phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Być może dlatego ze "cygaro" pojawiło się na rynku dużo wczesniej od w124,  , jak też skończylo swój żywot gdy ten był jeszcze produkowany. Trzeba by więc do audi dodac c4 , i a6 z początku produkcji ,  a do MB model 123  . 

I wtedy sytuacja zupełne się zmienia .

Legendarny silnik AUDI 2,5 tdi o pięciu cylindrach i 140 km mocy , zabijał osiągami i kulturą pracy wszystkie diesle MB  , a jego trwałośc stala na podobnym poziomie jak koncernu z gwiazdą na masce.

 

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zdaje Ci się bo były długo produkowane - praktycznie od beczki po okulara, wiele z nich mimo niezłego stanu mechaniki trafiło na szroty przez wyrwane wahacze, brak podłogi itp, silniki rabują do uazów i innych wynalazków i dalej chodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zresztą Audi tamtych czasow to szczyt technologi , pierwszy naped Quatro , pierwszy silnik 5 Cylindrowy, wtrysk bezposredni , cynkowanie 100 %  nadwozia .  Onegdaj zajebiaszcza fura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Odbiegając od tematu (:D): wie ktoś jak to jest z tymi wsiewkami? Szkoda mi pola na odłogi a w mieszankę zbożową jarą wsiałbym jakąś seredelę czy coś i zazielenianie zaliczone. 

 

międzyplony lub okrywa zielona – wysiane mieszanki gatunków uprawnych albo wsiewki trawy w uprawę główną; wsiewane nie później niż:
 międzyplony ścierniskowe: do dnia 15 sierpnia,
 międzyplony ozime: do dnia 1 października,
 obowiązek utrzymania na gruncie:
- międzyplonu ścierniskowego: do dnia 15 września,
- międzyplonu ozimego: do dnia 15 lutego.
 
Jak to rozumieć? Można wysiać w ściernisko np łubin i skasować go po 15 września?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Pawelo, jeśli tylko uda Ci się przekonać ARiMR, że posiadasz urządzenie do przenoszenia w czasie, to możesz jutro wsiać łubin w ściernisko i przeorać je pojutrze (pod warunkiem, że zdążysz wrócić). Wg. mojego kalendarza mamy 4 dzień listopada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ale tu chodzi o następny rok. Wczoraj byłem na szkoleniu i się dowiedziałem że trawa z koniczyną na gruntach ornych oraz trawa z koniczyną wsiana w zboże jare będzie się liczyć do zazieleniania z przelicznikiem 0,3. Może ktoś to potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Na razie nikt ci nic nie potwierdzi bo nie ma przepisów podpisanych, szkolenia bazują na projekcie, a co dalej będzie to nie wiadomo dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Być może dlatego ze "cygaro" pojawiło się na rynku dużo wczesniej od w124,  , jak też skończylo swój żywot gdy ten był jeszcze produkowany. Trzeba by więc do audi dodac c4 , i a6 z początku produkcji ,  a do MB model 123  . 

I wtedy sytuacja zupełne się zmienia .

Legendarny silnik AUDI 2,5 tdi o pięciu cylindrach i 140 km mocy , zabijał osiągami i kulturą pracy wszystkie diesle MB  , a jego trwałośc stala na podobnym poziomie jak koncernu z gwiazdą na masce.

 

audi 100 2.5 tdi 5 garów 140 koni, swietny wozek na tamte czasy, nie podlega to dyskusji

jezeli chodzi o samochody nowe to jednak wolałbym bmw od audi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

ale tu chodzi o następny rok. Wczoraj byłem na szkoleniu i się dowiedziałem że trawa z koniczyną na gruntach ornych oraz trawa z koniczyną wsiana w zboże jare będzie się liczyć do zazieleniania z przelicznikiem 0,3. Może ktoś to potwierdzić?

 

Niczego więcej się nie dowiedziałeś? Bo sam mam problem - ewentualnie walnę łubin na piachu i przeboleję tą tonę owsa mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie niczego więcej niż w tych małych książeczkach co rozdają. Tylko mówili żeby wybić sobie z głowy że zgłosi się pasy przy lasach oczka wodne i takie tam bo wtedy kontrola murowana i będą co do metra mierzyć i karać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Pies im mordy lizał. Mnie te wsiewki w ściernisko interesują. Mógłbym i 10 ha wsiać tylko jak to ma wyglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na tych szkoleniach coś się dowiedzieliście czy będą dawać dopłaty nierobom którzy mają pole i ale go nie uprawiają? Bo coś tu te pijaczki zaczynają się buntować że nie będą oddawać w dzierżawę pola bo i tak dopłaty 100% będą do odłogów. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Ja pasy przy polach będę zgłaszał, od lasu do ścieżki opryskiwacza i niech sobie mierzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Jeśli będzie tak że można do 15 sierpnia posiać poplon typu np gorczyca z rzepakiem i przyorać po 15 września to nie ma problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Pisałem o tym już wcześniej, ale utrzymywanie dzierżawców jest batem na siebie. Są rolnicy, którzy mają chęć i możliwości, by powiększyć swój areał, ale ceny i dostępność gruntów im na to nie pozwalają. Dzierżawią więc ziemię od innych, którzy ją posiadają, ale nie mają ochoty jej uprawiać. Cena dzierżawy - to nie tylko dotacje, ale i 1000, a nawet więcej zł do ha. Z punktu widzenia posiadacza - lepiej się nie da. Z punktu widzenia rolnika - gorzej być nie może, ale sami są tymi, którzy to stworzyli. Oczywiście nikt z tych, którzy dzierżawią teraz nie powie - mam cię w d... i albo sprzedajesz, albo nie, ale ja dzierżawy na tych warunkach płacić nie będę, bo na jego miejsce znajdzie się inny, który na tych samych warunkach (nie patrząc na straty), tą ziemię wynajmie. Do kogo mieć tu pretensje? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że ministerstwo szybko wyliczyło że na płatności do wysokobiałkowych nie wystarczy pieniędzy i zrobili limit do 75 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A no coś jest jakiś limit do tych łubinów. I nie był bym taki pewien że aż 75ha. Coś mi się kojarzy że mniej.

 

Nikt nic nie wie na temat dopłat do gruntu rolnego (uprawnego) ale który jest nie obsiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

A czy gorczyca posiana przed 1 października jako poplon liczy się do obszarów proekologicznych ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Dostałem rolnośrodowiskowe dziś na konto za 2014 r

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

A czy gorczyca posiana przed 1 października jako poplon liczy się do obszarów proekologicznych ??

 

to zależy, jeśli masz pakiet rolnośrodowiskowy to nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Jest ktoś może w temacie dopłat do produkcji ziół. Ile wynosi dopłata do jednego hektara i czy w ogóle jakaś dopłata przysługuje w tej dziedzinie agrobiznesu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,to uprawiający zioło musi płacić i to nie mało :lol: ale jeszcze niektórym się opłaca :ph34r: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Jest ktoś może w temacie dopłat do produkcji ziół. Ile wynosi dopłata do jednego hektara i czy w ogóle jakaś dopłata przysługuje w tej dziedzinie agrobiznesu. 

 

Doplata przysługuje do ziol uprawianych ekologicznie masz 1325 zl do ha plus doplata podstawowa

 

 

A moze ktos sie orientuje jak to jest np mam  posiany len czyli 200 euro doplaty i czy jesli mam gospodarstwo ekologiczne czy przysluguje mi doplata z tytulu upraw rolniczych 998 zl? plus doplata podstawowa ? bo sam nie wiem jak to sie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj