phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Brounter    18

Rolno środowiskowe i ONW podobno mają być wypłacone większości rolnikom do końca grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Gdzieś (sorki za sprawdzalne źródło) było powiedziane, że 94% dopłat dostaje 8% rolników. Trochę to nie dziwi, biorąc pod uwagę, że w tych 92% większość (?), to "rolnicy" z 1 ha dla KRUS-u. Mam to (bardzo wątpliwe) szczęście, należenia do tych 8% (czyli dostających pow. 20 000 euro rocznie), niestety lokuję się na samym dole tej grupy, co oznacza brak jakichkolwiek wpływów na jakiekolwiek decyzje (szczerze nad tym ubolewam), a co za tym idzie wszelkie możliwe dopłaty dostaję na szarym końcu. Miałem (płonną, jak się okazało) nadzieję, że wybory coś w tej konstelacji zmienią. Czekam cierpliwie na decyzję KE i szukam sposobu na łatanie dziur, powstałych dzięki własnej naiwności i dalekowzrocznej polityce osób decydujących o przyszłości naszego rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

witam mam 6 ha obsianych koniczyną białą, mam 30 lat, powiedzcie mi czy dobrze licze dopłate za 2015

 

w kalkulatorze:

 

http://www.arimr.gov.pl/kalkulator-platnosci-bezposrednich.html

 

zaznaczam:

- JPO - 6ha

- wysokobiałkowe - 6ha

- płatność dla młodych rolników - 6ha

dochodzi mi:

- zazielanie - 6ha

- płatność dodatkowa 3

 

razem wychodzi po przeliczeniu 3555 euro

 

oczywiscie nie moge przystapic do małych gospodarstw bo tam tylko 1250 euro

 

O czym dodatkowo musze pamietać w swietle nowych przepisów zeby dostac taka platnosc

jakie profity ma rolnik ktory przystapi do malych gospodarstw

co to jest ta platnosc dodatkowa i dlaczego u mnie wyniosla 3.00

 

Edytowano przez romanik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Mam takie pytanko a mianowicie np na 120 ha chcialbym wyciagnac jak najwiecej doplat np 75% rosliny wysokobialkowe, 3 % zboza 8% trawy tuz, 8% kukurydza i czy jesli posieje na pozostalej czesci np gorczyce to spelnie wymogi zazielenienia i wymogi odnosnie upraw czyli 3 uprawy i procentowy zakres? bo byłaby lucerna i koniczyna na tych 75% ale czy trawy itp nie zepsuja calego planu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wysokobiałkowe są niby limity obszarowe coś chyba 50 ha tylko nie orientuje się czy kwalifikujących się do zasiania czy wielkość gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

od przyszłego roku bedzie mozna dostac doplate do hektara sadzenia ziemniakow cos około 400E(1600zł)/hektar i moje pytanie to czy to bedzie doplata do hektara 1000zł + te 400 euro czy zamiast tej podstawowej doplaty 1000 zł bedzie te 400 euro ? przypuścmy ze 10 hektarów posadze kartofli i dostane za nie 16 tys zł czy moze 26 tys ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Czytałem kilka stron do tyłu, ale nie znalazłem może mi ktoś napisać jaka jest stawka do roślin wysoko białkowych???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Do ziemniaków będzie dodatkowo ok 1600 zł/ha oprócz podstawowej dopłaty ok 910 zł (do 30 ha ziemi) lub 740 powyżej 30 ha. Będzie to dopłata związana z produkcją. Ale niech jeszcze ktoś to potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Tak, pod warunkiem, że nie wzrośnie areał ziemniaka skrobiowego, bedzie 400€ dodatkowo do ha zakontraktowanego. 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Czytałem kilka stron do tyłu, ale nie znalazłem może mi ktoś napisać jaka jest stawka do roślin wysoko białkowych???

 

326 euro:)

 

Do ziemniaków będzie dodatkowo ok 1600 zł/ha oprócz podstawowej dopłaty ok 910 zł (do 30 ha ziemi) lub 740 powyżej 30 ha. Będzie to dopłata związana z produkcją. Ale niech jeszcze ktoś to potwierdzi.

zgadza się:) A więc tak to wygląda dla ziemniaków: 110(JPO) + 74(zazielenienie) + 400(skrobia) + 62(młody rolnik) + 41(płatność dodatkowa od 3-30ha) EURO = 688 euro x 4,18 = 2875zł/ha chyba tak to wygląda:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

tak, w najdogodniejszej wersji :) ale jeszcze jest dopłata niezwiązana z produkcją, bodajże 350zł/t tylko nie dla wszystkich, dla tych co mieli kontraktację chyba 2007r.

Edytowano przez wyrebski1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Tylko to są ciągle stawki proponowane. A więc wiele może się zmienić.

Ogólnie mam wrażenie, że wiele osób zaczęło już liczyć dochodowość dopłat przy wysokobiałkowych zapominając, że to może być stawka przy nieprzekroczeniu limitu areału uprawy. Nie zdziwię się gdy ostatecznie zamiast 326 euro wyjdzie poniżej 100.

Od wielu osób słyszę, że w tym roku sieje motylkowe bo będzie 2500zł na rękę bez roboty i zbioru.

 

A znając życie to wyższe dopłaty np do ziemniaka, będą oznaczać niższe ceny za płody i bilans wyjdzie na zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

te 326 ojro jest przewidziane do 200 000 hektarow, czyli powierzchni tych upraw z 2013 lub 14 roku. ja przypuszczam że będzie ok 150-200 ojro do hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a jak rozumieć to że dopłata dodatkowa 41 euro ma być od 3 do 30ha. Jak mam 40ha to dostanę do 27ha te 41€ czy wcale nie dostanę. A druga sprawa to jak rozumieć to że dopłata dla młodych rolników 62€ ma być dla tych którzy nie podzielili sztucznie gospodarstwa. Ojciec zostawił sobie cześć ziemi bo ma 52lata dopiero czy to jest ten sztuczny podział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A znasz warunki na jakich będą przyznawać dopłaty dla młodych?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Dopłata dla młodego przysługuje tej osobie, która nie ma 40 lat i obowiązuje przez okres 5 lat, lecz nie od 2015 czyli nowego prowu, lecz od tej daty kiedy rozpoczęliśmy działalnośc rolniczą.

Np: wziełałem MR w 2013 roku, więc 2 lata prowadzę już gospodarstwo, a więc przez kolejne 3 lata dostanę 62 euro więcej, oczywiście do 50 ha ( limit  musi by ;/ ) i po upływie 3 lat nie dostaję już wyższej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

OK ADRIAN  a jesli ja tez od 2013 zaczalem dzialalnosc rolnicza(prowadze gosp) ale nie przyslugiwal mi Mody rolnik i nie mam 40 lat , to rowniez lape sie na te doplaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Na spotkaniu z kierownikiem ARiMR z Warszawy pytałem się o sztuczne podziały gospodarstwa i odpowiedz jest taka, że każda sprawa będzie traktowana indywidualnie. Oz nacz to, że nie ma jasnych kryteriów "sztucznego" podziału, nie ma znaczenie komu po co i dlaczego. Wszystko będzie zależało od urzędnika. A dopłaty będą ciąć. Tylko w  Polsce urzędnik decyduje według swojego uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Bo zakaz tworzenie sztucznych warunków dla uzyskiwania dopłat jest od zawsze tylko, że są to prawie martwe przepisy. Nie da się odgórnie ustawami określić warunków które uznawane będą za sztuczny podział.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

OK ADRIAN  a jesli ja tez od 2013 zaczalem dzialalnosc rolnicza(prowadze gosp) ale nie przyslugiwal mi Mody rolnik i nie mam 40 lat , to rowniez lape sie na te doplaty?

 

Łapiesz się do 40 roku życia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No dobra wiec jaki jest limit obszarowy do ktorego mozna dostac 100% doplaty do roslin wysokobiałkowych? czy jest to 50 czy 100 ha ? czy moze nie ma limitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Czy prawdą jest, że aby dostać dopłatę do bydła trzeba trzymać np. takiego cielaka do 30 czerwca i właśnie do końca czerwca musi on mieć minimum 6 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

slonju77 Co tam obecne ochłapy. My liczymy kokosy jakie w następnym sezonie zbijemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

z innej beczki czy ktos widział nową stronę ARIMR  ?? jest wkur**** da sie zmienić na poprzednia wersięę ?? ktoś sie orjentuję ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj