obszarowa JPO 107euro/ha było 110 euro/ha

itd.

Chyb nic nie wzrosło a prawie wszystkie stawki zostały obniżone. Czy dobrze rozumiem że skoro nowy PROW 2014-220 został zatwierdzony to stawki jakie są obecnie przedstawione w kalkulatorze prawdopodobnie się nie zmienią?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to ku.wy

Ściema za ściemą w żywe oczy.

Jest tam zapis:

,,Kwoty wyliczane są w Euro na podstawie szacowanych stawek dla poszczególnych płatności na rok 2015,,

i rozumiem zmianę dopłaty do produkcji bo tego nikt nie przewidzi np wysokobiałkowe.

Ale JPO? 3 euro razy ilość ha robi się pokaźna sumka do dzielenia.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Już zmniejszają? Długo nie wytrzymali, myślałem, że chociaż do lutego te 320 euro/ha się utrzyma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Zastanawia mnie jedno z tej broszury :

proponuje się, aby kwotę płatności bezpośrednich skutkującą automatycznym uznaniem rolnika za aktywnego zawodowo ustalić na maksymalnym poziomie, tj. 5 000 EUR.

ktoś coś rozumie ?? a powyżej to rolink nie aktywny zawodowo ??

Tu chodzi raczej o podmioty prawne z listy podanej przy definicji rolnika aktywnego zawodowo czyli np lotniska. Mogą się też łapać osoby, które mają zarejestrowaną działalność gospodarczą inną niż rolnicza. Nieźle - najpierw dawali pieniądze na różnicowanie, czyli na działalność inną niż rolnicza, a teraz dobiorą się im do d..... . Swoją drogą - to te barany w ministerstwie nie potrafią nawet porządnie przetłumaczyć dokumentu z angielskiego i stąd tyle wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

wszędzie pozabierali po parę euro ale jak juz policzylem u mnie dopłaty to się zmniejszyły o niecałe 2tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

mi według kalkulatora wyjdzie kilka tyś więcej, ale głównie dlatego ze przybyło 11 szt bydła ,  

jednak chyba się nie załapie zalezy jak oni liczą lata chodzi o dopłatę dla młodych rolników, ja w 2010 lutym przejąłem gosp, 5 lat minie w 2015 lutym, 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Właśnie z tym bydłem jak ja mam cielaka 3 mies to też będzie się liczył czy jak tam pisze od 6 do 8 mies.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

kp38 

 cytuje ; płatność do bydła będzie przysługiwała rolnikom posiadającym co najmniej 3 szt. młodego bydła w wieku do 24 mieś, do 30 stej sztuki .

a te 6-8 mieś to źle zrozumiałeś, podali taki przykład, że kupisz cielaka w danym roku , dostajesz dopłatę, nie sprzedaż ich, będziesz miał je na następny rok, jeżeli nie przekroczą wieku 24 mieś to ponownie dostaniesz dopłatę do tej sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    851

Panowie a jak to będzie do krowy i do bydła będzie inaczej ? czy np mam 2 krowy i 3 byki to dostane za 5 sztuk? czy tylko za 3 byki bo nie mam 3 krów tylko 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj